• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rainbow Lake

hardscape vol 2.
csak a nagyobb kövek helyére nem tervezek növényt, bal oldalra hínárfélék, jó hosszúak, tömzsi alacsonyabb növények a fák tövénél és balra haladva egyre kisebbek
így egy nagy úszóteret alkotva a szivárványhalaknak (jelenleg 16 db Melanotaenia herbertaxelrodi-t tervezek bele, persze a meglévő halaim is belekerülnek kik a jelenlegi 125 literesemben vannak: 20 db zöld neon, 6 db rózsalazac, egy gyöngygurámi pár, 4 db pandaharcsa)
30196591080_63cbea2ec1_z.jpghardscape vol 2 by John Koncz, on Flickr)
 
Esetleg a jobb elöl lévő köveknél kisebbek nincsenek? Oda több, kisebb kő jobb lenne szerintem, az arányok miatt.
 
Nem sajnos nincsen kisebb,
hardscape vol 4.
(ez a megmaradt nagyobb kődarabom, van vagy 10 kg, most csak a fák lesúlyozására raktam bele, mert szeretném feltölteni próbaként a scapet, de talán nem is néz ki olyan rosszul)
30379397052_59eef5f485_z.jpghardscape vol 4. by John Koncz, on Flickr
 
Kis segítséget kérnék. Nem tudom, hogy kössem össze a szűrőket, a fűtőt, a CO2-t. Tehát adott egy eheim 2080 és egy 2260, egy hydor külső fűtő, meg egy DIY CO2 külső reaktor. Annyi különbség van a szűrők közt hogy a 2260as jóval erősebb és gyorsabb lesz a csőben a vízáramlás, és nem tudom a fűtőnek és a reaktornak a gyorsabb vagy a lassabb vízáramlás lenne jobb.
A 2080as két szívó ága az akvárium két oldalában lenne, bal oldalt sima, jobb oldalt meg egy felszínleszívós változat. a 2260as meg jobb oldalon szívná a vizet. Mindkét szűrő a bal oldalon nyomná a vizet jobb oldal felé. Bal oldalra tervezem a sok hínárfélét és ez a vízáram szépen az akvárium közepe illetve jobb oldala felé terelné majd az elnyúló leveleket. Nem tudom mindkét szűrőn esőztető használjak-e vagy csak az egyiken viszont.
 
Mindkét szűrő a bal oldalon nyomná a vizet jobb oldal felé
Nekem ez ekkora akinál (160cm hosszú) fura. Igaz nincs ilyen méretben tapasztalatom (sajnos) , de átgondolnám nem lenne-e jobb egymással szembe dolgoztatni a két szűrőt?
De ez magával rántja a dolgokat, hogy mindent duplázni (Co2, esetleg fűtés) kellene a homogénebb eredmények miatt. Lehet Te is ezért gondolkodtál balról jobbra történő áramoltatásba.
 
Nekem ez ekkora akinál (160cm hosszú) fura. Igaz nincs ilyen méretben tapasztalatom (sajnos) , de átgondolnám nem lenne-e jobb egymással szembe dolgoztatni a két szűrőt?
De ez magával rántja a dolgokat, hogy mindent duplázni (Co2, esetleg fűtés) kellene a homogénebb eredmények miatt. Lehet Te is ezért gondolkodtál balról jobbra történő áramoltatásba.
Az akvárium jövőbeli elrendezési miatt gondoltam erre az egyszerű elrendezésre, két oldalasan nem tudnám kivitelezni, hogy egy folyópart szerű scapet hozzak létre. Elég erősnek gondolom a két szűrő együtt (1700 és 2400 l/h), hogy ne legyen gond az akvárium hosszúsága, főleg mivel a ritkábban betelepített rész felé nyomják a vizet, nem fog szinte semmi akadályba ütközni.
 
Igaz, az elrendezés is befolyásoló tényező.
és nem tudom a fűtőnek és a reaktornak a gyorsabb vagy a lassabb vízáramlás lenne jobb
Vagy nézzük azt, hogy melyik szűrő az erősebb és melyik cucc fogja le jobban az áramlást. Így pedig a 2260+reaktor, 2080+fűtés jön ki ha jól gondolom.
De miért is szívja a 2260 is jobb oldalon a vizet, ha az hosszába fordul meg az akiban? Nem lenne jobb bal oldalon ráerősíteni?
 
Igaz, az elrendezés is befolyásoló tényező.

Vagy nézzük azt, hogy melyik szűrő az erősebb és melyik cucc fogja le jobban az áramlást. Így pedig a 2260+reaktor, 2080+fűtés jön ki ha jól gondolom.
De miért is szívja a 2260 is jobb oldalon a vizet, ha az hosszába fordul meg az akiban? Nem lenne jobb bal oldalon ráerősíteni?
Azért gondoltam a szívó agákat az egyik, illetve másik oldalra tenni, mert a mulm nem hiszem hogy maradéktalanul az akvárium bal oldalán fel tudna szívódni a szűrők által, itt már csak 160 cm az akvárium hossza. Legalábbis ezt gondoltam elsőre. A csövezést holnap este raknám össze, addig kitaláljuk mi lenne a legjobb.
 
Én is így értettem (mindkét oldalon található szívó ág), csak a bal (nyomó) oldalra tettem volna belőle többet. :) De kísérletezni kell, sajnos nem biztos, hogy elsőre jó lesz.
 
Back
Oldal tetejére