• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Örökölt akvárium

összefüggne az alga aktivitásával.

Az idegtépő része az alga mentes akváriumért vívott harcnak, hogy az okát megtalálni csak próbálgatva lehet(pláne ha kezdő vagy az akvarisztikában, mint én), ami után meg várnod kell... Na, az volt a hiba, nem az volt?:nailbiting: Közben gyönyörködnél az akiban és megint meglátod a mumust.:vomit: Nekem nehéz kivárni, mert ott van a sansz, hogy nem is az volt az ok és az alga inkább több lett, mint kevesebb. Aztán RESTART.o_O Viszont szeretem a kihívásokat és ez jobban hajt, mint hogy feladjam a harcot.(y)
 
Látványos gyarapodás, gratula(y) Alga?
Köszi, valamiért nem működött a régi link, de lecseréltem és most már a különbség is látszik. Az algák is köszönik jól érzik magukat, úh. helyi Carbo-zom, fogkefézek, bankkártyázok, vízet cserélek, és végső esetben vágok (levelet), egyelőre nem akarok sötétíteni.
 
Milyen algák vannak? Amúgy durva változások történtek! Tetszetős! ;-)
Köszi!
Van egy fajta aminek nem vagyok biztos a nevében, de mint valami zöld, szőrös kárpit, úgy borítja be a növények levelét, szárát. Carbo kezelés hatására szürkül, de nem jön le. Ez a legzavaróbb.
 
Szerintem a kiindulási állapothoz képest jó irányba fejlődött a medence. (y)
A zöld fonálalga nálam akkor jelent, amikor túl sok tápot adtam, hozzá túl erős volt a világítás, de alig volt áramlás. Eleinte én is próbálkoztam az általad leírt módszerekkel, de igazán eredményt (=eltűnt) csak egy black-out kúra hozott. Ha nem akarsz ezzel még bajlódni, ajánlom a Clithon fajokat (napsugár-, sün- és rohamsisakcsiga magyar nevekkel megtalálod keresőben). Nagyon szépen letakarítják az algát! Hozzá még néhány Amano garnéla is hasznos segítség lehet.
Az algák legnagyobb ellensége - szerintem - olyan növény, ami felhasználja ("eleszi előle") a tápanyagokat. Erre a célra a Ceratophyllum demersum és a Najas guadalupensis a két legjobb választás.

A belső szűrű alsó rekeszét vedd le, és tegyél be a fejegység alá egy szivacsot (amekkora befér alá, 5*5-ös vagy 8*8as alapterülettel). Rögtön megnő a szűrőfelület és valószínűleg az áramlás is, ha a motornak nem kell azon az apró házon áthúznia a vizet. Ágyszivacs is megteszi, ha van lehetőség akkor TM30 sűrűségű szivacs.
Az általad tartott növényeknél - legalábbis az algaháború alatt - elegendő lenne 30-35lumen/liter világítás.
A heti tápot is napra leosztva adnám. Mivel halak vannak, a macro-t lehet csökkenteni.

Érdemes lenne nitrát, foszfát, kálium (és még talán a vas) teszteket beszerezned (pl. JBL), akkor tudod mérni az értékeket és sokkal könnyebb volna a tápozást beállítani.
 
Ha nem akarsz ezzel még bajlódni, ajánlom a Clithon fajokat (napsugár-, sün- és rohamsisakcsiga magyar nevekkel megtalálod keresőben). Nagyon szépen letakarítják az algát! Hozzá még néhány Amano garnéla is hasznos segítség lehet.
Ennek utánanézek, köszönöm!
Egyébként red Sakurán gondolkodtam, de félek, hogy a GA tápozás (Macro, Micro) + Carbo, illetve a nem túl erős szűrés nem tesz jót nekik. Valakinek tapasztalat?

Az algák legnagyobb ellensége - szerintem - olyan növény, ami felhasználja ("eleszi előle") a tápanyagokat. Erre a célra a Ceratophyllum demersum és a Najas guadalupensis a két legjobb választás.
Ezt már többször pedzegettem itt a fórumon, hogy a tápanyag "elevése" nem lehet megoldás az EI módszer szerinti tápozásnál, hiszen pont az a lényege, hogy minden összetevő folyamatosan túl van adagolva. Rosszul gondolom?

A belső szűrű alsó rekeszét vedd le
Egy DIY külső szűrőn gondolokodom...

Érdemes lenne nitrát, foszfát, kálium (és még talán a vas) teszteket beszerezned (pl. JBL), akkor tudod mérni az értékeket és sokkal könnyebb volna a tápozást beállítani
Ismét az EI-re hivatkozom, ami azt mondja, sokkal pontosabban tudunk becsülni, mint amennyire pontosan tudunk mérni.
 
Egyébként red Sakurán gondolkodtam, de félek, hogy a GA tápozás (Macro, Micro) + Carbo, illetve a nem túl erős szűrés nem tesz jót nekik. Valakinek tapasztalat?
Nem hinném, hogy gond lenne velük, eléggé nagy a tűrőképességük. Frissen indított akváriumomba is átjutott valahogy néhány apró növendék, még ott is életben vannak már napok óta. Ha szeretnél ilyeneket, keress privátban.
Algák ellen viszont kategorikusan jobbak az amanok.
 
Lehet ilyen csapatokat bérelni?
Hát miután elvégezték a piszkos munkát és végig küzdötték a háborút javaslom, hogy vezesd őket vissza a civil életbe.
Békeidőben is érdemes őket alkalmazni karbantartóként. Nem sok vizet zavarnak és kedvesek.
Tegyük fel 3 oto, 2 géb és 1 sziámi az nem túl sok.
 
Ennek utánanézek, köszönöm!
Egyébként red Sakurán gondolkodtam, de félek, hogy a GA tápozás (Macro, Micro) + Carbo, illetve a nem túl erős szűrés nem tesz jót nekik. Valakinek tapasztalat?
Az a baj, hogy közel sem távolítanak el annyi algát, mint gondolná az ember. (Sőt szerintem igen minimálisat, inkább az algarétegen megtelepedő biofilmrétegből szemeznek)

Ezt már többször pedzegettem itt a fórumon, hogy a tápanyag "elevése" nem lehet megoldás az EI módszer szerinti tápozásnál, hiszen pont az a lényege, hogy minden összetevő folyamatosan túl van adagolva. Rosszul gondolom?
Miért akarod továbbra is túladagolni, amikor mindent elborít az alga? No és ne feledkezzünk meg a Liebig-féle minimum-elvről!

Egy DIY külső szűrőn gondolokodom...
Amíg a gondolat megvalósul, addig is tudsz javítani a jelenlegi helyzeten.

Ismét az EI-re hivatkozom, ami azt mondja, sokkal pontosabban tudunk becsülni, mint amennyire pontosan tudunk mérni.
Pontosabb becslés a pontos mérés helyett? Persze. :facepalm:
 
Back
Oldal tetejére