• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Path to enlightenment - 54L Ryuboku

Na, sikeresen beparáztattál. :nailbiting: Nálunk nyáron (június vége) jön a költözés+gyerek kombó. Amióta nekiálltunk a készülődésnek, én is "rohamléptekben" haladok: pl. több, mint két hónapja nem került be az akváriumba vásárolt fa. :facepalm:
Terveim szerint költözés után még össze akarom rakni az akváriumot, de képeket nagy valószínűséggel csak elrettentésnek fogok majd posztolni. :D
Mikor érkezik a jáng dzsedáj? :)
 
Na, sikeresen beparáztattál. :nailbiting: Nálunk nyáron (június vége) jön a költözés+gyerek kombó. Amióta nekiálltunk a készülődésnek, én is "rohamléptekben" haladok: pl. több, mint két hónapja nem került be az akváriumba vásárolt fa. :facepalm:
Terveim szerint költözés után még össze akarom rakni az akváriumot, de képeket nagy valószínűséggel csak elrettentésnek fogok majd posztolni. :D
Mikor érkezik a jáng dzsedáj? :)

Augusztus 6-ra van kitűzve az időpont, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire fogja bírni a meleget... számítunk rá, hogy előbb érkezhet.
Most fogjuk kezdeni majd lassan a felújítást, aztán a költözés már pikkpakk meglesz.
 
Augusztus 6-ra van kitűzve az időpont, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire fogja bírni a meleget... számítunk rá, hogy előbb érkezhet.
Most fogjuk kezdeni majd lassan a felújítást, aztán a költözés már pikkpakk meglesz.
OH! addigra mi "már" (elméletileg) két hónaposak leszünk. :)
Már látom lelki szemeim előtt, amikor a textilpelenka lesz a szívóágon mint garnivédő, gyerek éjjeli fény=akváriumi éjjeli fény... :LOL:
 
És milyen jól tetted, hogy felraktad ezeket a képeket.:)Te mit teszel a szőrös alga ellen? Nálam is megjelent de nem tudom mit kezdjek vele.Látom te inkább eleven szülőkben utazol. Szépek.(y)
 
Kar volt ilyen hamar bedobni ezt a jo kis akvariumot a befejezettek koze,En meg elnezegettem volna a kepeket. Es latom azert a kis endlereket is sikerult lekapni.;)
 
azé' azok a pinnatifidák felébresztik a sárga irigységet bennem...
Hát köszi, bár azért fontos hozzátennem, hogy elég hisztis növény nálam is, mert eldobált már pár levelet és viszonylag könnyen algásodik.

Te mit teszel a szőrös alga ellen? Nálam is megjelent de nem tudom mit kezdjek vele.
Régen főleg BBA algám volt, de mióta kicseréltem a fénycsöveket, azóta nagyon visszaszorult a tömött, rövid verzió, helyette most ez a szőrösödés megy. De ez is az én balf@szságom miatt van, mert lusta voltam megemelni a lámpát, miután csőcsere volt, ezért kb 10 centiről kapta a pirítást az aki. :D Jött is az alga cudarul. Most megemeltem kb 2 hete, azóta kezelhető a helyzet. Hogy mit teszek ellene? A nagyon algás leveleket levagdosom vízcserekor, illetve hét közben leállított szűrő mellett tolom a pofájába a liqui carbot. Ja és csak módjával etetem a halakat, így azok rájárnak az algára valamennyire - nem nagy segítség, de segítség. :D No meg az is gáz nálam, hogy kemény a víz nagyon, emiatt a növénytáp nem úgy hasznosul, mint ahogy kellene.
Látom te inkább eleven szülőkben utazol. Szépek.
Köszi szépen! Nem egy elit hal, de nem is túl elterjedt. Ráadásul játékos, kicsi és könnyen szaporítható. Már nagyon régóta kifigyeltem magamnak őket. És azért az algára is rájárnak. :)

Mennyi CO2 adagolsz, hogy ennyire bubiznak a növényeid???
Élesztőssel nyomatom, olyan 40-60 bpm között, de ez nem a co2 miatt van, hanem a fény miatt. ;) De ugye a fénnyel arányban kell lennie a tápozásnak (Co2 is), szűrésnek is.

a képek láttán egyből az ugrott be:EZ HOGY A FRANCBA CSINÁLJA.Nekem bezzeg nem maradt meg.
Laca jó ez ,szép az akva
Köszikösziköszönöm! :D Hát nem tudom, hogy nálatok mi lehet a gond. @andrashodi kollégától kaptam őket, csak betuszkoltam a töveket a fa repedéseibe, azóta is elvannak, bár elég lassan fejlődnek.


Kar volt ilyen hamar bedobni ezt a jo kis akvariumot a befejezettek koze,En meg elnezegettem volna a kepeket. Es latom azert a kis endlereket is sikerult lekapni.
Köszi, de igazából már csak hal és növény nevelde. Ezért is ilyen elvadult a marsilea benne. Még van pár hónapja ebben a formában, addig szeretnék valami légiesebb vörös növényt beszerezni (teljesen tanácstalan vagyok...), és kitapasztalni, illetve a legújabb kicsi marsileát is ki szeretném próbálni, no meg kell még egy zacsi dekorhomok valami jobb féléből, meg dekor kő és fa is. a kőnek még mindig nem jártam utána, hogy a közelben mik a lehetőségek. Fából meg meg kéne oldani okosba, bár sanszos, hogy redmoor lesz belőle... De hát pénz az ugye nem nagyon van rá. :p
Szerencsére az endlerek tök jól érzik magukat, van szaporulat is, már alig várom, hogy színesedjenek. :) Már nagyon jópofák a kicsik, mert már ki mernek úszni a növények közül. Olyankor igazi felfedező túrát tartanak. :D Már a nagyok sem molesztálják őket. Remélem, hogy sok hím lesz köztük. :D

Köszi a postokat, nem számítottam rá. :)
 
Hát köszi, bár azért fontos hozzátennem, hogy elég hisztis növény nálam is, mert eldobált már pár levelet és viszonylag könnyen algásodik.

hát és ez még mindig fényévekkel jobb, mint amit itt produkál.
pedig mostmár gyakorlatilag a harmadik tankban fordul meg nálam. három különböző víz-világítás-táp sokszögben.
az eredmény minden egyes alkalommal a "rohadjon meg... ja, megrohadt" kategória.
engem utál, le kellett vonjam a következtetést.
 
:D
thalia-valora-valtotta-igeretet-09170319.jpg

Hihetetlen de most olvastam egy cikket hogy a mai tizenéveseknek fogalmuk sincsen mi volt az a kazettás magnó,meg a kívánságműsorból való felvételezgetés.No meg a walkman-ról ne is beszéljünk :ROFLMAO:
Bocs az Offért ;)
 
" Vincent örülünk ? " :D(y)
Nagyjából.... :p
Elég kaotikus volt a helyzet, mert már állványon volt a gép, amikor kiderült, hogy az asszony kidobta a fekete fotó kartonom, így az egyik fekete pulcsimat dobtam fel háttérnek, pár facsipesszel. :D
Ezért cserébe a párom tartotta a hajszárítót. :p
Mit mondjak, meg kell tanulnom halakat terelgetni, mert alig látszódnak. Ha látszódnak szépen, akkor meg az otok vannak rágyógyulva a front üvegre.
Meg azt is sajnálom, hogy a kép minősége nem lett az igazi, de hát ez van, akkor is ez lett a legjobb kép az akiról. :)
Azért remélem, hogy nem utolsó leszek. :|
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére