• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyerekkorom visszaköszön - 81l

szekelyl

Nézelődő
Sziasztok! Szeretném megosztani ezzel a naplóval az akváriumom létrehozását és fejlődését, bízva abban, hogy a 2 hete indult akváriumom nem válik egy sötétzöld kockává.
Gyerekkori élményből fakad az a nem is régi döntésem, hogy elindítok egy saját akváriumot. Az elmúlt pár hónapot információgyűjtéssel és vásárolgatással töltöttem (kisebb mellényúlásokkal természetesen..) míg január 5-én a nap végére eljutottam oda, hogy bekapcsolhassam a szűrőt. A választásom egy 60x30x45-ös 81l-es akváriumra esett, eheim 2273 szűrővel (nincs visszafojtva) és chihiros wrgb II slim lámpával (8 óra 40%-on).
A vízhez vettem egy RO készüléket, GA GH+ -t használok visszasózásra kb 6 nk értékig.
A talaj Ada amazonia ver1. (ezt elhamarkodottan vettem a később olvasottak alapján, de végül felhasználtam. Tanulni talán így lehet a legjobban).
Az első 8 napon 30l vizet cseréltem minden nap, mától 2-3 naponta 20l csere amit 2-3 hét múlva tervezek hetire váltani.
Tápból Green Aqua Micro + macro illetve SC excel. Az első héten Seachem stability-t használtam a b. kultúra megsegítéséhez.
A víz a 2. nap körül enyhén opálossá vált, ezt nem befolyásolta a napi vízcsere, viszont ma estére szinte teljesen tiszta lett, ezt a b. kultúra kialakulására fogom. (?)
Növények:
  • Limnobium laevigatum
  • Limnophila sessiliflora
  • Hygrophila corymbosa
  • Hygrophila pinnatifida
  • Hydrocotyle tripartita Mini
  • Hottonia palustris
  • Alternanthera reineckii 'Mini'
  • Monosolenium tenerum TC
Jelen pillanatban minden növényen látok némi fejlődést, levél elhullás 1-2 db, alga még nincs. Túl szép lenne ha ez így is maradna…
A beszívót majd egy pár hónap múlva esedékes költözés után elrejtem a kövek mögé, és a megfolyt pillanatragasztót is levakarom a kőről :)
Az indításról néhány fotó:
 
Két hét elteltével most itt járok

Eddig nagyon szép!
Még érdemes lenne a nagy kövek mögé betenni pár kisebbet, hogy javuljon a térérzet mélysége.
Az előtérbe jól mutatna pár gyepképző előtéri kisebb növény is.
Én vagy több vagy kevesebb fát tennék be, mert most túl szabályos hatást kelt. Minél kevésbé szabályos a fák elrendezése, annál természetesebb. Vagy a fák terén próbálkozhatnál a háromszög kompozícióval is.
Milyen halak lesznek az üvegben?
 
Eddig nagyon szép!
Még érdemes lenne a nagy kövek mögé betenni pár kisebbet, hogy javuljon a térérzet mélysége.
Az előtérbe jól mutatna pár gyepképző előtéri kisebb növény is.
Én vagy több vagy kevesebb fát tennék be, mert most túl szabályos hatást kelt. Minél kevésbé szabályos a fák elrendezése, annál természetesebb. Vagy a fák terén próbálkozhatnál a háromszög kompozícióval is.
Milyen halak lesznek az üvegben?
Ez az első próbálkozásom fával, kövekkel, a költözés után lesz rajta változtatás, fejben már alakult néhány variáció, a szempontokat nagyon köszönöm. Hétfőn beszerzek még egy gyorsan növő növényt az első tanács alapján.
Tervezett halak:
- Paracheirodon simulans
- Hyphessobrycon amandae
- Corydoras pygmaeus
- Macrotocinclus affinis
 
Sziasztok. Egy hete újraindítottam, új hard scape-et készítettem, és elengedtem az Amazonia 1-et, dennerle kavicsot használtam tapkapszulaval. Folyékony táp maradt GA illetve excel carbo. Első hét után azt mondom nem bántam meg, remélem ez nem fog változni :). Nem nagy mennyiségben de folyamatosan jelen volt az alga zavaró mértékben, bármennyire is figyeltem mindenre a tanultak szerint, abban bízom ezzel az aljzattal könnyebb dolgom lesz, kevésbé lesz érzékeny.

 
Eheim eloszurosziavacs a beszivo ágon. Reményeim szerint a növények majd teljesen eltakarjak. Az elozo 3 hónap alapján pozitívak a tapasztalataim, nagyon kitolja a külső szűrő karbantartást.
Úgy helyeztem be, hogy könnyen levehető takarítás végett.
 
Sziasztok. Egy hete újraindítottam, új hard scape-et készítettem, és elengedtem az Amazonia 1-et, dennerle kavicsot használtam tapkapszulaval. Folyékony táp maradt GA illetve excel carbo. Első hét után azt mondom nem bántam meg, remélem ez nem fog változni :). Nem nagy mennyiségben de folyamatosan jelen volt az alga zavaró mértékben, bármennyire is figyeltem mindenre a tanultak szerint, abban bízom ezzel az aljzattal könnyebb dolgom lesz, kevésbé lesz érzékeny.

Jó tápozással és fénnyel 2 hónap múlva nem férnek el benne a halak/garnélák a növényektől.
Szép!
 
Eheim eloszurosziavacs a beszivo ágon. Reményeim szerint a növények majd teljesen eltakarjak. Az elozo 3 hónap alapján pozitívak a tapasztalataim, nagyon kitolja a külső szűrő karbantartást.
Úgy helyeztem be, hogy könnyen levehető takarítás végett.
Én is a külön előszűrés híve vagyok, csak nem tűröm az ilyen "helytakarékos" megoldásokat. Egy Atman QZ 30 van a szűrőm elé fogva, csak a szivacsát kell egy jobbra cserélni. Az üvegben csak a nyomó-szívó ág van.
 
Sziasztok. Az elrendezéssel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket. Kicsit módosítottam a növények elrendezésén. Jobb hatra a hottononia mellé került néhány tő ludwigia repens, a kő egyelőre eltakarja. A bal oldali epitmeny előtt ha úgy akarja, akkor Monte Carlo fogja gyepesiteni. Azt a kis hottoniat csak úgy tettem oda mellé, majd ha megerősödik lesz vele valami.
Én örömmel nézegetem esténként, de szívesen veszek építő kritikát.

 
Sziasztok. Az elrendezéssel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket. Kicsit módosítottam a növények elrendezésén. Jobb hatra a hottononia mellé került néhány tő ludwigia repens, a kő egyelőre eltakarja. A bal oldali epitmeny előtt ha úgy akarja, akkor Monte Carlo fogja gyepesiteni. Azt a kis hottoniat csak úgy tettem oda mellé, majd ha megerősödik lesz vele valami.
Én örömmel nézegetem esténként, de szívesen veszek építő kritikát.

Ha jól látom az ágakra buce került. Szerintem nekik sok lesz ott a fény.
 
Sziasztok. Az elrendezéssel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket. Kicsit módosítottam a növények elrendezésén. Jobb hatra a hottononia mellé került néhány tő ludwigia repens, a kő egyelőre eltakarja. A bal oldali epitmeny előtt ha úgy akarja, akkor Monte Carlo fogja gyepesiteni. Azt a kis hottoniat csak úgy tettem oda mellé, majd ha megerősödik lesz vele valami.
Én örömmel nézegetem esténként, de szívesen veszek építő kritikát.

szerintem rosszabb lett az első építéshez képest, bár én ilyen kis kövekből csináltam volna a bal hátsó részre egy teraszt beültetve és a maradék helyre egy fokozatos talaj leejtést beültetve... karbantartás szempontjából egyszerűbb.
üveg és Kő közötti ültetést nem fogod tudni metszeni a fagyökerektől sem fogsz rendesen az üveghez férni, amúgy ez a 3 szöges minta sem elég természetes, na de ha neked tetszik az a lényeg. :)
 
szerintem rosszabb lett az első építéshez képest, bár én ilyen kis kövekből csináltam volna a bal hátsó részre egy teraszt beültetve és a maradék helyre egy fokozatos talaj leejtést beültetve... karbantartás szempontjából egyszerűbb.
üveg és Kő közötti ültetést nem fogod tudni metszeni a fagyökerektől sem fogsz rendesen az üveghez férni, amúgy ez a 3 szöges minta sem elég természetes, na de ha neked tetszik az a lényeg. :)
A képen csalóka, mert az első elrendezés volt hozzáférhetőség szempontjából katasztrófa, itt egyedül a bal első sarok nehézkes, a többi kényelmes. A természetességgel egyetértek. Csak a hardscepe termeszetesebbnek hatott a novenyesites előtt :). Iden lesz egy költözés, emiatt várok és örülök minden javaslatnak amivel természetesebb hatás alakítható
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére