• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Northern Valley

Ha jól látom az előző képen akkor a difi ellentétes oldalon van mint a lily. Tedd át a difit baloldalra, hogy közvetlenül menjen rá a flow. A videón szépen szétverődik, csak a lenti rész nem kap belőle. A beoldás miatt biztos oda is jut, csak ezek szerint nem elég.

Átvariáltam kicsit a dolgokat ma reggel. Délután megnézem jobb e a helyzet. A lilyt raktam át jobbra és a difit kicsit előrébb hoztam. Köszi a tippet. Ha elkezd elöl is úgy nőni mint hátul akkor jó úton vagyunk egy használható gyephez :D
 
Sziasztok,

Ismét rengeteg idő telt el mióta feltöltöttem egy helyzet jelentés, úgyhogy csináltam reggel egy gyors képet mutatóba.

Forum.jpg

A gyep szép lassan, de gyarapszik. Sajnos hamarosan költöznünk kell egy új lakásba, remélem az nem viseli meg se az élőlényeket sem a növényeket túlzottan majd.

Mint látjátok, egy új CO2 difi is van benne, hogy őszinte legyek nem vagyok lenyűgözve a teljesítményétől. A Tropica difi sokkal szebben porlasztott. Csak ne lenne ilyen ronda :unsure:
 
Kicsi extra infót még írok, mert idő közben váltottam tápozást is. Tropica tápról az ADA új tápjaira.
Első körben, ADA Brighty K-t vettem (félreértésből) ami ugye az amúgy lágy vizemet felvitte 7-es PH-ra aminek nem örültem. De idő közben megérkezett a nekem való táp.

Szóval jelenleg a 30 literbe napi 2ml ADA Brighty Neutral K, 2 ml Brithy Mineral és 1ml Brighty Iron
Kicsit emeltebb tápozás mint ahogy az ADA ajánlja de semmi negatvat nem tapasztaltam az elmúlt hetekben. Co2-n is emeltem kicsit, 60 bpm-ről 90-re.

Következőleg a Bright Iront fecskendővel kicsit higítva a talajba akarom tolni, hátha úgy jobban felveszi a parvula.
Meglátjuk.
 
A gyeped nagyon szépen alakul, a tripartita is bokrosodik, és úgy látom, a garnélák is megvannak, szóval azért csak jól csinálod!;)
 
A gyeped nagyon szépen alakul, a tripartita is bokrosodik, és úgy látom, a garnélák is megvannak, szóval azért csak jól csinálod!;)
Igen, alakul a molekula. Sajnos pár garnélám elhullott a nagy nyári melegben, de azért még mindíg vannak jópáran. Egy hal meg öngyilkos lett, a kiugrást választotta.
Mióta tápozok és van co2 viszont nem akarnak a garnélák szaporodni, de ezzel a lehetőséggel számoltam mondjuk. Bezzeg a régi mohás jungelban ez nem volt kérdés :D
 
Lehet, hogy majd a költözés után magukra találnak és ősszel beindul a szaporulat is.
A garnélázás és az egész akvakertészet türelemjáték.:whistle:
 
Lehet, hogy majd a költözés után magukra találnak és ősszel beindul a szaporulat is.
A garnélázás és az egész akvakertészet türelemjáték.:whistle:
A garnikért mondjuk már túl sokat nem izgulok. Az évek alatt már megszoktam a kis világukat :p
Viszont, ha minden jól megy, lessz hely még egy akinak az újlakásban, szóval ősszel valami komolyabb dolgot rakok össze szerintem.

Mondjuk egy 60P-re gondoltam fákkal és több növénnyel, de majd meglátjuk még.
 
Szia!

Megint régen halottunk felőled, pedig alig várom az újabb beszámolót és a fotókat!
Hogy alakul a kis kockád?
 
Szia!

Megint régen halottunk felőled, pedig alig várom az újabb beszámolót és a fotókat!
Hogy alakul a kis kockád?

Köszönöm az érdeklődést. Sajnos az elmúlt hónap egy őrület volt. Költözés lebetegedés és társai. De ma túlleszek mindenen. Vicces, hogy pont ma írtál, mert pont most gondoltam, hogy megosztok két képet a jelen felállásról. :)
 
Szóval akkor itt is az én kis updatem...

Kezdeném a szomorú hírekkel:
Sajnálatos módon, sikerült kiirtanom a teljes garnéla álományt. Ezt nagyjából így ennyivel le is rendezhetnénk. De azért beszeljünk egy kicsit arról, hogy hogyan is sikerült lemészárolnom mindenkit.

Egy pár héttel ezelőtt váltottam Tropica tápozásról az ADA új termékeire. Az elején csak ADA Brighty K-t és Mineralt használtam. egy-két héttel később pedig elkezdten az Iron nevezetű terméküket is adagolni. Aztán hirtelen jött egy nagy meleg amire, hogy őszinte legyek itt Dániában senki se lehet felkészülve itt Dániában.
Szóval miután hirtelen a vízhmérséklet felugrott az átlag 20-21 fokról a 26-27-re elkezdtek pusztulni a garnéláim. Vízparaméterek rendben voltak kivéve a hőmérsékletet.

Pár nap múlva észleltem, hogy miután véget értek a meleg napok, továbbra is hullnak a garnélák. Szóval, mi lehet az oka? Valószínüleg az ADA tápjai.
Ezek közül is leginkább az Ironra gyanakszom, mivel többnyire gyepem van, valószínüleg nem veszik fel és túl sok vas kering a vízben felhasználatlanul amit gondolom nem toleráltak tól jól.

Sajnos a melegben kivégeztem még kető halacskát is, mivel egyik nap a lily észrevétlenül visszacsúszott felszín alá a CO2 továbbra is ment és elfogyott az oxigén a vízben.

Na, de a sok mészárlós történet után nézzük a dolgok jó oldalát is.
A gyepem alakul és már majdnem teljesen benőtte az aljzatot. Szép és egészséges hajtásokkal büszkélkedhetek. Algának továbbra sincsen nyoma így alig alig kell takarítgatnom.

A költözés:
Ez azt kell mondjam, hogy szuperul ment. Külön köcsival mint utolsó darab lett átköltöztetve.
Az első mozdulattól az utolsóig kb másfél óra volt és mindenki túlélte.

Na de beszéljen a kép az akvárium jelenlegi állapotáról. (Legutóbbi trimmelés előtti állapot)

Image_uploaded_from_i_OS_17.jpg
Nagy Kép

És trimmelés után:

Image_uploaded_from_i_OS_18.jpg
Nagy Kép
 
Üdv újra a fedélzeten, immár újra egészségesen, túl a költözésen, a dán kánikulán egy álomszép gyeppel és túlélő halakkal (vagy ezek már újak?).
Innen már csak felfelé visz az út.

A köveid egyáltalán nem algásodnak, vagy minden reggel és este a fogmosás után ezeket is lesikálod?
 
Üdv újra a fedélzeten, immár újra egészségesen, túl a költözésen, a dán kánikulán egy álomszép gyeppel és túlélő halakkal (vagy ezek már újak?).
Innen már csak felfelé visz az út.

A köveid egyáltalán nem algásodnak, vagy minden reggel és este a fogmosás után ezeket is lesikálod?

Ezek a halcik még a régiek közül vannak meg. Nincs benne azóta új lakó.
Fogmosás melletti kőmosás abszolút elmaradt az életemből. Konkrétan 2 hónapja egyszer sem kellett megtisztítanom. ;)

Mostmár csak arra vágyom, hogy az új lakásba egy másik akváriumot is összerakhassak. Sajnos ez még váratnni fog magára, de ennek is eljön az ideje.
Eddig egy ADA 60p-ben gondolkodtam, de ha már nagyobb a lakás, akkor az akvárium is lehetne nagyobb. Eme ötletem még otthon nem mertem elhinteni :whistle: :rolleyes:
 
Sziasztok,

Mostanában elmaradnak a frissítések ebben a topikban. Ennek több oka is van. Azt hiszem, hogy ezzel az aksivan elértem a célomat és boldogan kijelenthetem, hogy sikerült egy szuper gyepet növesztenem. Mostanában az általános karbantartásokat leszmítva sokminden nem történt az akváriummal.

Ettől függetlenül, minden nap megálok gyönyörködni előtte és néha néha készülnek róla képek is. Ha érdekelnek ezek a képek Instagrammara kerülnek ki és a következő linken láthatóak: https://www.instagram.com/norbertdobrotka/

A másik ok, hogy miért is nem osztok meg dolgokat túl aktívan az pedig az, hogy készülőben van egy új akvárium.
Mégpedig egy 60P. Az Akvárium már meg is érkezett a múlt hétvégén, a világítás is megvan és szép lassan mindent beszerzek.
Jövő héten megyek haza Magyarországra és tervezem, hogy a Green Aqua boltjában kiválogatom a köveket amiket majd használnék a hardscape-hez.

A terv a következő:
Egy Iwagumit szeretnék Dragon kővel.
Növényeket illetően előtéri növénynek Monte Carlo gyepet szeretnék hátrafele pedig átváltanék Eleocharis Parvulára. A kövek tövébe Staurogyne Repens és a kövek kicsi kosaraiba pedig Riccardiát tervezek.

Ízelítőbe pedig itt egy kép a skicceimről:
Image_from_i_OS_1.jpg

Egyelőre ennyi, hamarosan jelentkezem az első lépésekkel, valószínüleg egy új topicban.

Üdv,
Norbi
 
Back
Oldal tetejére