• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Sok változást nem tapasztaltam az akváriummal kapcsolatban. Persze nem tűnik fel nap mint nap a növények növekedése, így majd a képeken látszani fog.
Eddig mindössze 1 vízcserét végeztem (50%), mert az Seachem ammónia alert színe nem változott a sárgás színről. Remélem nem rossz a teszt.
Tápot még nem kaptak a növények. A tropica módszer alapján haladok és így még a tápozás várat magára. A növényeken hiánytüneteket nem látok egyelőre.
A CO2-t hosszú idő után sikerült eltalálnom. Lime zöld a DC.
2018.04.20 (2).jpg
 
Így élőlények nélkül egyelőre szép a dekorhomok, de ha majd kezdik ráhordani a benti sötét szemcséket, azzal is küzdhetsz minden vízcserénél.:cool:
Aztán indul a tápozás, az első nyírások, izgalmas időszak előtt állsz!
 
Sziasztok!

Gondoltam írok egy kis jelentést. Holnap lehet, hogy lesz egy kép is.
Az akváriumot ozmó vízzel töltöttem fel induláskor. A vízcseréket is ozmóval végzem és durva, hogy 140 körül TDS-t mérek.
Gondoltam, hogy a Seiryu nyomni fogja felfelé, de hogy ennyire? :eek:
Most ki kell találnom, hogyha már lesznek bent halak/csigák/garnélák, akkor hogyan oldjam meg a visszasózást.
Amennyiben 130TDS-re visszasózom a vizet, akkor a későbbiekben mondjuk 4-5 nap alatt szerintem lazán eléri a 200-at is.
Ha nem sózok akkor meg lehet abból lenne gond.
Bármi ötlet ezzel kapcsolatban?
:)
 
EI szerint tápozok (GA) és 20 körüli ppm-mel nő meg a TDS 1 hét alatt (64p) akiban. Nálad akkor lesz 30 ppm növekmény Én azért tennék bele 1-2 kanállal a GH plusból. Az okosok szerint sem jó ha csak a z RO víz keménysége teszi ki a 130-150 ppm-et. Biztos nem lesz baja se a csigáknak, garniknak, se a növényeknek, ha hétvégére felmegy 180-200-ig.
 
:) Ne parázd túl a dolgokat! Nincs semmi 200ppm felett sem, sőt, a csigáknak kell is valamennyi keménység!;)

Este megmérem az egyik garnélás vegetáló üvegben a TDS-t. Nem csodálkoznék, ha 400 ppm felett lenne...:rolleyes:

Szerk.: megmértem, 518 ppm.
 
Utoljára módosított:
Szia!

Azóta már kész gyeped van a szigeten?
Változtattál rajta valamit, vagy minden halad az eredeti elképzelés szerint?
 
Van valami új kép, info erről az akváról? Nekem nagyon bejött, várom, hogy mire jutottál vele!
 
Tényleg érdekel, mire jutott ez a scape, mert nekem nagyon tetszik, és azóta a gyep és a fű is teret hódíthatott már.
 
Back
Oldal tetejére