• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyári meleg és az akvárium

Luna said:
Ti hogy bírjátok? Illetve az akváriumaitok hogy bírják? Nálam katasztrófa helyzet kezd kialakulni... :?
Kis venti megy az akváriumra, 29°C. Egy nagy rám is. Szobában 32°C lehúzott redőnnyel, kint 34. Halak szemmel láthatóan jól vannak, növényeket úgy látom jobban megviseli. Épp hamarosan elmegyek több hétre. Félve hagyom itt az akvát :?
 
Az akvarista barátomnál 3db Pc venti megy,(pici 7-8 centis)közvetlenül a vízre,4-5 fokkal levitte a hőfokot.Bár nem tudom ebben a melegben mit produkál.Ez már tényleg durva.Lehet,hogy egy negyedik PC venti kellene.
 
Hát nálam is délben 31 fokos volt az akvárium vize, a neonokat megviseli eléggé a dolog. A nagy ventilátort ráállítottam az akváriumra, két vízcsere is volt. Fagynak a jégkockák is a halaknak, remélem átvészeli mindenki ezt a nagy meleget, tegnap estére elpusztult egy neon, ma is volt egy, ami élet-halál közt lebegett, de úgy tűnik már jobban van, visszacsatlakozott a bandához. A növények meg... Minden barnul. Igaz most nem világítok nekik, hogy ne emelje az se a hőmérsékletet, de ebben azért keményen benne van a meleg is sajnos. Én is elutazom majd pár hét múlva, nagyon aggaszt, hogy mi lesz... :(
 
Nálam semmi sincs.31 fokos a víz.Nem látok változást a növényeken.A halaim(Karcsú díszmárna,pár amanda lazac,szívó harcsák)sem panszkodnak,kergetőznek.Persze nem egy ideális állapot.
 
Nálam is lassan 32 fokos a víz. HC-m elkezdte elengedni az aljzatot, az Anubias coffeefolia meg nekiállt virágbinbokat hozni :crazy: Ki érti ezt? Halak még birják, de ha sokáig ilyen meleg lesz akkor növénytápok helyett sót meg pirospaprikát szórhatok az akváriumba a halászlének. :(
 
Nálam az eleocharis parvula kezd elválni a talajtól. Nem örülök... :evil:
A halakkal és a többi növénnyel nem nagyon van gond.
 
Pedig hozzám déltől estig tűz a nap... És nem friss építésű a ház... Klíma sincs... Mondjuk egy venti azért pörög hogy mozogjon a levegő... Nem túl jó az oxigén hiányos környezet.

Amúgy pont a napokba jutott eszembe hogy akváriumot csak úgy lehet ventivel hűteni hogy a vízre irányítom? Mi van akkor ha az üveg oldalára irányítom? Nem használok az aki hűtésére semmi mert féltem a gurámikat, álmos könyv szerint nem jó ha a hideg levegőből pipáznak.
 
Hát nálam is ez van. 21 éves süllyedő panelház, déli fekvésű lakás, légkondi nincs. Ma én is nyomtam az akira a ventilátort, de nem sokra mentem vele, elég időigényes mire lehűti magát az üveget, majd aztán a vizet (már ha szobai ventilátorról beszélünk). És hiába szigetelték a házat, esküszöm, ilyen rossz még sosem volt egy nyáron sem. Bár azóta a szoba átellenes sarkába került az aki, nem tudom, lehet hogy ez is számít... (Előtte közvetlenül az ablak mellett volt, lehet ott jobb volt a légmozgás.)
 
Labirintkopoltyus said:
Amúgy pont a napokba jutott eszembe hogy akváriumot csak úgy lehet ventivel hűteni hogy a vízre irányítom? Mi van akkor ha az üveg oldalára irányítom?


Üvegre fújni a a levegőt majdhogynem hasztalan. Némi légmozgás lesz, de korántsem olyan, mintha a vizet fújuk. Ha szobai venti megy rá, érdemes úgy beállítani, hogy valamelyest a vizet is érje a huzat.
A venti, huzat gyorsítja a párolgást. Kis fizika:
A párolgó folyadék annál jobban lehűl, minél nagyobb a párolgás sebessége. Az akvárium felett a tér hamar telítődik vízgőzökkel, amelyek akadályozzák a párolgást. Ventivel, huzattal eltávolítjuk az akva feletti vízgőzöket, amelyek akadályozzák a párolgást, s ezáltal megnöveljük a párolgás sebességét.
A leszakadni (elpárologni) vágyó vízmolekulák energiát (hőt) vonnak el ahhoz, hogy útra tudjanak kelni. Ezt az energiát a vízből veszi el.
Ergo: azon kell lenni, hogy minél gyorsabban minél több víz párologhasson, hogy vigye kifele az energiát (hőt) a vízből, így hűtve azt. Persze ettől meg naponta tankolhatjuk az akvát friss vízzel:)

pl. 1 g víz elpárologtatása bőrünkön keresztül 2 kJ energiát von el. (Ezért fázunk, amikor kilépünk a fürdőkádból)
 
Itt is meleg van, szobában 31,5 fok aki 28 körül van, hamarosan upgrade 4 pc ventire. Most Balatonon vagyok kíváncsi vagyok mi lesz a hétvégére az akival. szerencsére van aki figyeljen az akira. Lehet hogy leköltöztetem az akit a földszintre mert ott jobb idő van. Kitartás jön a lehűlés ma este, keleten már nagy zuhi van azt mondták.
 
Sziasztok! Nalam az aki mindig stabil 24 fokos.(nyar -tel ) Mivel anlunk a pince is bevan epitve ezert az en szobam is lent van :) Nyaron huss van telen kellemes meleg :) ( azert nagy hidegekbe egy + melegito neha elkel :) ) NOvenyek halak jollerzik magukat.Bar most egypicit meggyult a bajom az algaval de mar erosen tunik el :)
 
Sziasztok!

tegnap megérkezett Kínából a Resun Mini-200-as akvárium klímám. A napokban tesztelem és megírom tapasztalataimat vele.
 
Szerintem megint le lehet porolni ezt a topikot, mivel ma amikor felkeltem és ránéztem az akira a hőmérő 30°-ot mutatott gyorsan be is üzemeltem az újonnan beszerzett ventimet hamarosan be is építem az armatúrámba.;)
 
az én nagyon jól árasított (ugye fiúk ;) ) tunze ventim szuperül teszi a dolgát :D időzítőn van, 2 óránként bekapcsol (kivéve 23-7 óra között) és így standard 26 fokon van az aki vize. Kipróbálom majd, hogy hogyan alakul a víz hőmérséklete, ha sűrűbben kapcsol be.
 
Szerintem megint le lehet porolni ezt a topikot, mivel ma amikor felkeltem és ránéztem az akira a hőmérő 30°-ot mutatott gyorsan be is üzemeltem az újonnan beszerzett ventimet hamarosan be is építem az armatúrámba.;)

Igen csak szezonális ez a topic! Utolsó bejegyzés egy éve volt! :)
Én még csak 25 foknál járok! Készül a DIY hűtő két pc ventillátorból! Remélem kibírja addig a HC! :(


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?ddw4jb
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nálunk max 25-26 fok szokott lenni, de azon is gondolkodtam, hogy a nagy melegekben leszívok egy veder vizet és hidegebbel fogom pótolni.
 
Nekem is házi 2 pc venti van 12 voltos trafóval tökéletes egy laminált parketta csíkba szabtam bele univerzális mind a 2 aksihoz jó és 1 óra alatt kellő hatást érek el vele :)
 
Back
Oldal tetejére