• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pzsolti 160L

pzsolti

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Hamarosan újra szeretném indítani jelenlegi tanuló akváriumomat. A tervek között egy Iwagumi akvárium szerepel. Ehhez várok mindennemű kritikát,észrevételt és ötleteket is szívesen fogadok!!

Jelenleg meglévő dolgok:

Akvárium:
- Méret: 100 h x 40 sz x 40 m 160L
Szűrés:
1. Eheim Professional 2228
- teljesítmény: 1050 l/h
- szűrőanyagok: Ehfimech, Sera siporax, Matrix trop+Substrat pro
2. Atman 3337- teljesítmény: 1000 l/h
- szűrőanyagok: Substrat pro, kerámiagyűrű, Seachem Purigen 100ml

Világítás:
DIY függesztett világítás 4*39W T5 865 Daylight

CO2 rendszer:
- palack: 10 kg
- reduktor: Papillon
- mágnesszelep: Aqua Medic
- Green Aqua közepes japán diffuzor
- gush drop checker

Aljzat:
- JBL Manando 25l
- JBL Aquabasis 5L

Dekoráció:
- Kövek: Seiryu kő, kb. 15 kg

Tápozás:
- Mikro ,Makro, Carbo

Tervezett növények:
- Lilaeopsis brasiliensis
- Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
- Hemianthus micranthemoides
- Rotala rotundifolia
- Hydrocotyle sp. Japan

Jelenleg a kövek elrendezésén töröm a fejem. Ma ezt sikerült kiraknom:
5.png
 
a mindenit, ez elég jóra sikerült, még a jobb oldali kis köveket pakolgatnám talán közelebb a jobb oldali kőkupachoz, de ha már a talajba rakod be, akkor máshogy fog mutatni! Szorítok, és hajrá! :)
 
Bizony, én is meglepődtem, hogy milyen jó kis hardscape-et sikerült összeraknod ;) Én is jobbos követ húznám beljebb, és a hátsó magas kővel csinálnék valamit, talán ki is venném és az előtte levő jobb oldali követ emelném kicsit magasabbra.
Ezt az aki nagyon minimálban tudnám elképzelni, mint ezt az akit a felső képen http://www.greenaqua.hu/iwagumi/iwagumi_maskepp/
HC és talán hátulra eleocharis acicularis-t, vagy még azt se.
Sok sikert. :thumbup:
 
Szia!

Jó kis scape ez, de bizony a jobb oldallal még én is legóznék egy kicsit... ;)
A növényválasztással kapcsolatban 2 verziót tudnék elképzelni. Az egyik: ahogy inadsz (Dani) is írta a minimalista. Ekkor én csak kizárólag Parvulát és magasabb társait részesíteném előnyben. A másik: HC és Hydrocotile sp. Japan kombó. Ekkor a Hydrot a kövek közé szépen futtasd be. Szerintem akkor a jobb oldalon lévő köveket úgy kellene elhelyezned, hogy a lehető legmagasabb profilt mutassák a köveid. Jó hülyén fogalmaztam meg, de remélem érthető... :oops: Van Amano- nak is egy ilyen akija, és megvallom őszintén, hogy nekem nagyon bejövős az általa összeállított scape!
Sok sikert, kellemes kertészkedést!
:wave:
 
Bizony, nagyon ütős lett a hardscape! :geek:
És azt is nagyon jól látja mindenki, hogy a jobb szélén lévő kővel kell valamit kezdeni. Jelenlegi állásában a tekintetet kivezeti az akváriumból. Ki kéne próbálni azt, hogy megfordítod és mélyebbre nyomod.
A másik, hogy ez egy klasszikus iwagumi elrendezés. Nem illik a képbe a HM és a Rotala. A többi okés! :thumbup:
 
Ügyes kis elrendezés! javaslom, hogy a zöld kövekről az algát a legnagyobb hatékonysággal úgy tudod eltávolítani, hogy jó cloroxal beáztatod egy fél órára. Aztán persze alapos mosás, hogy még a szagát se lehessen érezni, de virítani fognak! ;)
 
Köszönöm a javaslatokat. A jobb oldalt még alakítom, hamarosan teszek fel képet az eredményről. Növények terén az előtéri hc lesz (manandoba nem lesz egy leányálom :D ), valamint Eleocharis Vivipara, Eleocharis Acicularis kerül még bele. Azon még gondolkodom, hogy Hydrocotyle sp. Japan rakok-e a kövek köré.
 
Tegnapelőtt délután miután beszereztem a növényeket a Greenaquaból hozzáláttam az akvárium átalakításának. Nigro tanácsára a már beállt aljzatot meghagytam, kiegészítésként került bele egy doboz Seachem Fluorish Tabs táptabletta.
Ezt követően jöhettek a kövek.
6.png

Majd belekerült 10 kosárnyi Lilaeopsis brasiliensis és egy adag Hydrocotyle sp. Japan.
9.jpg

Végül feltöltve:
7.jpg

Ezek pedig a mai képek:
1.png

3.jpg

10.jpg

8.jpg
 
Tegnap volt egy hetes az akvárium. Alga eddig még szerencsére nem jelentkezett. A hydrocotyle hozza az új hajtásokat és a brasiliensis is terjeszkedik. :D
Néhány mai kép:
01.19.1.png

A világítás még félkész állapotban van , azt ne nézzétek :D
01.19.3.jpg

Új növénnyel bővült az akváriumom, valószínű a tropica-s brasiliensis között bújt meg ez a kis glosso.
glosso.jpg
 
Ma megvolt egy újabb vízcsere, illetve bekerül a kövek mögé 2 cserép Eleocharis Vivipara. A köveken megjelent egy kis zöld alga, de elektromos fogkefével szépen lejött :D . Holnap lesz 2 hetes az akvárium.

01.24.png

01%25252C24.png
 
szia! szuper lesz ez! :thumbup: Esetleg azon a középső "fallloszon" kéne elgondolkodni, mert kicsit kilóg az összképből..
 
Tegnap egy újabb vízcserén vagyok túl. Takarítás közben attibva tanácsára kikerült a középső fallosznak becézett :D kő az akváriumból. Valóban így nekem is jobban bejön az összkép. A viviparát erősen visszavágtam. Emers szállak elhaltak,de már hozza az új hajtásokat. A brasiliensis szépen beindult, a zöld algával viszont küzdök. A köveken és a brasiliensis levelein terjeszkedik. Hamarosan mérek egy foszfát szintet, lehet az a ludas.

6829672193_500c4180db_z.jpg

6829686997_c154dfc34b_z.jpg

6829681963_e2c8cee380_z.jpg

6829705665_2461d22840_z.jpg
 
Gratu, tényleg jobb lett sokkal! Viszont ha megengeddsz még egy apró javaslatot, akkor vagy lejjebb nyomnám a bal oldali nagykövet, vagy egy kicsivel kevésbé hangsúlyosra cserélném! ;)
 
Köszi az ötletet. Elég vastag az aljzat a kő alatt, szerintem 4-5cm lentebb tudom süllyeszteni.

Motorola MB525 Tapatalk
 
pzsolti said:
Köszi az ötletet. Elég vastag az aljzat a kő alatt, szerintem 4-5cm lentebb tudom süllyeszteni.

Motorola MB525 Tapatalk

Szerintem ne süllyessz semmit mert ha a brasiliensis bedurvul ennél sokkal magasabb lesz!
A kissebb köveid így sem fognak látszódni. Nézd meg Keymaker akiját a GA shop-ban! Abban is elég jól eltakar mindent.

Amúgy az aki pöpec! Grat! :clap:
 
Akkor viszont a jobb főkövek kell majd kicsit emelni (szerintem...), hogy hangsúlyosabb legyen, mert ha ránéztek az összképre, akkor a bal viszi el a tekintetet. Viszont az elrendezés tényleg nagyon ötletes! ;)
 
Régen írtam már a naplóban, itt egy kis helyzetjelentés. Jelenleg zöld pont algával küzdök még mindig. Az alga miatt világítást csökkentettem egy órával. Jelenleg napi 6 órát világítok, illetve kb. 5cm feljebb került a világítás az akitól. Tegnap mértem egy foszfát szintet, ami a teszt szerint 1mg/l körül van. Ezt növelni fogom plusz foszfát hozzáadásával.
Néhány esti kép:
6941715097_4f402e9d83.jpg

6795589796_454e152768_z.jpg

6795594940_409ef71b80_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére