• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Path to enlightenment - 54L Ryuboku

Tegnap @andrashodi kollégának köszönhetően bővült a növény lista!
Hátul középen az üres részre bekerült pár darab Ammani Sp. Bonsai. Tudom, kényes növény, de azért egy próbát megér, régóta tetszik. Ráadásul ez már submers, lehet, hogy így könnyebben megszokja a körülményeket.
Az ammania mellé kaptam még pár darab Hygrophila Pinnatifida (lassan kezdem megtanulni a nevét.. :p), amiket a fa réseibe tuszkoltam. Kíváncsi vagyok, hogy fog mutatni majd. Meg egy kis darab karácsonymoha került még a fára. Kíváncsi vagyok, mit fog majd mutatni.
Ezúton is köszönöm a növényeket, András! :)(y)
 
Ha a Keleti felé jársz akkor odadjuk a Tibitől ikra korában elhozott, azóta 2cm-esre nőtt kék szeműt, hogy nőljön a csapat!
Szia Attila!
Bocsánat, elfelejtettem válaszolni! Köszönöm szépen a felajánlást, de mostanában elkezdtem gondolkozni, hogy megválok a meglévő furcata "csapattól", mert nagyok ebbe az akváriumba. Most éppen az endler guppikon gondolkozom egy ideje, de még nem született meg az elhatározás.
 
Ma bekerült az akváriumba 3 db hím kobra endler guppi, így a furcatáim eladó sorba kerültek, mert már igencsak kinőtték az akváriumot. Már rég szemet vetettem erre a kis és könnyen tartható nano halacskára, ami ráadásul nem is egy elcsépelt fajta. Nagyon szépek! :love:
Sokkal jobban illenek ebbe az akváriumban, mint a 3x nagyobb furcaták. :p Nagyon aranyosak, ahogy pincsiként követik a nagy anyahajó méretű halakat. :D Szóval fel fogom szaporítani az állományt, lehetőleg ezzel a szín variációval, hogy szép homogén legyen az állomány. Esetleg pár tiger befigyelhet... :rolleyes:
Ezen kívül még a sakura állományra lassan ráfér egy kis frissítés, mert nagyon kevesen vannak már, és ma is eltávozott az örök algamezőkre egy hatalmas matuzsálem.
A héten lesz csőtisztítás, szűrő dzsuvázás, új élesztős dzsúz keverés. Meg kell reguláznom a növényeket is, különös tekintettel a hm-re és a pogokra, meg levagdosom a rengeteg 15 centi körüli marsilea hajtást.
Szerencsére nagyon megszeretett nálam a pinnatifida, hajt, dúsul, terjeszkedik... :D
Az ammaniával is minden rendben van, eddig nem mutatta olvadás jeleit szerencsére (kop-kop).
Viszont a zsír új 300 forintos pengés algakaparómat is be kell majd vetnem... :p
Talán majd kép is lesz. :p
 
Ma végre rendbe kaptam az akit. De a héten azért lesz egy carbo-kúra is. Kipucoltam a szűrőt, a szűrő csöveket, új perlont szabtam a szűrőbe, meg vissza raktam a gyári kiömlőt, mert az előző diy csövet már nem tudtam tisztán tartani, mert túl kicsik voltak a rések és már érződött a szűrő teljesítményén is, hogy nem az igazi. A difit kiemeltem a víz fölé és kapott egy carbos áztatást, most 2 hétig okés lesz megint, aztán domestos jön ismét.
A rotalát brutálisan visszavágtam, nem látszik ki semmi a szikla mögül. A hm-et sem kíméltem és a pogonak is adtam rendesen, és az összes giga-marsilea levelet is lecsapkodtam a vízalatti machatémmel.
A pinnatifidát nemsoká nyírni kell, és úgy néz kis, hogy az ammania is szeret nálam, mert lassan, de az is növöget. :)
Az aki megkapta a szükséges bacit, meg a heti 5 nyomás tropica tápot és a 3ml macrot. És új élesztős lötty került bevetésre.

Most egy darabig hagyom a növényeket regenerálódni, addig nem nagyon lesz fotó, mert nincs nagyon mit lefotózni. :) De a halak legalább élvezik a plusz teret. :) Az endlerek nagyon cukik, nagyon passzolnak ebbe az akiba méretben és színben is.

Köszi, hogy benéztél! ;)
 
2uqu4ery.jpg
evytysu7.jpg
 
Laci azert az endlerekrol ha le tudod oket kapni szivesen megnezneo egy fotot. ;)
Hát, Viktor barátom, azóta próbálom lekapni őket, hogy hozzám kerültek, de egyelőre mission impossible. :p Talán, ha kikerülnek a furcaták, akkor kicsit nyugisabbak lesznek. Egyelőre a guppik őket majmolják. :p Ráadásul elvesznek a többi hal mellett, és így az automata sem fókuszál rájuk.
Remélem, hogy sikerül majd még beszerezni pár szép példányt, vagy legalább 2-3 nőstényt, hogy fel tudjam szaporítani őket. :)
Ha valakinek van eladó, és olvassa ezt, akkor PÜ-ben várom a jelentkezését. :)
 
Egy jó tanács élesztős CO2-höz:
Mielőtt kiöntenéd a löttyöt, győződj meg, hogy van-e otthon élesztő...

Így legalább a jól ki-domestosozott difi még ázhat a biotopolos vízben a legközelebbi bevásárlásig. :S
 
Úgy döntöttem, hogy befejezem az aki naplózását.
A megvilágosodás útjának végére értem és megvilágosultam - ez már szebb nem lesz. A széptől meg amúgy is messze van. Ami most kellene hozzá:
Új fénycsövek
RO víz
Normális tesztek
Normális vízelőkészítő
Baci kultúra
Üveg, vagy akril ki/be folyók
Skimmer
Nagynyomású rendszer
DC+bubiszámláló
Mágnesszelep
1l siporax
Seachem Purigen
Táptabletta
Normális olló és csipesz
Több nem jut eszembe most, de úgy is lényegtelen, mert az elkövetkező időkben nem lesz rá pénzem, mert lakásfelújítás és miegymás miatt egyre kevesebb pénzt tudok rááldozni. Az utóbbi pár hónapban ez kb 0Ft volt, ezért az egész inkább egy bohóckodásba ment át, mint hobbiba.
A hétvégi karbantartások is csak 2-3 hetete mentek mostanában, mert egyszerűen egy kudarc az egész. Szeretném csinálni, de beláttam, hogy ennek így nincs értelme, mert nem tudok megfelelni a saját elvárásaimnak, mert nem tudok olyan körülményeket megteremteni, amik mellett ezt az egészet csinálni lehet. Nézegetem a fórumot és tökre örülök, hogy szebbnél szebb akváriumok születnek, mindenki rohamtempóban fejlődik, de ugyanakkor a saját szemszögemből egyre elkeserítőbb a lemaradásom. Az a baj, hogy minden egyes elköltött forintot sajnálok, és ez nem jó. Be kell vallanom, hogy sokszor féltékeny vagyok rátok és ez sem jó. :bag:
Az akva napjai meg vannak számlálva, mert lakásfelújítás és költözés következik, hogy a lehető legtöbb dolog rendben legyen, mire a kisfiam megérkezik. :) A költözéskor az aki szét lesz bombázva, addig nyilván a legalapvetőbb dolgokat megveszem hozzá, de hogy utána mi lesz, azt nem tudom.... Lehet, hogy valami minimál halasként megmarad, ahogy az egész kezdődött.
Sok mindent tudnék még írni, mert sokat jelentett nekem ez az egész, de nem akarom, hogy a könnyem túlterheljék a fórum szervert. :drowning::drowning::drowning::drowning::drowning::drowning: :p Elég régóta érlelődött már bennem ez az egész tudat alatt, amit bizonyít, hogy mostanában nem igen nyúltam az akihoz.
Szóval köszönök ezúton is minden segítséget, növényt, kritikát, akármit mindenkinek! (y)
Szép volt, jó volt, de ennyi volt.
Folytatás? Talán majd egyszer, de hogy hogy, azt passzolom...
Nem tudom, hogy mi az, ami TÉNYLEG működik ilyen feltételek mellett a tengerimalacon kívül.

Köszönöm, ha benéztél! ;)

Csőváz.
:hungover:
 
Úgy döntöttem, hogy befejezem az aki naplózását.
A megvilágosodás útjának végére értem és megvilágosultam - ez már szebb nem lesz. A széptől meg amúgy is messze van. Ami most kellene hozzá:
Új fénycsövek
RO víz
Normális tesztek
Normális vízelőkészítő
Baci kultúra
Üveg, vagy akril ki/be folyók
Skimmer
Nagynyomású rendszer
DC+bubiszámláló
Mágnesszelep
1l siporax
Seachem Purigen
Táptabletta
Normális olló és csipesz
Több nem jut eszembe most, de úgy is lényegtelen, mert az elkövetkező időkben nem lesz rá pénzem, mert lakásfelújítás és miegymás miatt egyre kevesebb pénzt tudok rááldozni. Az utóbbi pár hónapban ez kb 0Ft volt, ezért az egész inkább egy bohóckodásba ment át, mint hobbiba.
A hétvégi karbantartások is csak 2-3 hetete mentek mostanában, mert egyszerűen egy kudarc az egész. Szeretném csinálni, de beláttam, hogy ennek így nincs értelme, mert nem tudok megfelelni a saját elvárásaimnak, mert nem tudok olyan körülményeket megteremteni, amik mellett ezt az egészet csinálni lehet. Nézegetem a fórumot és tökre örülök, hogy szebbnél szebb akváriumok születnek, mindenki rohamtempóban fejlődik, de ugyanakkor a saját szemszögemből egyre elkeserítőbb a lemaradásom. Az a baj, hogy minden egyes elköltött forintot sajnálok, és ez nem jó. Be kell vallanom, hogy sokszor féltékeny vagyok rátok és ez sem jó. :bag:
Az akva napjai meg vannak számlálva, mert lakásfelújítás és költözés következik, hogy a lehető legtöbb dolog rendben legyen, mire a kisfiam megérkezik. :) A költözéskor az aki szét lesz bombázva, addig nyilván a legalapvetőbb dolgokat megveszem hozzá, de hogy utána mi lesz, azt nem tudom.... Lehet, hogy valami minimál halasként megmarad, ahogy az egész kezdődött.
Sok mindent tudnék még írni, mert sokat jelentett nekem ez az egész, de nem akarom, hogy a könnyem túlterheljék a fórum szervert. :drowning::drowning::drowning::drowning::drowning::drowning: :p Elég régóta érlelődött már bennem ez az egész tudat alatt, amit bizonyít, hogy mostanában nem igen nyúltam az akihoz.
Szóval köszönök ezúton is minden segítséget, növényt, kritikát, akármit mindenkinek! (y)
Szép volt, jó volt, de ennyi volt.
Folytatás? Talán majd egyszer, de hogy hogy, azt passzolom...
Nem tudom, hogy mi az, ami TÉNYLEG működik ilyen feltételek mellett a tengerimalacon kívül.

Köszönöm, ha benéztél! ;)

Csőváz.
:hungover:
:eek::eek::(:(Nemáááááááááá:cry::cry::cry::cry::cry:
 
Hát a költözés egyébként is egy rémálom. Ezt csak nyugodtan lehet művelni. Ráadásul ha megszületik a pici ő sokkal fontosabb lesz és eleinte csak miatta fogsz ugrálni, no meg hogy az asszonynak segíts :) Szal ez a pihi teljesen rendben van.

DE! Ha eljön a pillanat és úgy érzed újra kipróbálnád magad, ha hajlandó vagy karbantartani az akváriumot, akkor dobj egy jelet és szerintem mások nevében is mondhatom, hogy segítünk. A legtöbb cucc ami a listádon van megoldható.
De most család az első. Aztán meg berobbansz mint a Kavicsos páros @AmegA egy hatásos belépővel.
 
Köszi Dani és Evereka, rendesek vagytok nagyon (y), de ahogy Viktor írta, most a család az első. szerencsére nem nagy költözés lesz, csak lakrész felújítás+csere. Ebből a lakásfelújítás java, meg a költöztetés rám hárul, szóval a kreativitás ehhez kell majd leginkább. Aztán meg majd remélem frankón megy minden és megérkezik a kis trónörökös jedi lovagom :love: és akkor meg időm nem lesz rá úgysem. Aztán meg ha egyenesbe jönnek a dolgok, akkor meglátom majd, hogy miből tudok garázdálkodni. :p Igazából ez fogja eldönteni az aki jövőjét.
Pihentetni kell ezt most, nincs mese, mert azért az önbecsülésem is megtépázta a dolog. Ráadásul az asszonynak sem tetszik, így nyilván még nehezebb rábeszélni bármilyen fejlesztésre.
Régen, szakközepes koromban volt egy 125ccm-es Mz TS motorom, amit először nagyon szerettem, aztán nagyon rühelltem, mert folyton könyékig voltam benne. Akkor az életem volt a motorozás, de megfogadtam, hogy legközelebb akkor lesz motorom, ha lesz pénzem egy rendes igazi nagy "profi" masinára. 10 évvel később megvettem a Drag Start, amire mindig is vágytam és a 10 évnyi várakozás egyetlen percét sem bántam meg. Nah, most az akvarisztikával is így vagyok.

Az biztos, hogy a cuccaimat nem fogom eltökíteni, de ez kevés egy szép, fenntartható akváriumhoz, ami _tényleg_ a lakás dísze.
Ami must have, az egy ro szűrő, mert itt Gyálon kemény is a víz, meg koszos is, meg ki tudja mi van benne... Enélkül értelmetlen nekivágni, mert még a szép low tech akváriumnak is ez az alapja.
Amire tudok majd építkezni:
Akvárium: 60x30x30, sima üveg, fekete sziló + bútor
Szűrés: Atman 3335 (600lph)
Világítás: Quad 2x24W T5

Tudom, hogy úgy jön ez most le, mintha egy rage-quit lenne, vagy el lennék keseredve, de amúgy egyáltalán nem vagyok szomorú, hiszen kisfiam lesz. :)
A fórumról nem tűnök el, mert nagyon szeretem ezt a közösséget, mondhatni Ti vagytok a barátaim, mert a régi nagy barátok már nincsenek sehol. :p

Nah de ami nem megy, azt nem szabad erőltetni. :p:stop:
 
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓH mit olvasok itten mindjárt sírva fakadok :cry::cry::cry::cry:.
Ismét kevesebbek lettünk egy szerintem és mások szerint is szép akváriummal.
De,Laci teljesen igazad van a motoros hasonlattal és azzal kapcsolatban hogy most már a család az első és a hobbi a sokadik a sorban.
Én csak annyit szeretnék itt írni hogy köszönöm az eddigi segítségedet minden téren.;)
És maradj a fórumon nem ám átpártolsz egy rágcsálós fórumra,ha már említetted a hörcsögöket :D
Aztán ahogy telik az idő és cseperedik a kisfiad,reméljük visszatérsz majd egy újabb akváriummal :rolleyes:
 
igazából ebből itt egy fontos dolog van: gratula a kiscsákóhoz, sok örömet hozzá - roppant szórakoztatóak, majd meglátod.

a többi úgyis kialakul majd :)
 
Back
Oldal tetejére