• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Northern Valley

@Trappista @star67

Megtörténtek az átalakítások ma a tanácsaitok szerint. Szétszedegettem és ekicsit sűrűbben beültettem őket. Jövőhéten megtoldom az egészet még egy új ADA Akvasky-al és akkor reméljük, hogy az Eleocharis mini meghálálja a törődést :) Köszi a tippeket.

@sztano Én egy tehenészlánnyal is megelékszem. :p

View attachment 52042

Na, ez már egészen más! Gondolom, Te is látod a különbséget. A változtatások egyértelműen az előnyére váltak. (y)
 
Na, ez már egészen más! Gondolom, Te is látod a különbséget. A változtatások egyértelműen az előnyére váltak. (y)

Határozottan jobban fest a helyzet. Valószínűleg így hamarabb lesz olyan mint az elképzelésem volt. Mostmár csak azt az egyet bánom, hogy azt a jobbodali hátsó követ nem emeltem meg egy kicsit jobban. Na mindegy majd legközelebb mégjobb lesz. :)
 
Sziasztok,

Arra gondolotam, hogy lehet raknék egy kis Pogostemon Helferi-t a kövek tövébe. Nem gondoltam sokra maximum egy két helyre. Mi a véleményetek? Menyjen bele vagy maradjon így hogy van?
Köszi a véleményeket előre is.
 
Sziasztok,

Már régen írtam, hogy mi a helyzet az aksiban.
Történt pár változtatás.

A hét elején megérkezett az új világítás ami egy ADA Akvasky G 301-ben testesül meg. Többféle világítást is nézegettem, de mivel egy zöld szőnyeg volna a nagy vágyam mint végeredmény emellett döntöttem. A többi versenytárshoz képest ez emelte szerintem ki legjobban a zöld szineket.

Image_uploaded_from_i_OS_9.jpg

Továbbá kicseréltem a szűrésemet mivel az Eheim Classic 2211 kicsinek bizonyult és masszívan elkezdődött az üveg és a kövek alágsodni. Szóval beruhátam egy jelentősen erősebb szűrésre. Az Eheim Experience 250 (2424) mellett döntöttem. Ez a tegnapi nap folyamán be is üzemelt.

Itt egy kitérőt azért teszek o_O
Szóval ez a "beüzemelt" ennél kalandosabbra sikerült. Nagyban mahináltam a két szűrőn, már majdnem célbaértem mikor épp a ki és befolyó csövek elvágására került a sor. Az egyik vágás annyira jól sikerült, hogy az éles kés ahogy továbbszaladt sikeresen a mutatóújjam és a középső újjam között landolt. Jó méllyen beleszaladt, egészen az inakig. Szóval itt a művelet egy kisebb időre félbemaradt. Irány a kórházba ami szerencsére itt van a szomszédban és nagyjából 15 perccel később már egy kedves doktornő varrt össze 5 öltéssel.
Ez röviden ennyi, nem is untatlak tovább a szerencsétlenkedésemmel, de ha már napló, ez is hozzátartozik. :)

Folytatván a nagy átalakításokat minden szépen helyrekerült és idő közben új lakók is érkeztek az akváriumomba.
Beszereztem húsz kedves kis CRS és CBS (SSS) Smiley Head garnélát. Ők nagy örömmel vették birtokba az akváriumot ma reggelre.

Image_uploaded_from_i_OS_10.jpg Image_uploaded_from_i_OS_11.jpg

Előtte az Eleocharis Mini pedig kapott még egy gyors trimmelést és most a helyzet így fest:

Image_uploaded_from_i_OS_13.jpg

Ha bárkinek van Eleocharis gyep növesztéshez tippje, nagy örömmel várok tippeket.
Igérem, hogy egyeszer feltöltök jobbminőségű képeket is ;)

Üdv,
Norbi
 
Na, akkor elmondhatod, a véred adtad ezért a projektért!
Ujjaddal azóta minden rendben?
“Kedves doktornő varrta össze...” Te ilyen bénán csajozol? Aztán felhívtad, hogy megmutasd az akváriumod?;)

A garnélák nagyon feldobják az összképet, reméljük hamar belakják és gyorsan elszaporodnak.
A gyephez türelem biztosan kell, méghozzá sok.

Hátulra nem tervezel valami magasabb növényt?
 
Na, akkor elmondhatod, a véred adtad ezért a projektért!
Ujjaddal azóta minden rendben?
“Kedves doktornő varrta össze...” Te ilyen bénán csajozol? Aztán felhívtad, hogy megmutasd az akváriumod?;)

A garnélák nagyon feldobják az összképet, reméljük hamar belakják és gyorsan elszaporodnak.
A gyephez türelem biztosan kell, méghozzá sok.

Hátulra nem tervezel valami magasabb növényt?

Haha, a csajozás technikámat már nem kell gyakorolnom. Úgy tűnik már bejött :happy:
A türelem megvan bár láttam néhány akváriumot ahol két hét-négy hét alatt csodát műveltek a parvulával.

Gondolkoztam, hogy hátra lehetne raki valamit. Például gondolkoztam Pogostemonon, de, hogy őszinte legyek gőzöm sincs mi lenne a tuti.
Van valami jó ötlet?
 
Sziasztok,

Kis frissítés a jelenlegi állásról. Szépen lassan növöget és terül az eleocharis mini. A kép készülte után meg trimmeltem kicsit. Úgy tűnik, hogy heti egyszeri trimmelés nem árt majd neki ugyanis nagyon gyors tempóban nő a fényfelé.

Kicsit aggódom, hogy nem növi majd be teljesen az aljzatot, de azt hiszem még messze vagyok attól hogy ezt a következtetést levonhassam. elkezdett szép finom gyökereket ereszteni és oldalhajtások is alakulnak itt ott.

Aquarium.png

Véleményeket örömmel várom.

Üdv,
Norbi
 
Ha futball minőségű gyeped nem is lesz, de még pár hét, és ha a hőség nem tesz be neki, nem tudom felétek mi a helyzet, akkor igéretes lehet.
A garnélák szemmel láthatóan jól érzik magukat, ha találsz köztük petéset, akkor már biztosan nyert ügyed van.
Hogy állsz CO2 ügyben?

Ja, és a stau szerintem nem annyira passzolna ide.
 
Ha futball minőségű gyeped nem is lesz, de még pár hét, és ha a hőség nem tesz be neki, nem tudom felétek mi a helyzet, akkor igéretes lehet.
A garnélák szemmel láthatóan jól érzik magukat, ha találsz köztük petéset, akkor már biztosan nyert ügyed van.
Hogy állsz CO2 ügyben?

Ja, és a stau szerintem nem annyira passzolna ide.

Most egyenlőre úgy döntöttem fókuszálok a eleocharis mini növekedésére.
Co2 pörög minden nap 9,5 órában 60bpm-en plusz Tropica premium táp.

Ez a tropica nano co2 system nem rossz de tul gyorsan kimegy es oda kell nagyon rá figyelni. Én solenoiddal használom és még így is túl gyorsan kiürül.
 
Nem adom még fel, holnap majd felrakok egy frissebb képet a jelenlegi helyzetről.

Na ezt jól teszed, hiszen azért van a fórumj, és a napló, hogy ilyen dolgokat megossz, illetve tapasztalatot cserélj másokkal! ;)

Azt vettem észre, hogy a parvula leveleit néhol teljesen befedte némelyik ilyen szét is foszlik. Ne agódjam ezt túl?

Szerintem jól sejted, amíg hozza az új leveleket, és fejlődik a gyökere, esetleg még onnan új hajtásokat is hoz, nem nsárgul az egész tő, addig nincs okod megijedni.
A submersé alakulás is elhalással jár, aztán meg ahogy írod, te rendszeresen vágod is, ami megint csak.
Én bevallom, nem is vagyok ilyen szorgalmas, mint te. Az akvárium teljes életciklusa alatt még csak egyszer nyírtam, mikor összecsináltam magam, hogy fotóéretté vált az akvárium. :p:ROFLMAO:
KItartás, és csak így tovább!
 
Na ezt jól teszed, hiszen azért van a fórumj, és a napló, hogy ilyen dolgokat megossz, illetve tapasztalatot cserélj másokkal! ;)



Szerintem jól sejted, amíg hozza az új leveleket, és fejlődik a gyökere, esetleg még onnan új hajtásokat is hoz, nem nsárgul az egész tő, addig nincs okod megijedni.
A submersé alakulás is elhalással jár, aztán meg ahogy írod, te rendszeresen vágod is, ami megint csak.
Én bevallom, nem is vagyok ilyen szorgalmas, mint te. Az akvárium teljes életciklusa alatt még csak egyszer nyírtam, mikor összecsináltam magam, hogy fotóéretté vált az akvárium. :p:ROFLMAO:
KItartás, és csak így tovább!

Köszi a megnyugtatást. Remélem hamarosan versenghetük ki fűje szebb :p
Na, holnap és if fellövök egy updatet.

Szép estét @Trappista (y) (y) (y)
 
Sziasztok,

Gondoltam írok egy kicsit, a jelenlegi helyzetről az akváriumban. Bevallom tegnap esti "ígéretem" @Trappista -nak is motivált erre.

Az elmúlt két hétben, ismét volt egy kis nyírás és az új, erősebb szűrő beindítása után kis idővel megjelent a diatom. A fotókon ez viszonylag jól látszik.
Ez már körülbelül két hete így van. A mai vizcserénél viszont felűnt, hogy mikor a köveket fogkeféztem, határozottan könnyebben jött le róla az alga mint korábban. Lehet, hogy lassan eltűnőre fordul?

Sajnos a Parvula levelein is megjelent helyenként teljes leveleket lefedve.
Ezt itt közelebbről is láthatjátok: Parvula

Ma próbálkoztam kicsit jobb képeket csinálni mint az eddigiek, de nem mondhatnám, hogy túl sok sikerrel jártam. Azt hiszem egy álványra szükség lesz hamarosan.

Egy közelebbi tájkép: Kövek

Miután az akvárium aljata már egy jó ideje használatban van és ez csak egy újra rendezés volt növényekkel úgy gondoltam, lehetséges, hogy az aljatom kimerült és lehetséges, hogy egy kis tápanyag turbózás ráférne. Így, gyaraptottam az aljatot 8 darab Tropica nutrition kapszulával. Kiváncsi vagyok hoz e valami pozitív változást. Külföldi fórumokon olvastam, hogy másoknak elég jót tett a parvula növekedését illetően és a diatom is elkezdett megszűnni a leveleken. Meglátjuk.

Addig is itt egy kép az akvárium teljes frontjáról:

Full.jpg

Mit gondoltok, jól állna valami háttérfólia az aksinak? Fekete vagy fehér?

Üdv mindenkinek :rolleyes:
 
Sziasztok,

Gondoltam írok egy kicsit, a jelenlegi helyzetről az akváriumban. Bevallom tegnap esti "ígéretem" @Trappista -nak is motivált erre.

Az elmúlt két hétben, ismét volt egy kis nyírás és az új, erősebb szűrő beindítása után kis idővel megjelent a diatom. A fotókon ez viszonylag jól látszik.
Ez már körülbelül két hete így van. A mai vizcserénél viszont felűnt, hogy mikor a köveket fogkeféztem, határozottan könnyebben jött le róla az alga mint korábban. Lehet, hogy lassan eltűnőre fordul?

Sajnos a Parvula levelein is megjelent helyenként teljes leveleket lefedve.
Ezt itt közelebbről is láthatjátok: Parvula

Ma próbálkoztam kicsit jobb képeket csinálni mint az eddigiek, de nem mondhatnám, hogy túl sok sikerrel jártam. Azt hiszem egy álványra szükség lesz hamarosan.

Egy közelebbi tájkép: Kövek

Miután az akvárium aljata már egy jó ideje használatban van és ez csak egy újra rendezés volt növényekkel úgy gondoltam, lehetséges, hogy az aljatom kimerült és lehetséges, hogy egy kis tápanyag turbózás ráférne. Így, gyaraptottam az aljatot 8 darab Tropica nutrition kapszulával. Kiváncsi vagyok hoz e valami pozitív változást. Külföldi fórumokon olvastam, hogy másoknak elég jót tett a parvula növekedését illetően és a diatom is elkezdett megszűnni a leveleken. Meglátjuk.

Addig is itt egy kép az akvárium teljes frontjáról:

View attachment 54095

Mit gondoltok, jól állna valami háttérfólia az aksinak? Fekete vagy fehér?

Üdv mindenkinek :rolleyes:

Tekintve a világos köveket, én a sötét fóliát javasolnám. :)
Amúgy meg ez ami neked van nem is diatom, csak diatomocska.
Nekem ez anno így nézet ki: :p
upload_2018-1-10_20-22-42-png.png
 
A köveiden úgytűnik te tényleg jobban rágyúrtál a barna színvilágra :D
Parvula levelekért se aggódjak akkor? Köveket azt még mindíg lehet fogkefézni de a leveleket... :unsure:

Nálam az Otok nyalták le elég látványosan a leveleket (is), de azért a garnélák is besegítettek. :)
Mondtam már, kissé szerintem túlaggódód ezt. A diatom az egyik legbarátságosabb alga.
Jön köszön, megy mikor megunja, ha bántod, ha nem... (kivéve ha szilikátos a víz)
Mondjuk a Parvula biztos nem örül neki, de hát ez itt nem a Wellnes részleg, hanem a sztyeppe... :D
 
Back
Oldal tetejére