• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Október - 36L

Végigolvastam, újra visszatért a kertészkedvem! Különösen tetszik építés módja és a növényesítés esztétikája. Na. Mindig hittem benne, hogy a vasfával ilyen kicsiben is lehet ügyesen dolgozni, ha elég mazochista valaki. [emoji1]

Karbantartási workshopot fogsz tartani? Végignéznék egyet.
 
Végigolvastam, újra visszatért a kertészkedvem! Különösen tetszik építés módja és a növényesítés esztétikája. Na. Mindig hittem benne, hogy a vasfával ilyen kicsiben is lehet ügyesen dolgozni, ha elég mazochista valaki. [emoji1]

Karbantartási workshopot fogsz tartani? Végignéznék egyet.
Orommel tolt hogy hallom visszatersz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Végigolvastam, újra visszatért a kertészkedvem! Különösen tetszik építés módja és a növényesítés esztétikája. Na. Mindig hittem benne, hogy a vasfával ilyen kicsiben is lehet ügyesen dolgozni, ha elég mazochista valaki. [emoji1]

Karbantartási workshopot fogsz tartani? Végignéznék egyet.
Örülök, hogy tetszik, most már lassan elmondható: az fbs tartósan megragasztotta a fákat,(az elején nem voltam biztos ebben) egyik sem mozog, ezzel a rögzítéssel, még a súlyzó kövek ideiglenes használata is felesleges. A karbantartás is elég egyszerű, könnyen hozzáférhető minden terület. Azért van egy kis trükköm a heti nyírásra: metszés közben egy másik szűrővel (Eheim 2213), a bal kezemben tartva annak beszívó csövét, azonnal leszívom a levágott darabkákat, miközben a vízszintem nem csökken a víz visszatáplálása miatt. Ebben a szűrőben a gyári töltet van, nem megy át rajta semmi szennyeződés. Még az akvárium saját szűrőjét sem kell ezalatt lekapcsolnom. Amikor végeztem a moha nyírással, a mulmot is kiszippantom belőlük és a talajról is.
Ennyi az egész, elég lapos egy workshop lenne belőle.:)
 
Örülök, hogy tetszik, most már lassan elmondható: az fbs tartósan megragasztotta a fákat,(az elején nem voltam biztos ebben) egyik sem mozog, ezzel a rögzítéssel, még a súlyzó kövek ideiglenes használata is felesleges. A karbantartás is elég egyszerű, könnyen hozzáférhető minden terület. Azért van egy kis trükköm a heti nyírásra: metszés közben egy másik szűrővel (Eheim 2213), a bal kezemben tartva annak beszívó csövét, azonnal leszívom a levágott darabkákat, miközben a vízszintem nem csökken a víz visszatáplálása miatt. Ebben a szűrőben a gyári töltet van, nem megy át rajta semmi szennyeződés. Még az akvárium saját szűrőjét sem kell ezalatt lekapcsolnom. Amikor végeztem a moha nyírással, a mulmot is kiszippantom belőlük és a talajról is.
Ennyi az egész, elég lapos egy workshop lenne belőle.:)
Azért vannak itt kérem turpisságok! jó kis megoldás! a foto meg magáért beszél!
 
Örülök, hogy tetszik, most már lassan elmondható: az fbs tartósan megragasztotta a fákat,(az elején nem voltam biztos ebben) egyik sem mozog, ezzel a rögzítéssel, még a súlyzó kövek ideiglenes használata is felesleges. A karbantartás is elég egyszerű, könnyen hozzáférhető minden terület. Azért van egy kis trükköm a heti nyírásra: metszés közben egy másik szűrővel (Eheim 2213), a bal kezemben tartva annak beszívó csövét, azonnal leszívom a levágott darabkákat, miközben a vízszintem nem csökken a víz visszatáplálása miatt. Ebben a szűrőben a gyári töltet van, nem megy át rajta semmi szennyeződés. Még az akvárium saját szűrőjét sem kell ezalatt lekapcsolnom. Amikor végeztem a moha nyírással, a mulmot is kiszippantom belőlük és a talajról is.
Ennyi az egész, elég lapos egy workshop lenne belőle.:)

Ez azért egy értékes kis műhelytitok! Nem túl babrás mindig légteleníteni? Mit teszel a szívó tömlő végére?
Annyira utáltam eddig mohát nyírni az ismert okok miatt, de ezt ki fogom próbálni én is, van itthon ilyen kis szűrőm! (y) Régen fabrikáltam valami hasonlót a talaj mélytisztításához: egy elektromos vízpumpán, a szívóoldali csőre perlonnal töltött aljzattisztító szifont csatlakoztattam, a nyomó oldali tömlőt meg visszavezettem az akváriumba. Hasonló az eredmény.
Ha lapos nem is, de elég meditatív lehet négy órán át nézni, ahogy körömollóval metszed a mohákat :D
 
A légtelenítés gyorsan megy, a szűrőtartályt feltöltöm ro vízzel, a nyomóoldali tömlőre raktam a gyári, zöld szívó idomot, azt beakasztom az akváriumba, a szűrő szívó tömlője egy vékonyabb falú, hajlékonyabb, szabadvégű cső, azt magszívom, így teljesen feltöltődik a rendszer. A teljes karbantartás egy óra alatt kész van, a négy órához le kellene lassítani a felvételt.:)
 
Gratula Sanyi a hónap akváriuma elismeréshez.Pazar képek vannak a naplóban mint mindig.
Az akvárium is nagyon jól sikerült,igazi kis csemege a sok zöld "egyhangú" akvárium után.
Következő terv van már ? újabb fás vagy esetleg köves lesz ?

Na akkor itt a hiba pont!Remélem a birok is gondoljak?!
Ne reménykedj Patrik,garnéla van benne nano kategóriában az is elég :cool::p
 
Back
Oldal tetejére