• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Aktív talajom van nekem is. Ezt a TDS- hez műszert kell szereznem és meg a visszasózást is meg kell keresnem mert fogalmam nincs még róla hogyan csinálják.
A GH 9
A KH 6

Addig nincs valami lehetőség ph-t csökkenteni? Több RO víz, kevesebb pihentetett csapvíz nem megoldás addig?
Full ro 60-70 liter bele. Ha gondolod szombaton viszek neked a ga-bol,tds merot, es gh pluszt. Ha nem akarsz csak roval cserelni, akkor tds mero eleg, es csap+ro kevereket be tudod loni.
 
Full ro 60-70 liter bele. Ha gondolod szombaton viszek neked a ga-bol,tds merot, es gh pluszt. Ha nem akarsz csak roval cserelni, akkor tds mero eleg, es csap+ro kevereket be tudod loni.

Köszönöm. A TDS mérő szupi lenne örök hála ha tudnál hozni nekem egyet. De csak ha amúgyis erre járnál.Nekem könnyebb lenne keverve használni a RO- mert ballonos a rendszer és 2 óránként max 12 litert tud kinyögni magából..Összedobtam egy kis akváriumot abból ami itthon volt és átraktam a bejáratott külsőszűrőm plusz az akvárium vízből a 10 lityit és 20 lityi Ro vizet. Csak a kvarchomok új benne.A Ph itt 7.5, nem rakhatom át Őket? Csak átmeneti megoldásnak?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Köszönöm. A TDS mérő szupi lenne örök hála ha tudnál hozni nekem egyet. De csak ha amúgyis erre járnál.Nekem könnyebb lenne keverve használni a RO- mert ballonos a rendszer és 2 óránként max 12 litert tud kinyögni magából..Összedobtam egy kis akváriumot abból ami itthon volt és átraktam a bejáratott külsőszűrőm plusz az akvárium vízből a 10 lityit és 20 lityi Ro vizet. Csak a kvarchomok új benne.A Ph itt 7.5, nem rakhatom át Őket? Csak átmeneti megoldásnak?
Akkor is vinnwk nekwd ha montenegroba laknal.
Nem ertem. Mit szeretnel attenni?
 
Akkor is vinnwk nekwd ha montenegroba laknal.
Nem ertem. Mit szeretnel attenni?

Gondoltam a garnélákat egy kissebbe amíg össze nem hozom a másiknál a nagynál ph-t. :)
 

Attachments

  • 20180823_195244.jpg
    20180823_195244.jpg
    159.2 KB · Megtekintések: 4
Továbbra is ph problémával küzdök.
Tegnap este tettem az akvariumba 45 liter Ro vizet.
A Gh 9-ről le ment 5-re.
A Kh 6-ról 4-re.
A Ph marad 8.5
Az Ro ph-ja elvileg 6 de valamiért nem változtatta meg a 8.5-öt az akváriumban.

Most mértem mindent, este óta nem változtattam semmin, csak a halak és garnélák kaptak kaját.

Ph továbbra is 8.5
Gh 7
Kh 5
No2 0.01
Nh4 0.1
No3 5
Po4 0.04
Fe 0.03

Jbl csepp tesztjeim vannak.
A Ph tesztet kipróbáltam a kicsi akváriumon ott 7.5 ph,úgyhogy a teszt szerintem jó.

Lehet hogy az alábbi no name substrat szűrőanyagom vacak és az nem engedi a ph-t lejjebb menni és a keménység is attól mászhat vissza? Azért 45 liter Ro víznek már kellene változtatni a ph-n?

Dennerle Scaper's Soil 2 hónapos talaj+ egy kicsi Colombo flora base alatta.
JBL AquaBasis Plus növény táptalaj
4 fa,
8-10db lávakő

útnak pedig holland hs aqua márkájú Nature Gravel apró díszkavics van benne.

Nem jövök rá melyik a ludas.Ha csak a pihentetett csapvíz lenne akkor az ro víz valtoztatna rajta, nem?
 

Attachments

  • 20180825_190610.jpg
    20180825_190610.jpg
    55.7 KB · Megtekintések: 4
Ez a szuroanyag bar nem tudom honnan szarmazik, ranezesre pumicit igy biztosan nem kotyog bele a pha-ba. Ha megleaz a tds merod okosabbak leszunk. Lehet nagyon magas. A vegen az is lehet, hogy a membranod gaz es a ro viz gep kontarkodik bele a dolgokba.
 
Hosszú évekig én is az egekbe mászó pH-val kínlódtam. (Ahol lakom, eleve ilyen a víz: csapból 7,4 másnap meg már jóval 8 felett volt a pihentető hordóban is.)
A Seachem Neutralt használom most már, és nincs ilyennel gondom.
Ha eljössz, szívesen adok egy kóstolóra valót.

Köszönöm szépen,még megpróbálok rájönni mi okozhatja. Gyanakszom a kici kínai twinstar utánzatra is.Illetve most jutott eszembe hogy szat gyanta is van a szűrőben lehet hogy telítődött? Ma majd tesztelem nélkülük a vizet. Aztán ha nem sikerül rájönni,lehet hogy én is ehhez a szerhez folyamodom. Sajnos menetbe nem tudok lenni de azért köszönöm az invitálást!
 
Mire minden megodódik mindig jön egy újabb probléma.
Végre beállt és szépen növögetnek a dolgok.
Küzdöttem vele jó sokat,és nagyon tetszik.
De most muszáj lenne eladnom, és mint kiderült javított az akvárium. A ragasztásban lévő buborékok miatt tényleg szét tud esni az akvárium? Így a javítás után is? A képeken látható bár nekem nem tűnt fel amikor megvettem. Azt mondták akár holnap akár jövőhéten lehet vele probléma. Azért most megijedtem, mert egyrészt 240l nem tenne jót az alsó lakónak,másrészt így az egyben eladás is meghiúsúl.Még mindig sajnálom szétszedni.
 

Attachments

  • 20180919_124348.jpg
    20180919_124348.jpg
    416.4 KB · Megtekintések: 4
  • 20180919_115446.jpg
    20180919_115446.jpg
    217.1 KB · Megtekintések: 4
  • 20180919_115452.jpg
    20180919_115452.jpg
    222.7 KB · Megtekintések: 4
Mire minden megodódik mindig jön egy újabb probléma.
Végre beállt és szépen növögetnek a dolgok.
Küzdöttem vele jó sokat,és nagyon tetszik.
De most muszáj lenne eladnom, és mint kiderült javított az akvárium. A ragasztásban lévő buborékok miatt tényleg szét tud esni az akvárium? Így a javítás után is? A képeken látható bár nekem nem tűnt fel amikor megvettem. Azt mondták akár holnap akár jövőhéten lehet vele probléma. Azért most megijedtem, mert egyrészt 240l nem tenne jót az alsó lakónak,másrészt így az egyben eladás is meghiúsúl.Még mindig sajnálom szétszedni.
Folyik, vagy szivarog?
 
Nem, semmi baja nincs azon kívűl hogy buborékos.Csak aki érdeklődött felhívta az egyik ismerősét a ga boltban és ezt az infót kapta. Így én is elrémültem egy kissé, hogy milyen vackot árulok.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére