• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Tegnap az egyik ismerősünk felszámolta a 240 l akváriumát. Átvettük tőle de szeretnék belőle növényes akváriumot készíteni.Most fekete fehér homok van benne összekeverve. :( Szeretném ki cserélni növényes talajra. Mit ajánlanátok ekkora akváriumhoz? Olyasmit szeretnék amiben megélnek a növények de nem okoz eleine ammónia tüskéket, mert már vannak benne halacskák és jó lenne ha aránylag gyorsan beállna.
Már ha van ilyen..A hal állomány 4 vitorlás, 5 törpe szivárványhal, két házmester halacska,6 pandaharcsa,2 sziámi algaevő. Most állot csapvízzel van feltöltve és kaptam hozzá egy Ferplast blue exterme 1100 külsőszűrőt. Még lesz hozzá egy tetra 800-as. Így elég lesz a szűrés?
Szeretnem majd a halakat átadni valakinek mert a kicsiben gyöngydániók vannak meg 4 amano akiket szeretnék ebbe átrakni, és hozzá venni még pár kompattibilis csapat halacskát. Tudnátok segíteni milyen talajjal érdemes kezdeni? Elég lenne a két külsőszűrő ekkora akváriumhoz? Illetve a törpe szivárvány hal el lenne a galaxykkal és az amanokkal? Vagy ajándékkozzam el őket is?
Köszönöm ha válaszoltok.
 
Tegnap az egyik ismerősünk felszámolta a 240 l akváriumát. Átvettük tőle de szeretnék belőle növényes akváriumot készíteni.Most fekete fehér homok van benne összekeverve. :( Szeretném ki cserélni növényes talajra. Mit ajánlanátok ekkora akváriumhoz? Olyasmit szeretnék amiben megélnek a növények de nem okoz eleine ammónia tüskéket, mert már vannak benne halacskák és jó lenne ha aránylag gyorsan beállna.
Már ha van ilyen..A hal állomány 4 vitorlás, 5 törpe szivárványhal, két házmester halacska,6 pandaharcsa,2 sziámi algaevő. Most állot csapvízzel van feltöltve és kaptam hozzá egy Ferplast blue exterme 1100 külsőszűrőt. Még lesz hozzá egy tetra 800-as. Így elég lesz a szűrés?
Szeretnem majd a halakat átadni valakinek mert a kicsiben gyöngydániók vannak meg 4 amano akiket szeretnék ebbe átrakni, és hozzá venni még pár kompattibilis csapat halacskát. Tudnátok segíteni milyen talajjal érdemes kezdeni? Elég lenne a két külsőszűrő ekkora akváriumhoz? Illetve a törpe szivárvány hal el lenne a galaxykkal és az amanokkal? Vagy ajándékkozzam el őket is?
Köszönöm ha válaszoltok.

A Colombo talajokat @Szabó Henrik nagyon dicséri, és állítólag az nem okoz ammónia gondot az elején sem (vagy csak nagyon minimálisat), vagy esetleg ha be tudsz szerezni valahonnan használt, de átmosott talajt, az is működhet. Egyet kerülj, a manadot, mi ugyan nem próbáltuk, de mindenki átkozza, aki próbált bele ültetni növényt :)
Ez a két szűrő határeset, ha nem lesz túltelepítve és a Ferplast is hozza a leírásában szereplő teljesítményt és tényleg 7 liter szűrőanyag fér bele, akkor pont elég lehet, viszont ha nem akarsz vele annyit szívni, erősebb szűrés kellene. Szűrőközegnél minél több biológiait próbálj majd belerakni (matrix, bio rio stb.) Az eladó szűrők topicban @Keinrath Adrian árul egy jó kis JBL-t ha jól értjük a leírást akkor eleve jó szűrőanyaggal telepakolva. Az ára ugyan több mint a tetra, de ha a plusz teljesítményt és a szűrőanyagokat is beleszámítod, jó vétel :)
 
Köszönöm a választ.A szűrő érdekelne csak nem tudom vele felvenni a kapcsolatot mert még nemrég regisztráltam és korlátozva vagyok. :( Ha megkélek írnál neki higy érdekel és adjon elérhetőséget?
 
Rendben..délután megnézegetem.Viszont elvinni sajnos nem tudom úgyhogy majd a XVII.kerületbe kellene jönni érte.
 
Nekem ez is nagyon tetszik.

A fa nekem is tetszik benne de ez az összekeveredett homok nem a kedvencem. Szeretném lecserélni sötét talajra. A holland akvárium a vágyam, színes növényekkel,mohával, apró halacskákkal. :) Remélem abban is fel lehet használni ezeket a fákat is.
 
A fa nekem is tetszik benne de ez az összekeveredett homok nem a kedvencem. Szeretném lecserélni sötét talajra. A holland akvárium a vágyam, színes növényekkel,mohával, apró halacskákkal. :) Remélem abban is fel lehet használni ezeket a fákat is.
Akkor abba öntheted a Co2 öt! a fákat minedhova lehet használni! hajráo_O aktív talaj meg kelleni is fog!
 
A fa nekem is tetszik benne de ez az összekeveredett homok nem a kedvencem. Szeretném lecserélni sötét talajra. A holland akvárium a vágyam, színes növényekkel,mohával, apró halacskákkal. :) Remélem abban is fel lehet használni ezeket a fákat is.
A hollandnak boseges melyseg szukseges, mert a nagyobb novenyek, szelessegben is foglalnak helyet ha egeszsegesek, de had szoljon.
 
Mit ajánlanátok ekkora akváriumhoz?
én amivel próbálkoztam növényi táptalaj az a jbl vulcano névre hallgat! valamint általános talajból már kicsivel többfélét használtam, de panaszra semmi okom pénztárca függö! o_O
Ada Amazóniának a powder névre hallgató, általános növénytalajba igen könnyü ültetni minden benne marad! jbl pro scape plant soil egy általános növény talaj ami nem egy Ada minöség "árban" de tette a dolgát!szavam nem lehet rá!
De csak olvass sokat! mindenre válszt kapsz!(y)
 
Back
Oldal tetejére