• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyári meleg és az akvárium

Én ma este hazaérve ezt láttam a mini idöjárás figyelö kütyümön,azt hittem vicc,de sajna nem az...
Hol van még az agusztusi forró nyár... :cool:
389b6099.jpg
 
Nálam tegnap már 27 fokos volt a víz! Mivel még mindig nincs kész a kis venti, szereztem nagy álló ventillátort, amivel sikerült 24-ig letornázni, a reggeli készülődés idejére pedig bedobtam egy fél literes flakont jéggel, ez gyorsan lnyomott nég egy fokot! Mivel nem akartam egész napra járva hagyni a ventillátort (nem túl biztos szerkezet) kíváncsi vagyok délutánra mennyire melegszik vissza a 23 fokról! Gondolom megint lesz lazán 27! :(
Imádkozzunk a HC-ért! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hali!
Nálam tegnap 33 fokos volt XD a ventivel nem sokat érnék mert a levegő is 33 fok körül van. Belenyomtam 3 jégakut és levitte 28 fokra. Növények teljesen jól vannak még a forrásmoha is pedig annak aztán hűvös víz kell. :)
 
Amikor az év-végi nagytakarítást tartottuk a számtech-teremben megkérdeztem a rencegazda tanárt hogy tud e adni néhány leselejtezett, zárlatos tápot amikből kiszereltem itthon a ventilátorokat ebből egynek rossz volt a kenése,míg a másik már egy hete hűti az akváriumot.:whistle:
Ha bejön az igazán nagy meleg:confused: arra az esetre 4 litert leveszek a vízből (1-et elpárologtat a PC-ventilátor) ezt elöntözöm a lakásban a növényekre mielőtt levenném az előtt egy 5-literes flakont megtöltök csapvízzel leviszem a hátsókertbe teleengedek egy 25-literes nagy vödröt jó hideg kút vízzel és ebbe merítem a hűtendőt ha lehűlt akkor mehet vissza az akváriumba.(y)
 
Áááá nálunk sincs meleg :) 30,4 fok a szobába :D Akvárium 32 fokos volt mire haza értem. 2 venti pörög fel váltva 30 percenként a 2 akváriumon még jó hogy a Paradicsom halak szeretik am eleget meg a kis sügerek is tűrik elég szépen :D
 
Nálam is teszi a dolgát a Jebo venti. Jó vétel volt, 7,5V-on nem ment 25fok fölé a hőmérséklet. Képeket a naplómban találtok ;)
 
Na, el is készült a hűtésem.
4 db szg. ventilátor, változtatható sebességgel és forgásiránnyal, ha szükséges:

IMG_4109.JPG


És működés közben:
IMG_4110.JPG
 
Szép lett,de remélem az Amper-t megnézted a trafón megvan e a kellő mennyiség belőle a trafóba a ventilátorokhoz mérten mert ha nincs egy idő után el fog olvadni :)
 
Szép lett,de remélem az Amper-t megnézted a trafón megvan e a kellő mennyiség belőle a trafóba a ventilátorokhoz mérten mert ha nincs egy idő után el fog olvadni :)
Köszönöm észrevételedet, de figyeltem erre. Ezek a ventilátoroknak minimális áramfelvétele van, átlagban 0,05 A, a tápegység meg 500 mA-es, így bőven bírja. Figyeltem közben, nem nagyon melegedett, csak egy kicsit langyos volt, ami ez normális állapot egy ilyen trafónál. Ha jobban melegedne, akkor van 1 A-es tápom is. ;)
 
Köszönöm észrevételedet, de figyeltem erre. Ezek a ventilátoroknak minimális áramfelvétele van, átlagban 0,05 A, a tápegység meg 500 mA-es, így bőven bírja. Figyeltem közben, nem nagyon melegedett, csak egy kicsit langyos volt, ami ez normális állapot egy ilyen trafónál. Ha jobban melegedne, akkor van 1 A-es tápom is. ;)


Javasolni akartam mert nekem a 300mA os tápom majdnem megforrt és csak 2 venti volt rajta ezért cseréltem le az 1 A-os ra
 
Back
Oldal tetejére