• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pzsolti 160L

Ejha, szépen bezöldültél, és itt nem az algára gondolok. ;) Még adsz neki egy kis időt, olyan durva meződ lesz, hogy motoros kasza kell a nyíráshoz. :p Esetleg ha egy elektromos fogkefével nekiesnél a kövek tisztításának, sokat javítana az összképen. De nagyon pöpec! :thumbup:
 
Szia Zsolti!

Nagyon szépen bedúsult!

Nekem csak a bal szélső kő nem fér a képbe, inkább kissebbet tennék a helyére!

A.ttila
 
Üdv mindenkinek. Egy hosszabb kihagyás után írok egy kis helyzetjelentést. Egy balszerencsés tetőszerelés közben sikerült eltörnöm az egyik neoncsövet. Jelenleg félgőzzel 2*39W világítok lassan másfél hete, lustaságom miatt még nem vettem új csövet. Viszont ennek hatására a zöld pontalgám szinte teljesen eltűnt. :D
Eddig 5,5 órát világítottam 4*39W mellet, kövek növények durván algásak voltak. Próbálkoztam foszfát szint emeléssel minimális sikerrel. Szerintetek ha visszakerül a plusz két cső, hogy próbáljam belőni a világítást? Vegyek vissza a megvilágítás idejéből,vagy a plusz két csövet eltolt idővel csak pár órára kapcsoljam be.

Pár kép:
7142752507_8f20011417_z.jpg

7142760951_d843fbcc3b_z.jpg
 
Szép az aki ;)
Ha a növényeken hosszabb távon sem látsz fényhiányra utaló jeleket, akkor maradhat ennyi a fény ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Üdv mindenkinek.
Rég frissítettem már a naplómat, megosztok veletek pár képet. Nemrég vagyok túl egy nagyobb fonál alga támadáson, úgy néz ki sikerült visszaszorítanom.A brasiliensis kb. egy hete kapott egy nyírást. Változtattam a co2 beoldáson, a diffúzort leváltotta egy külső reaktor. Illetve bekerült 30db Red Cherry az akiba.
7809217312_a2baf78e65.jpg

7809353604_a50f95faa8.jpg

7809352100_a7b774b5e6.jpg
 
Üdv! Először is gratula az akváriumhoz! Nagyon tetszik! Engem az érdekelne hogy az akvárium hányas üvegből készült? Látom nincs kereszt merevítés... nincs gond a hordósodással ? (Épp a jövőhéten indítok egy ekkora akváriumot és ezért érdekelne, 6os üvegből lett megrendelve keresztmerevítés nélkül, de elbizonytalanodtam) :D Üdv: Gergő
 
Üdv! Először is gratula az akváriumhoz! Nagyon tetszik! Engem az érdekelne hogy az akvárium hányas üvegből készült? Látom nincs kereszt merevítés... nincs gond a hordósodással ? (Épp a jövőhéten indítok egy ekkora akváriumot és ezért érdekelne, 6os üvegből lett megrendelve keresztmerevítés nélkül, de elbizonytalanodtam) :D Üdv: Gergő

Van merevítés fent a hosszoldalon, de trükkösen addig van töltve így nem látszik annyira . Nekem 100X40X50 és a 8-as üveg meg van merevítve, AD-ba csinálták.
 
Nekem is nagyon tetszik, gratulálok, az egyetlen dolog amit a helyedben másképp csináltam volna, az hogy nem Manado talajt használok.
 
Üdv! Először is gratula az akváriumhoz! Nagyon tetszik! Engem az érdekelne hogy az akvárium hányas üvegből készült? Látom nincs kereszt merevítés... nincs gond a hordósodással ? (Épp a jövőhéten indítok egy ekkora akváriumot és ezért érdekelne, 6os üvegből lett megrendelve keresztmerevítés nélkül, de elbizonytalanodtam) :D Üdv: Gergő

6-os uveg?? Szet fog menni ha ekkora. Ki az aki ilyet bevallal es legyart neked?


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Üdv! Először is gratula az akváriumhoz! Nagyon tetszik! Engem az érdekelne hogy az akvárium hányas üvegből készült? Látom nincs kereszt merevítés... nincs gond a hordósodással ? (Épp a jövőhéten indítok egy ekkora akváriumot és ezért érdekelne, 6os üvegből lett megrendelve keresztmerevítés nélkül, de elbizonytalanodtam) :D Üdv: Gergő

6-os üveg!! Hatvan literes akikat csinálnak 6os üvegből. Szerintem az nem fogja bírni. Merevítés nélkül meg főleg.
Pzsolti egyébként nagyon szép az akvárium! Egyszerű, letisztult, igazi Iwagumi. Gratula hozzá!
 
Hali !
Nekem egy 80x35x40-es merevítés nélküli akim volt nagyon rövid időre (vízpróba után eltörött , leejtettem) 6-os üvegből,és 6mm-t hasasodott .
Utódja 8mm-es lett merevítés nélkül ,és alig hasasodik egy kicsit . 6-os üvegből ne készíttesd el .
Zsótti , pöpec az akvád !
 
Hűűű....itt valami félreértés van.. :D én nem egy 100x40x50-es hanem 100x40x40-es akit ragasztattam és ahogy nézegettem a gyári adatokat 6-os üvegből készítik általában, merevítés meg lesz benne, de csak hosszanti,de még így is tartok kicsit, azért kérdeztem h kereszt merevítés nélkül nem voltak e problémák ennél az akinál (mert ha jól látom ez is ,,csak 100x40x40-es). Üdv: Gergő
 
Van merevítés fent a hosszoldalon, de trükkösen addig van töltve így nem látszik annyira . Nekem 100X40X50 és a 8-as üveg meg van merevítve, AD-ba csinálták.
Megnéztem az AquaD.-ban és ott is 6-os üvegből készítik a 100x40x40-est. :)
 
Az akváriumom 6 mm üvegből van hosszanti merevítéssel. Hordósodást csak kis mértékben tapasztaltam kb. 1,5 éve van meg eddig szerencsére gond nem volt vele. Azonban ha most tervezel csináltatni és biztosra szeretnél menni, nem ártana vastagabb üveget használni főleg ha kereszt merevítőt el szeretnéd hagyni. A következő projectnél én is egy vastagabb üvegű akváriumot fogok legyártatni.
Ja és köszönöm a dicsérő szavakat.:)
 
Megnéztem az AquaD.-ban és ott is 6-os üvegből készítik a 100x40x40-est. :)

Szerintem elírták.
Nézd meg a szintén 160l-es 80x40x50-est az 8-asból van és itt még talán kevésbé indokolt, mert 20cm-rel rövidebb a leghosszabb lap.
Még a 140l-es 80x35x50-es is 8-asból van.
 
Szerintem elírták.
Nézd meg a szintén 160l-es 80x40x50-est az 8-asból van és itt még talán kevésbé indokolt, mert 20cm-rel rövidebb a leghosszabb lap.
Még a 140l-es 80x35x50-es is 8-asból van.
Hmm... most már csak azért is felhívtam őket. :D :D A 100x40x40-est 6-os üvegből készítik, kérdeztem h nem kevés-e, indoklás:,, a 40cm magassághoz, két db hosszmerevítővel elég a 6-os üveg is.A nagyobb gyártok (EHEIM lett megnevezve) is 6-os üvegből készítik az ekkora méretű akváriumaikat. Az 50cm magasat ragasztják 8-as üvegből általában..." :D de én csak nézelődő vagyok, nem értek a lovakhoz azért vitázom! :D :p Üdv: Gergő
 
Most kapcsolok, hogy szegény Zsolti naplóját irkálom tele a gondjaimmal :D elnézést tőle is meg Viktoréktól is! Elköltözöm :D Üdv: Gergő
 
Tudtommal elsődleges szempont az akvárium magassága, ami meghatározza az üveg vastagságát. Hiszen a nyomás a vízoszlop magasságával van arányban. Tudtommal!!!! De én sem értek a lovakhoz! :)
 
Megnéztem az AquaD.-ban és ott is 6-os üvegből készítik a 100x40x40-est. :)

Merevitve lehet de anyag sporolas. Csak az arcedula miatt ennyi. Fent azt irtad hogy merevites nelkuli akid lesz ha jol emlekszem. Akar igy akar ugy tudd hogy gyenge lesz. En szoltam ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Merevitve lehet de anyag sporolas. Csak az arcedula miatt ennyi. Fent azt irtad hogy merevites nelkuli akid lesz ha jol emlekszem. Akar igy akar ugy tudd hogy gyenge lesz. En szoltam ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
Keresztmerevítés nélküli, egész pontosan azt írtam. Én voltam félreérthető, elnézést! :D (hossz az lett bele kérve, de már intézkedtem és 1 db keresztmerevítést is kértem pluszba.)
 
Back
Oldal tetejére