• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
A mélység 50cm körüli, ebböl lejön az aljzat. Gondoltam középtériket tennék bele hátúlra az talán nem nő olyan hosszúra, és bár tetszik a fa de lehet egy kicsit sok ez így benne.
 
én amivel próbálkoztam növényi táptalaj az a jbl vulcano névre hallgat! valamint általános talajból már kicsivel többfélét használtam, de panaszra semmi okom pénztárca függö! o_O
Ada Amazóniának a powder névre hallgató, általános növénytalajba igen könnyü ültetni minden benne marad! jbl pro scape plant soil egy általános növény talaj ami nem egy Ada minöség "árban" de tette a dolgát!szavam nem lehet rá!
De csak olvass sokat! mindenre válszt kapsz!(y)


Hú köszönöm! Átolvasgatom, megnézegetem melyik milyen.
 
Az 54 l akvárium végre minimál algás.Egy kis zöld alga van a kövön de agancs algát már nem látok.Tápozás napi 2 ml mic-mac,2ml easy carbo, 4ml po4 Boost.CO2 1bubi/mp.Vízcsere heti 40% pihentetett csapvíz.

http://imgur.com/hzH2K5x

A DC-t elfelejtettem áttenni, kissé rontja az összképet.

http://imgur.com/HXPow9U

Valaki nem tudja véletlenül hogy a fenti képen látható diffúzor milyen márkájú? A CO2-al adta az egyik ismerős de ő se tudja és én sem találom a neten.Jól porlaszt de nem tudom kerámia -e vagy sem. Ki kéne takarítanom de nem tudom mit használjak hozzá.
 
Vasárnap kezdem a 240l akváriumot. Egyik kedves fórumtársunktól vettem egy szuper külsőszűrőt. Tudja valaki hogy hogyan érdemes a használt szűrőszivacsot fertőtleníteni mielőtt az új akváriumba használom? Substrat is van benne. Főzzem ki? Süssem meg? :) Segítség..
 
Tudja valaki hogy hogyan érdemes a használt szűrőszivacsot fertőtleníteni mielőtt az új akváriumba használom? Substrat is van benne. Főzzem ki? Süssem meg? :) Segítség..
Sokan sokfele modszerrel fertotlenitik. Van aki hypoval kimossa es utana alaposan atobliti, vagy egyszeruen kifozi. A szuroanyagot meg sutheted is, elotte es utana jol mosd at. (y)
 
Az 54 l akvárium végre minimál algás.Egy kis zöld alga van a kövön de agancs algát már nem látok.Tápozás napi 2 ml mic-mac,2ml easy carbo, 4ml po4 Boost.CO2 1bubi/mp.Vízcsere heti 40% pihentetett csapvíz.

http://imgur.com/hzH2K5x

A DC-t elfelejtettem áttenni, kissé rontja az összképet.

http://imgur.com/HXPow9U

Valaki nem tudja véletlenül hogy a fenti képen látható diffúzor milyen márkájú? A CO2-al adta az egyik ismerős de ő se tudja és én sem találom a neten.Jól porlaszt de nem tudom kerámia -e vagy sem. Ki kéne takarítanom de nem tudom mit használjak hozzá.
Ez nem diffuzor. Green works atomizer ha jol emlekszem a ga-ba is arulnak/tak ilyet. Ez kis akvariumba valo. Mai napig hasznallok ilyet a 240-esbe csak a legnagyobb meretben. Jo cucc, csak sokat kell hipozni.
 
Ez nem diffuzor. Green works atomizer ha jol emlekszem a ga-ba is arulnak/tak ilyet. Ez kis akvariumba valo. Mai napig hasznallok ilyet a 240-esbe csak a legnagyobb meretben. Jo cucc, csak sokat kell hipozni.

Köszönöm,nem találtam róla semmit.. Akkor szerválnom kéne valahonnan egy nagyobbat a nagyhoz. Én is szeretem mert nem dobja le a csövet a kis csőszorító miatt a végén.
 
De aranyos vagy, köszönöm a felajánlast és az ötletet is! Sikerült hozatnom most, ha minden igaz, aquario neo nagyot!
 
A 240l lassan egy hetes.
Tartalmaz 20 liter Colombo Florabase Pro-t és ezt letakarva, 8 l Dennerle Scaper's Soil általános növénytalajt mert ez kissebb szemü.
Alatta 8 liter JBL AquaBasis Plus növény táptalaj van.
A tápozása napi 10 mili Green Aqua Micro Macro,és 5 ml easy carbo. A fény 3x54w 6500-as Sylvania 865 T5 HO fénycső.Betehetnék még egy 54w csövet de félek hogy akkor az algák kapják.Most kevés még a növényzet.
A ro víz még mindig csak álom, mert a beszerelés stagnál, úgyhogy pihentetett csapvíz most még heti 2 x 50%.
A Co2 átjött a kicsiből és most 3bubi/mp megy. A mohák erőteljesen elkezdtek barnulni a fákon, és az egyik levelein előtűnt némi BG alga. Adtam neki phyton git-el remélem a mohákat nem bántja :(
Miután az esőztetőtől nagyon nagy lett az áramlás ezért fabrikáltam egy vízterelőt ami szépen csökkentette az áramlást. Csak az a baj hogy túlságosan is mert az akvárium végétől visszafelé nem jutott az áramlásból
. Úgyhogy vissza tettem az esőzetőt így meg némileg kavarja az ajzatot úgyhogy megint kissé homályos a víz. Nem tudom melyik a jobb megoldás?
Előbb utóbb azért abba marad a porolás vagy majd csak ha benőtték a növények?
Ez a dimbes dombos talaj biztos meg is töri az áramlatot.

Kaptam rengeteg növényt Szabó Henriktől azzal a céllal hogy a felesleges tápot ne az algák kapják.(Mellesleg megszerelte a szűrőm amiért örok hála!!) :) Úgyhogy ideglenesen az akváriumban laknak. De ha mégsem jön össze a fás erdős kialakítás akkor max. beültetem őket, úgyis gyönyörűek.Ez a moha barnulás majd abba marad vagy kipurcannak szegények?

Juhéé, már tudok képeket csatolni.Az a csík a redőny oldalán át beszűrődő fény..20180621_152417.jpg 20180621_152423.jpg 20180621_152431.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szépen alakul ez, csak így tovább. A stemeket mikor ülted el? Akár 2-3 részre is vághatod, hogy sűrűbb legyen.

Köszönöm. Remélem helyre jönnek.
A terv szerint hátra csak Ceratopteris Thalictroides- t szerettem volna. Hogy bokor szerű hatása legyen. És a fák alá fű szerűeket, és kis talajtakaró növényeket. Úgyhogy ezeket csak legeltetem egyelőre benne. :)
 
Köszönöm. Remélem helyre jönnek.
A terv szerint hátra csak Ceratopteris Thalictroides- t szerettem volna. Hogy bokor szerű hatása legyen. És a fák alá fű szerűeket, és kis talajtakaró növényeket. Úgyhogy ezeket csak legeltetem egyelőre benne. :)
Szép gyeppel nagyon szép lenne! (y) A stemek jobban éreznék magukat a talajba. :)
 
Back
Oldal tetejére