• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 45*30*30 Frodo

Nagyon jó lett, de a tápozást azért végiggondolnám. Egy vékonyabb tápozás jobb lenne ebbe az üvegbe, alig lesz benne növény.
A tápozástól nem félek. Az egyik előző akiban csináltam már "vékony tápozást" mic-mac kombóval. Gyakorlatilag az ajánlott napi 2-2 ml helyett 1-1 ml megy bele. :)

Ahhoz képest, hogy nem vagy köves, nagyon klassz lett. 👏
De baloldalt a fugázást mivel akarod jótékonyan eltakarni? :D

Ha a fő kőre gondolsz,még nem tudtam eldönteni,hogy tetszik e vagy moházzam. :)
 
Szuper, tetszik, hátul vannak stemek? Egy kis vörös jól mutatna ott.
Am ritkán látom ezt a megoldást, hogy elől van a szívó, és hátul a nyomó ág. Van ennek valami előnye? 🙂
Nincsenek,nem is tervezek. Kifejezetten nem szeretem a stemeket iwagumiban. :)
Hc van a hátsó sorban,úgy saccoltam a talaj magasságot,hogy elvileg fog látszani.
A többiek már megfejtették a kövi kérdésed,csak elől volt hely. :)
 
Sziasztok!

Megint neki futok egy új berendezésnek, most kifejezetten versenyzési tervekkel. Reményeim szerint nagyobb sikerekkel,mint az eddig sikerült. :)
Az előző aki kicsit csúfos véget ért. Tavaly tavasszal bele vágtunk a saját lakás/felújítás projectbe, így teljesen el lett hanyagolja. Költözésnél sikerült kicsit el is törni így teljesen el is ment a kedvem tőle. De most megint felszívta magam. :D

Akvárium: 45x30x30cm: 40 l Opti
Világítás: Chihiros Wrgb II Slim 45 cm
Szűrés: Eheim 2224
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro, Seachem Purigen
Talaj: Ada Amazonia ver. 2
Táptalaj: Ada Multi bottom
Tápozás: Green Aqua Micro + macro
Co2: Nagynyomású rendszer: 2 kg-os palack,Eheim reduktor,Aqua medic mágnesszelep,üveg bubi számláló,üveg diffi
Vízcsere: Ro+Bee shrimp mineral GH+ TDS ceruzával belőve
Bútor: Saját gyártású,állítható lábakkal
Dekoráció: Frodo kő
Növények: folyamatban
Élőlények: folyamatban

Folyt köv. :)
Ebben a projektben az a legmeghatóbb, hogy egy olyan Ember készít otthonra akváriumot, aki naponta minimum 10 órát tölt akváriumok között, halakkal, növényekkel. Ez aztán a szakma szeretet... 👍

El sem tudom képzelni, mi lenne, ha mondjuk nőgyógyász lennél? :unsure:
 
Nagyon patent kis üveget dobtál össze. Ez egy igazán kellemes új napló felfedezés volt számomra így vasárnap estére.
Az még száraz képnél már gondoltam, hogy majd írni fogok, hogy az ösvényt elzáró kavicsot azt kicserélhetnéd, hogy Frodónak és Samunak ne kelljen már annyi sziklát mászni. De látom ezt a végére megváltoztattad. Remekül néz ki ott a helyén a törött kő, az egész teljesen hihető hatást adott neki.

Most egy darab kavics zavar engem nagyon ami a bal hátsó sarokban van. Sok benne a fehér és emiatt valahogy nem illik a képbe. Ezzel ellentétben a jobb oldal hátsó fele, főleg a tükröződés amit kreál az nagyon el lett találva! Jó mókát, követlek.👀😊

Köszi. :)

Maradt az eredeti kő,csak kicsit forgattam rajta és kiesett a szekrényből egy kisebb kő és pont oda passzolt mellé,úgyhogy ez a része véletlen. :D
Nézegetem majd az említett havas követ, nekem eddig nem para,de azt nem nehéz kicserélni,ha úgy alakul. :)
 
Ebben a projektben az a legmeghatóbb, hogy egy olyan Ember készít otthonra akváriumot, aki naponta minimum 10 órát tölt akváriumok között, halakkal, növényekkel. Ez aztán a szakma szeretet... 👍

El sem tudom képzelni, mi lenne, ha mondjuk nőgyógyász lennél? :unsure:
Köszönöm, de nincs ebben semmi extra. Szerintem ebből nem lehet kinőni/kigyógyulni. :)
Na meg persze azért próbáltam kényelem szempontjából ki maxolni a dolgot. Egészen pontosan 20 liter lett a nettó űrtartalom és hát gyorsan növő növények se nagyon vannak.
 
Király lett, nagyon szép köveket választottál. Látszik az elkészült totál-on, hogy nagyon rendben van a WRGB II fénye. Ment a követés!
Ez egy vékonyabb pilács,és még gyengébb is,na meg csak 85%-on megy,de szemre teljesen elégnek tűnik. :)

Nagyon meggyőzőek ezek a részletek, de az feltűnt, hogy az első túrázók már össze is firkálták a kanyon szikláját? :oops:
View attachment 103585
Miket ki nem szúrsz. :D
Igazából kicsit hányattatott sorsa volt a köveknek. A java része már kb fél éve senyvedt a bolt egyik szekrényében,sokat volt pakolgatva,mire elhatároztam magam. Ezeket a nyomokat találtad meg. :)
 
Itt mi a helyzet mester?
Köszi az érdeklődést. :)
Holnap lesz két hetes az aki. Mentek rendben végig két naponta a vízcserék. Hátul már szinte teljesen össze ér a HC, lassan kell rá dobjak egy nyírást. Az előtér viszont elég durván kikopott, lehet, csak a levél váltás. Még kap egy hetet, ha nem indul, akkor újra ültetem. A kikopás miatt persze szépen elöntött a barna alga, így a ma reggeli vízcserénél kaptak egy nagy sikálást a kövek.
Jövő héten hozok bele algázókat.
Lehet,még a kövi hétre is tartom majd a két naponta történő vízcserét.
 
Hamár Bálinttól elsők közt kapsz az új garnéla szaporulatból, dobhatnál pár morzsát, hová is kerülnek majd az új jövevények.
Azóta sem tudtál az algatámadással megharcolni vagy versenyen akarod indítani és nem mutogathatod nyilvános fórumokon?
Szóval, pofásodik már?
 
Hamár Bálinttól elsők közt kapsz az új garnéla szaporulatból, dobhatnál pár morzsát, hová is kerülnek majd az új jövevények.
Azóta sem tudtál az algatámadással megharcolni vagy versenyen akarod indítani és nem mutogathatod nyilvános fórumokon?
Szóval, pofásodik már?
Már van két petés nőstény is közöttük és tényleg ügyesek alga fronton. Majd egy induló akiban szeretném kipróbálni őket,ha lesznek hozzá elegen. :)
Az akit szerettem volna nevezni IAPLC-re,de sajnos az előtér sehogy nem akart összeállni. Áramlási illetve CO2 beoldódási probléma lehetett a ludas. A versenyre és a nyár folyamán sem lett az igazi és az elmúlt hetekben értem el odáig,hogy feladjam. Úgyhogy elbontottam és össze dobtam egy klasszik háromszög kompozíciót. Gyakorlatilag mindent dekor vagy a beépített szekrényből vagy az előző akiból jött,ahogy a növények nagy része is a működő akiból költözött vissza. Pár cserép növényt hoztam csak,ami friss.

IMG_20210919_130559.jpg

Hátulról hiányzik még valami növény. Talán aci lesz,ami nagyjából pár centivel érne a fa fölé.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére