• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyári meleg és az akvárium

viktorlantos

Alapító
Admin
Eltelt már 1-2 hét és volt jópár melegebb napunk. Kiváncsi lennék nálatok volt e valami extrém eset a nyári meleg miatt akvárium fronton? Halak, garnélák, növények? Extrém hőmérséklet...?

Nálam nappal végig megy a légkondi így tudom tartani az ideális hőmérsékletet mindkét akiban. Ami kb 27 celsius.
 
Nálam szerencsére semmi extrém nem volt, egyszer szaladt meg a hőmérséklet 29 fokra, de észleltem időben, és beállítottam egy aukciós link moderálva-es ventilátort. Két PC ventiből álló, az akvárium oldalára erősíthető szerkezet, naponta megy vagy 10 órát, az aki hőmérsékletét 25-26 fokon tartja. Mondjuk el is párologtat naponta kb. 1,5 liter vizet... Ez majd nyaralás alatt lesz izgalmas, amikor senki sem fog ráfigyelni az akváriumra...
 
Nálam egy észrevétel. Eddig fedett akváriumom volt (csúsztathatós üveglap) és nyáron volt olyan hogy felment 27-28fokra. Idén levettem az egyik üveglapot érthetően ami elől van. Ebben az évben nem mentem még 26 fölé. Elvileg...
 
Most mértem meg az akváriumvíz hűmérsékletét (nincs benne állandóra hőmérő) - 31 fok, stabilan. Csoda, hogy nyaralás alatt, amikor nem megy a légkondi napi szinten a kánikulában a HC szeret "kilazulni" a talajból, a növények levelei pedig kisebbek lesznek?... Egyedül az Eleocharis Parvula bírja.

A többi paraméter változatlan.
 
A meleg miatt 3 naponta cserélek vizet, mert 27 fokról két nap alatt 31 fokra melegszik. (330 liter)Mindez csak a fény miatt, hiszen a szobában kellemes 25-27 fokvan :eek: A halaknak nem gáz , de a növényeken észrevettem, hogy szenvednek.Remélem nem sokáig lesz ilyen meleg,mert már nekem is ugyanolyan elegem van belőle, mint a növényeimnek!
Biztos glükóz folyik az ereimben! ;)
 
Nálam a mért max. 31.5°C volt. Sajnos ahogy jött a nagy meleg, úgy ment pár halam. Venti eleinte a vizet hűtőtte, de a brutális párolgás miatt inkább az elektronikus előtétre/csövekre irányítottam. Így sikerült 28°C alatt tartani.
 
Hála a nyitott akváriumnak a nálam mért legnagyobb hőmérséklet 29 fok volt. Mivel 30 literes az aki ezt a viszonylag kis vizet tökéletesen le lehet hűteni megfagyasztott vizespalackal. Reggel, meg délután mikor hazamegyek melóból, szoktam betenni egy egy féllityós palackot. Így kb 25-26 fokra lehet hűteni a vizet.
 
Hali!

Igazán nem azért, hogy irigykedjetek...de fűtenem kell, hogy 26 fokos legyen a vizem...és nincs légkondi, se külön hűtés, s nem is pincében van az akvárium. :D
És az akvárium zárt..

Lehet, hogy szabadságon lévőnek akváriumpanziót kéne üzemeltetnem?
 
jojo said:
fűtenem kell, hogy 26 fokos legyen a vizem...és nincs légkondi, se külön hűtés, s nem is pincében van az akvárium. :D

És mindez minek köszönhető? Jó öreg vályog ház?:) Kedveseméknél az van, nyár közepén előfordul, hogy fázunk:)
 
Nem vályog, 38 cm vastag téglafal, éjjel az ablak kinyit, (fázok ahogy kell) reggel az ablak becsuk, és beszorult a hideg.Bár ez panelban sztem nem biztos, hogy működik./mondjuk ha a tetőtérben lenne, nálam lenne azért 34-36 fokos a víz/
 
Sziasztok!

Bár tudom, hogy most megyünk bele ezerrel a hideg télbe, de épp ebben a pillanatban találtam ezt:
http://webshop link moderálva/elektroweb/fokat/497c9eedd652a_TERMOSZTAT

Ez egy hűtőszekrény valamilyen kütyűje lenne :lol: ?? (gondolom ebből a mondatból már rájöttetek, hogy abszolút lövésem sincs az elektrotechnikához :lol: ) Ezt nem lehetne átalakítani valahogy, hogy nyáron lehessen vele hűteni, úgy mint termosztátoros fűtővel télen melegíteni? Remélem most nem kérdeztem nagy butaságot... :oops:
 
Ez csak egy termosztát,ezzel még nem tudsz fűteni-hűteni.Csak a hőfok szabályzására hivatott,kell egy berendezés,ami előállítja a hideget-meleget.
 
Köszi az infót tibicuk! :roll:
Napközben az egyik informatikus barátom felvilágosított a hűtésről, meg hogy hogyan működik... :oops: ... mivel látta rajtam, hogy leragadtam "ha a gázt összenyomjuk melegszik -kerék pumpálás , ha kitágul lehűl -szódáspatron" résznél,mivel eddig értettem, inkább ajánlott pár linket, :lol: :lol: :lol: és hozzátette, hogy ne menjek hűtőgépszerelőnek :lol: Gondoltam megosztanám veletek a linkeket, feltéve ha nincs ellenetekre, hátha valakit érdekel, vagy valaki ihletet kap és lesz egy jópofa, megvalósítható ötlete jövő nyárra:

Processzorhűtésről általában:
http://www.cab.u-szeged.hu/~bohus/szganyagok/esszek/processzorhutesek1.pdf

Hűtőgép működési elve, jópofa interaktív videóval :D
http://www.danfoss.com/Hungary/Busi...ditioning/EducationAndTraining/The+Fridge.htm

Abszorpciós hűtés, Hőszivattyú - kicsit "műszakibb szakiknak":
http://www.kekenergia.com/archiv/abszorb.html
http://www.kekenergia.com/archiv/hosziv.html
 
Nagyon jó cikkek! Köszönjük a linkeket. Az elsőt a procihűtőkről kimondottan élveztem, mivel az akvarisztika mellet nagy informatikamániás is vagyok :)
 
Na gyerekek indul megint a nyári tortúra. Azért félelmetes hogy egy hete amikor raktuk össze a kicsi nano akimat még azon gondolkodtam hogy bele tegyem-e a gyári szettes fűtést, mivel a hőmérséklet olyan 20-21 fokot mutatott. Tegnap megdöbbenve tapasztaltam hogy már 28-29 fok van az akváriumba. A HC bizony nem is szereti, kezdenek is sárgulni a levelek. Valamit nagyon gyorsan ki kell találnom, de a hűtés nem egyszerű feladat.... :? Valószínűleg fél lityós pet palack fog úszkálni benne jéggel, gyönyörű lesz ... :? :shifty:
 
Ti hogy bírjátok? Illetve az akváriumaitok hogy bírják? Nálam katasztrófa helyzet kezd kialakulni... :?
 
Luna said:
Ti hogy bírjátok? Illetve az akváriumaitok hogy bírják? Nálam katasztrófa helyzet kezd kialakulni... :?

LG Art Cool Mirror.... Életem legjobbb döntése volt a párom után :lol:
 
Back
Oldal tetejére