• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Ezeket majd updatelni kellene, akár ebben is vagy az új szűrőben.A harmadik kosárba is mehet biológiai szűrőanyag, és a tetjére egy pár centis perlon réteg, után jöhet rá a Seachem Purigen.
A 3 legfontosabb tényező, (szűrés, fény és táp) közül akkor már egyet kipipáltál. Nincs olyan, hogy túlszűrt akvárium, ne feledd! :D
Ajánlanám szűrőannyagnak a Seachem Matrixot. Pl. 1 liter siporax 270m2 felületet biztosít a nélkülözhetetlen hasznos bacik részére, míg 1 liter Matrix kb. 700m2-t.

Ezt mindenképpen meg fogom nézni a mostani szűrőre is. A GA wellness-t már az 54l-ben is használom,talán jó lesz a másikhoz is, több kevesebb sikerrel ha rájövök a jó adagolásra.
 
Itt van nem messze tőlünk a Péceli úton egy Akvarista bolt, nemrégen nyitott,ott meg tudom nézni az Amanokat. A Vadvilágban még nem jártam,de majd megnézem a neten. Azért kicsit tartok tőlük ha ilyen szabaduló művészek, hogy akváriumon kívűl is fognak tartózkodni. :) A zebracsigákat is folyton szemmel kell tartani. :) Az üvegtető is jó ötlet. Lehet hogy a mostani 54l-re is az kellett volna mert a tető miatt nem nagyon lehetett változtatni a lámpa magasságán.
Én nem javaslom a tetőt. Párásodik, vízkövesedik stb. Levesz a fényből óhatatlanul. A macsek nem biztos, hogy fürdeni akar mindenáron;)!
Amano akkor "hajlamos" szökni, ha frissen telepíted vagy annyira leromlik a víz minősége, így jobbnak látja a költözést. De ne ijedj meg nem fognak "Pride-ot" tartani a nappali és a háló között. :D
Az elején teszel az akira körbe folpackot és máris emeltél 10cm-t a magasságon. Az elég. Ahogy szintén @Keinrath Adrian javasolta.
 
Üvegtető javaslatban megelőztél... :)

Az alga elleni harcban nekem nem jött be egyértelműen az alga ellenes állatvilág betelepítése. Vagy ki tudja... Egyáltalán nem akartam algaevő halakat az akváriumban, mert rondának találtam őket. Ezzel szemben most van 4db oto, 3db algázó géb, 4db pandacsík., és nagyon bírom őket, különösen a pandák nagyon élénkek, jó fejek. Azt nem tudom, hogy nélkülük mi lenne, de most minimális algám van, inkább csak az üvegen, ahol a nap közvetlenül éri. Viszont a fonal algát, semmilyen élőlény nem ette meg! Az Amano-kat is javasolták itt a fórumon, de annyi kellet volna belőlük, hogy kellően hatékonyak legyenek, inkább ki sem próbáltam.
A vízcserédet soknak tartom. Heti 30%-ot javasolnak mindenhol. Van, amikor nincs időm az akvával foglalkozni, és több, mint egy hónapig nincs vízcsere. Utána 50%. Ezzel persze nem dicsekszem, csak tényként írtam le.
Viszont a halaid mennyiségét soknak tartom. Általános ökölszabály az 1db hal /10 liter víz. Persze láttam, már olyan működő akvát, ahol sűrűbben voltak, mint a TECSO haltartályában, de... :unsure:

A krónikus algavész ellen, ha már semmi nem segít, a H2O2 működik. Ez saját tapasztalatom. Először @evavigh javaslatára és útmutatásával próbáltam ki.

Már nem nagyon akartam többféle állatot betelepíteni, ezért vettem 14 pici gyöngy dániót mert pici nano halacskáknak olvastam őket. Nem gondoltam hogy ennyivel túltelepítettem az akváriumot mert olyan aprócskak..Így minél előbb kell vennem egy nagyobb akváriumot. :)
A Hidrogén peroxidnak utána olvasok.Köszönöm.
 
Ezt mindenképpen meg fogom nézni a mostani szűrőre is. A GA wellness-t már az 54l-ben is használom,talán jó lesz a másikhoz is, több kevesebb sikerrel ha rájövök a jó adagolásra.
Van egy jó összefoglaló írás @Pendulum blogján amiből megtudhatod, hogy milyen hiányuk van a növényeidnek.
http://pendulum-akvablog.blogspot.hu/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html
Ahogy @ZaCK is javasolta, mehet a napi 2 ml carbo és ha van már CO2 akkor minimum 2ml mic-mac. Vízcsere után közvetlenül a dupla mennyiség.
 
Van egy jó összefoglaló írás @Pendulum blogján amiből megtudhatod, hogy milyen hiányuk van a növényeidnek.
http://pendulum-akvablog.blogspot.hu/2017/04/a-vizinovenyek-tapanyaghianyainak.html
Ahogy @ZaCK is javasolta, mehet a napi 2 ml carbo és ha van már CO2 akkor minimum 2ml mic-mac. Vízcsere után közvetlenül a dupla mennyiség.

Megnéztem, gyorsan el is mentettem. :) A blog-ot elnézve talán nekem is ezek hiányoznak:
Nitrogén, foszfor, kálium, a vasban nem vagyok biztos. De amióta talán két hete adagolom a Co2 mellett a Ga tápokat (bár akkor az 1ml kevés volt) úgy tűnik javulni látszik a helyzet. Ugye azért kell pár hét mire a növények rendbe jönnek a tápozástól? Meg az hogy alga van a levélen az sem segíti a táp felvételét. :(
Kár hogy még nem tudok képet feltölteni mert igy nem tudom megmutatni milyenek.
 
Általános ökölszabály az 1db hal /10 liter víz. Persze láttam, már olyan működő akvát, ahol sűrűbben voltak, mint a TECSO haltartályában, de...
Ezt mi úgy tudjuk, hogy ahány liter víz, annyi cm hal (ebbe az algázók nem tartoznak bele, pl. otok, garnélák). A fenti már csak azért is fura mérő, mert hal és hal között baromi nagy különbség lehet méretben (aranyhal vs. Boraras brigittae) ;)
Ugye azért kell pár hét mire a növények rendbe jönnek a tápozástól? Meg az hogy alga van a levélen az sem segíti a táp felvételét.
Kár hogy még nem tudok képet feltölteni mert igy nem tudom megmutatni milyenek.
Kell egy kis idő, mire reagálnak a növényeid, co2 mellett viszont ez a folyamat gyorsabb, figyeld őket naponta, észre fogod venni a változásokat. A nagyon algás leveleket próbáld meg levágni (ezt talán már javasolták korábbi hozzászólásban is) vagy ha ki tudod venni a kezelésre szoruló növényeket, kaphatnak carbo fürdőt is: @Luigi13 féle recept: 1l vízhez 1ml Seachem Excel 10 perc áztatás. Ez is változó, kinek mi válik be, nálunk 100 ml RO vízbe 1 ml Excel, 10 perc áztatásos arány működött, ki kell tapasztalni :)

Képek: amíg nem tudsz a fórumra tölteni, használhatsz külső képmegosztókat is, pl. flickr vagy ha van gmail fiókod, akkor google photos.
Szerk.: most Meskó volt a gyorsabb :D
 
Utoljára módosított moderátor által:
Megnéztem, gyorsan el is mentettem. :) A blog-ot elnézve talán nekem is ezek hiányoznak:
Nitrogén, foszfor, kálium, a vasban nem vagyok biztos. De amióta talán két hete adagolom a Co2 mellett a Ga tápokat (bár akkor az 1ml kevés volt) úgy tűnik javulni látszik a helyzet. Ugye azért kell pár hét mire a növények rendbe jönnek a tápozástól? Meg az hogy alga van a levélen az sem segíti a táp felvételét. :(
Kár hogy még nem tudok képet feltölteni mert igy nem tudom megmutatni milyenek.

Víztesztelésben tudok segíteni, van NO3, PO4, Kálium és vas tesztem is, ha gondolod szívesen átmegyek és megnézhetjük a vizedet.
 
De aranyos vagy, most rokonlátogatáson vagyunk hétvégén,de nagyon hálás lennék ha jövőhéten ha élhetnék az ajánlatoddal.
 
Beköltöztek az amanok, a gyerköc szerint a manók..:) 4-en vannak és egyik sem szökött meg eddig. Remélem a vízcserekor sem lépnek le.Az agancs algám már csak pár levélen látszik, és itt ott találok kék zöld algát.
A lámpából kivettem a 24w-os növényes csövet mert nem tetszett a rózsaszínes szín amit okozott az akváriumban. Tettem be helyette egy aqualight márkájú 24w-os daylight csövet lemaszkolva 2cm alufólia csíkokkal mert zöldalgásodom. Remélem így jobb lesz, és nem lesz már nagy a fényerő.
Nagynyomású CO2 mellett kb 3.4WPG sok fénynek számit az 54 literben? 1mp/1 bubival megy a co2.
Múlthéten járt nálam evavigh és annyira kedves volt mert elhozta az összes tesztjét és megmérecskélte az akváriumot. A foszfát szinte nincs is és a vas elég kevés. Vettem foszfátot és két napja adagolom, remélem így jobb lesz. Most a Green Aqua Micro-macro 2-2 ml,easycarbo 2ml, aquaforest PO4 Boost 4ml adagolok. Jövőhéten veszek tesztet.

Vettem egy pár növényt:
Ceratopteris thalictroides -t
sajnos nem gyökeres csak szálas.Le ültettem de úgylátom inkább csak rohad el a szára, nem gyökerezik. Van valami titka hogyan gyökereztessem? Vagy vegyek gyökereset?
Vesicularia reticulata-t, őt fára ragasztottam és kis adagot elültettem.
Egy kis leveles növényt is vettem de nem tudták megmondani milyen növény, úgyhogy még keresem milyen fajta.
Tudom hogy növényes fórum de lett egy darab gyöngydánió babám. Nem tudom hogy sikerült mert még kemény a víz,és csak egy darabka van. Nincs több belőlük. Kihalásztam, és külön tettem egy másik pici akváriumba amiben csak növényeket meg 4 csigát tartok.Van esélye megmaradni? Serra micron nevelő eledelt vettem neki.Remélem jó lesz neki.
 
A Ceratopteris thalictroides-t hozzá kötözheted egy darabka kőhöz és úgy lenyomod a talajba, vagy hagyod úszkálni és amikor már lesz gyökere elülteted.
 
A Ceratopteris thalictroides-t hozzá kötözheted egy darabka kőhöz és úgy lenyomod a talajba, vagy hagyod úszkálni és amikor már lesz gyökere elülteted.

Köszönöm, a köves megoldást megpróbálom mert mindig felúszik. :)
 
Back
Oldal tetejére