• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes próbálkozás

Szia!
Lehet okoskodom. Milyen Valisneria-t szeretnél ültetni?
A "hagyományos" Valisneria nagy lesz ide. Gondold el 70-80cm-re is megnő, beárnyékolna mindent.Ha meg rövidebbre vágod, bebarnul, elsorvad. Ja és ha beindul nem győzöd irtani.
Esetleg Valisnria Nana-val kisérleteznék. (vékonyabb, alacsonyabbra nő)
Kicsit OFF de létezik olyan vallisneria amelyik max 5- 10 cm-re nő meg? Mert az én növényemet mindenki saggitarianak azonosította be, de szerintem nem az... :D
 
csak mert fény és táp nélkül apróra nőtt egybefüggő szőnyeget alkotva, mikor meg elkezdtem a tápot meg a carbot nyomatni foszlásnak indult... :D

Nem hinném, hogy csupán a táp locsolásától megnőne. Akkor már nagyobb valószínűséggel a fény vagy a CO2/HCO3- a gond (low tech-ben is).

Lehet, hogy tényleg Sagitaria, nehéz megkülönböztetni vallisneria-tól. Az is lehet, hogy kicsire növő Val. A lehetőségek végtelenek :)
 
Az normális hogy az egy napja vásárolt amanok nem akarnak előjönni? A négyből csak egy jött elő de délutánra az is elbújt. Ja és amúgy levedlett az eggyik!(az jó jel nem?)
 
Az normális hogy az egy napja vásárolt amanok nem akarnak előjönni? A négyből csak egy jött elő de délutánra az is elbújt. Ja és amúgy levedlett az eggyik!(az jó jel nem?)

Hali,

Szerintem normális, hogy elbújnak, legalább is Nekem szintén bujkálnak. Bár én most kicsit falba vertem a fejem, mert 16-ból csak 5-öt láttam mire kiderült, hogy kb. 3 hete a szűrőmben héderelt még 7 darab. Nem tudom, hogy sikerült túlélniük de szűrőtakarításnál gyorsan visszaraktam őket az akiba, azóta mindenhol látom őket.:D Persze a szűrő kosárra gyorsan aplikáltam egy szivacs borítást, ami némileg megakadályozza a kis kópékat, hogy megint beköltözzenek a szűrőházba. Láttam Neked is van a kosáron ilyen szivacs, nem tudod hol lehet ilyet kapni?
Az EX600Plus-hoz volt alapból, de az EX700-hoz még nem adtak.
Egyébként majd el felejtettem, grat az akvához, egyre szebb:ROFLMAO:
 
Hali,

Szerintem normális, hogy elbújnak, legalább is Nekem szintén bujkálnak. Bár én most kicsit falba vertem a fejem, mert 16-ból csak 5-öt láttam mire kiderült, hogy kb. 3 hete a szűrőmben héderelt még 7 darab. Nem tudom, hogy sikerült túlélniük de szűrőtakarításnál gyorsan visszaraktam őket az akiba, azóta mindenhol látom őket.:D Persze a szűrő kosárra gyorsan aplikáltam egy szivacs borítást, ami némileg megakadályozza a kis kópékat, hogy megint beköltözzenek a szűrőházba. Láttam Neked is van a kosáron ilyen szivacs, nem tudod hol lehet ilyet kapni?
Az EX600Plus-hoz volt alapból, de az EX700-hoz még nem adtak.
Egyébként majd el felejtettem, grat az akvához, egyre szebb:ROFLMAO:
Köszi:)
Amúgy sajnos nem tudom hol lehet kapni, mert nekem is a szűrőhöz volt.
 
Hali,

Szerintem normális, hogy elbújnak, legalább is Nekem szintén bujkálnak. Bár én most kicsit falba vertem a fejem, mert 16-ból csak 5-öt láttam mire kiderült, hogy kb. 3 hete a szűrőmben héderelt még 7 darab. Nem tudom, hogy sikerült túlélniük de szűrőtakarításnál gyorsan visszaraktam őket az akiba, azóta mindenhol látom őket.:D Persze a szűrő kosárra gyorsan aplikáltam egy szivacs borítást, ami némileg megakadályozza a kis kópékat, hogy megint beköltözzenek a szűrőházba. Láttam Neked is van a kosáron ilyen szivacs, nem tudod hol lehet ilyet kapni?
Az EX600Plus-hoz volt alapból, de az EX700-hoz még nem adtak.
Egyébként majd el felejtettem, grat az akvához, egyre szebb:ROFLMAO:

Kicsit Off, de tudsz venni jobban ellátott boltokban, aszem gumis szűrővédő néven. Nem túl olcsó, de kevésbé otromba mint ez a szivacs( nekem is ilyen van).
 
Köszi:)
Amúgy sajnos nem tudom hol lehet kapni, mert nekem is a szűrőhöz volt.

Ettől tartottam, szét kerestem a netet de egyszerűen sehol nem találtam.

Kicsit Off, de tudsz venni jobban ellátott boltokban, aszem gumis szűrővédő néven. Nem túl olcsó, de kevésbé otromba mint ez a szivacs( nekem is ilyen van).

Köszi, néztem ezeket a típusokat is, de ha jól értelmezem ezek üveg kifolyókhoz vannak. Én meg azokkal nem vagyok annyira jóba, szándékosan nem használok üveget, mert annak általában törés a vége:D Azon már viszont elgondolkoztam, hogy a következő csőtakarításkor leszedem a kosarat, lelapolom a csővéget, bevágom a műanyag csövet ahogy az üveg kifolyókon van és úgy ráhúzok ilyen gumis védőt. Szerintem ez megoldás lehet.
 
Ettől tartottam, szét kerestem a netet de egyszerűen sehol nem találtam.



Köszi, néztem ezeket a típusokat is, de ha jól értelmezem ezek üveg kifolyókhoz vannak. Én meg azokkal nem vagyok annyira jóba, szándékosan nem használok üveget, mert annak általában törés a vége:D Azon már viszont elgondolkoztam, hogy a következő csőtakarításkor leszedem a kosarat, lelapolom a csővéget, bevágom a műanyag csövet ahogy az üveg kifolyókon van és úgy ráhúzok ilyen gumis védőt. Szerintem ez megoldás lehet.
Az is jó lehetne szerintem, ha a kosár belsejébe egy szúnyoghálódarabot beleragasztanál. Így a garnélák nem tudnának belemenni. Igaz, nem biztos, hogy a legszebb megoldás, de hatékony lehet, és olcsó is.
 
Az is jó lehetne szerintem, ha a kosár belsejébe egy szúnyoghálódarabot beleragasztanál. Így a garnélák nem tudnának belemenni. Igaz, nem biztos, hogy a legszebb megoldás, de hatékony lehet, és olcsó is.

Na erre még nem gondoltam, de ideiglenes megoldásnak tényleg tökéletes lehet.:) Köszi az ötletet, lehet ma meg is csinálom:happy:
 
Kicsit Off, de tudsz venni jobban ellátott boltokban, aszem gumis szűrővédő néven. Nem túl olcsó, de kevésbé otromba mint ez a szivacs( nekem is ilyen van).
Vagy savallo drothalobol es nemi zsugorcsobol par szaz forintert tudsz csinalni vagy 10-15db-t kb. 5 perc munkaval.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Vagy savallo drothalobol es nemi zsugorcsobol par szaz forintert tudsz csinalni vagy 10-15db-t kb. 5 perc munkaval.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Igen megtaláltam a topikot, csak lövésem sincs hol lehet ilyen hálót kapni a környéken. Kicsit körbe nézek aztán meglátjuk
 
Ma lett teljes az aki, megérkeztek a garnélák, pár tő valisneria, pár kisebb és egy nagyobb tő crypto és két kis tő microsorum pteropus.:)
A hm-nek meg a hosszabb hajtásait ledugdostam.IMG_20161104_141228.jpg IMG_20161104_141119.jpg Ez amugy red cherry vagy sakura?IMG_20161104_141104.jpg
 
Az anubias mögül kivettem a cryptot, mert alig látszott és az anci pont mellette szokott bebújni a kő mögé és ott folyton kitúrja az aljzatot. Rmélem máshol nem fogja!;)
 
Eddig minden jól megy, megvot az első vízcsere, már az első nap óta megy a Green Aqua Micro, macro (kb 2ml naponta) és a carboból 5ml naponta. Az állatok úgy néz ki jól érzik magukat.

És egy váratlan vendég:IMG_20161106_171829.jpg most elmegyek koleszba úgyhogy egy ideig nem tudok írni az akiról. De végül egy teljes:IMG_20161106_171806.jpg
 
Eddig nincs semmi nagyobb gond, csak egy kis zöld pont és fonál algám van, de tényleg minimális, az anubias egyik levelét meg sikeresen szétmartam carbóval.:banghead:
A hm viszont szépen növöget;)received_1529567113736579.jpeg received_1529566813736609.jpeg
 
Javaslom, ha megunod a jelenlegi kinézetét majd, cseréld le ezeket a nagy növénykéket egészen aprókra. (egy kettő maradhat egészen elől, hogy a távolságot érzékeltesse)
Nagyságrendeket fog ugrani az akváriumod vizuális mérete, és a scape-t is jobban érvényesülni fog. (y)
 
Back
Oldal tetejére