• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Northern Valley

Nálam az Otok nyalták le elég látványosan a leveleket (is), de azért a garnélák is besegítettek. :)
Mondtam már, kissé szerintem túlaggódód ezt. A diatom az egyik legbarátságosabb alga.
Jön köszön, megy mikor megunja, ha bántod, ha nem... (kivéve ha szilikátos a víz)
Mondjuk a Parvula biztos nem örül neki, de hát ez itt nem a Wellnes részleg, hanem a sztyeppe... :D

Jogos, legelő... :D
Na jó akkor mostmár megnyugszom, az újjamért nem aggódtam ennyire amikor multkor félig medig levágtam a nagy szűrőbeüzemelés közepette.
 
Sziasztok,

Be kell vallanom tegnap rossz voltam. o_O
Elindultam Otocinclusokat venni az akvába. Eredetileg kettőért. A kereskedésben 3-an voltak, a szóval elhoztam mindannyiukat. És akkor történt a katasztrófa. Nem tudtam ellenálni és hoztam haza még hat Rasbora Heteromorphát.:D Az éjszakát már túlélték, úgy tűnik jólviselték a költözést és ma már megbarátkoztak a co2-vel is. Az otok nem zavartatjak magukat tőle. Egész sokat takarítanak a környékén.

Túltelepítettem? A gyanúm az hogy igen. Majd kiderül...

Töltök fel majd képeket ha sikerül valmikor őket jól elkapni.
 
hat Rasbora Heteromorphát.
Túltelepítettem?

Nem is feltétlenül azzal lesz a baj, hogy túltelepítetted-e (bár felnőtt példányoknál valószínűleg határeset). Hanem, hogy ezek a közel 4-5cm-re megnövő jószágok majd mennyire lesznek arányosak a 30 literedben, meg hogy hogyan viszonyulnak a nekik tálalt garnéla menühöz. :p
 
Nálam volt egy 5-ös csapat átmenetileg a 30-asban, garnikat nem vadászták szerencsére. Piciket biztos falatoztak, de én sose láttam őket utánuk menni. Az viszont tény, hogy hatalmas lovak voltak odabent. :D
Ezen talán látszik a méretük. 40 széles az akva.
DSC_0017.JPG
 
Utoljára módosított:
@Trappista Szerencsére még csak közepes méretüek és megvannak még kicsit illetődve. Hátha lesz egyszer egy nagyobb hely ahova átköltözhetnek. Szeretnék egy ADA 60p-t :rolleyes:
Az Otok amugy nagyon takaréklángon operálnak napközben.

@Meskó Valóban kicsit nagynak tűnnek, jól voltak tartva ezekszerint ;)
 
@Trappista Szerencsére még csak közepes méretüek és megvannak még kicsit illetődve. Hátha lesz egyszer egy nagyobb hely ahova átköltözhetnek. Szeretnék egy ADA 60p-t :rolleyes:
Az Otok amugy nagyon takaréklángon operálnak napközben.

@Meskó Valóban kicsit nagynak tűnnek, jól voltak tartva ezekszerint ;)
Már ekkorán hoztam őket el. :) Bár az is igaz, hogy szeretem felhízlalni az állataimat. Sajnos. Ha lesz rá lehetőséged, mindenképpen csináld meg a nagyobb akváriumot. Nem az akváriumban lévő aránytalanság miatt, hanem mert a halak is jobban fogják érezni magukat a nagyobb úszótérben. ;) És nagyobb akváriumba többet is lehet majd tenni belőlük. :D
 
Már ekkorán hoztam őket el. :) Bár az is igaz, hogy szeretem felhízlalni az állataimat. Sajnos. Ha lesz rá lehetőséged, mindenképpen csináld meg a nagyobb akváriumot. Nem az akváriumban lévő aránytalanság miatt, hanem mert a halak is jobban fogják érezni magukat a nagyobb úszótérben. ;) És nagyobb akváriumba többet is lehet majd tenni belőlük. :D

Milyen kaját adtál nekik amúgy és milyen gyakran? Jó fej kis halacsok ezek amugy. Tökre békések. Egy nagyobb akiban, szerintem nekik jól jön ki a raj viselkedésük.
 
Milyen kaját adtál nekik amúgy és milyen gyakran? Jó fej kis halacsok ezek amugy. Tökre békések. Egy nagyobb akiban, szerintem nekik jól jön ki a raj viselkedésük.
Dennerle Complete Gourmet Menu-t kaptak, szerették. Ha még kicsik, és úgy látod, hogy nem fér a szájukba, törd össze porrá valami nehézzel. Én húsklopfolóval töröm össze az uropthalmoideseknek. :D Kiegészítésnek, és hogy változatos legyen az étrend, valami színfokozót is adnék nekik.
Azt hiszem napi egyszer kaptak. Néha kimaradt 1-1 nap koplaltatás céljából.
Én is csíptem őket, de nagyon nagyok voltak ide, és tényleg csak átmeneti otthon volt az én akvám nekik. Mindig csapatban voltak itt is, és imádtak az áramlattal szemben szörfözni.
 
Azóta is tûrelmetlenül várjuk a képeket!
Arra ne várj, hogy majd pózolnak Neked!:LOL:

Haha,
Jogos :p

Már napok óta gondolkozom, hogy kéne egy kicsi helyzetjelentést írnom. Na, majd a héten mostmár tényleg rakok.
Egyébként a diatom megszűnt a gyep gyarapszik és szuperjól néz ki minden. Azt leszámítvan, hogy két halon ma észrevettem, mintha szájhabja lenne.
Ezzel még nem tudom mit kezdjek.

Egyébként időközben bedobtam egy kis Hydrocotylt két kő közé, mert volt egy kicsit itthon amit nem volt szívem kiodobni. Még nem döntöttem el marad e vagy sem.
Köszi az érdeklődést. :D
 
Alakul ez, kérem szépen!(y)

A halak szerintem túl nagyok, a fotón legalábbis annak látszanak. Szájhabra biztosan valami gyógyszeres kezelés kell. RO vizet használsz?

A tripartita mindent benő, ha nem tartod kordában, nagyon figyelni kell rá! Kivéve nálam, ott úgy nő, mint a bonsai.:banghead:
 
Alakul ez, kérem szépen!(y)

A halak szerintem túl nagyok, a fotón legalábbis annak látszanak. Szájhabra biztosan valami gyógyszeres kezelés kell. RO vizet használsz?

A tripartita mindent benő, ha nem tartod kordában, nagyon figyelni kell rá! Kivéve nálam, ott úgy nő, mint a bonsai.:banghead:

Igen azt látom rajta, hogy kedvesen növöget. Pont ezért ültettem két kő közé hogyha úgy alakul akkor még kitudom szedni. Nem vagyok biztos benne, hogy illik a képbe.
RO-t használok igen. Aúgy ma reggelre eltűnt a két hal szályáról az a hólyag szerű. Lehet mégsem az volt?

Azt vettem észre, hogy hátul a kövek mögött jobban nő a gyep mint elől. A szintkülömbség elég nagy és lehetséges, hogy az Akvasky kevéskének bizonyul?
 
Csak egy gondolat.
Igen azt látom rajta, hogy kedvesen növöget. Pont ezért ültettem két kő közé hogyha úgy alakul akkor még kitudom szedni. Nem vagyok biztos benne, hogy illik a képbe.
RO-t használok igen. Aúgy ma reggelre eltűnt a két hal szályáról az a hólyag szerű. Lehet mégsem az volt?

Azt vettem észre, hogy hátul a kövek mögött jobban nő a gyep mint elől. A szintkülömbség elég nagy és lehetséges, hogy az Akvasky kevéskének bizonyul?

Szerintem, elől lent holt tér van CO2 szempontból. Bár kicsi az akvád és lehet nem az a gond, de próbáld meg a Lilyt picit lefelé irányítani, hogy mikor a flow neki megy frontüvegnek lefelé jobban csapódjon.
 
Csak egy gondolat.


Szerintem, elől lent holt tér van CO2 szempontból. Bár kicsi az akvád és lehet nem az a gond, de próbáld meg a Lilyt picit lefelé irányítani, hogy mikor a flow neki megy frontüvegnek lefelé jobban csapódjon.

Ezen én is gondolkoztam. Kibróbálom, köszi a tippet. Mi a véleményed a diffúzor jó helyen lehet ott vagy az inkább átraknád a lily alá?
 
Semmiképpen ne a lily alá, hanem szembe a lilyvel, hogy meg tudja törni a flow a felszálló bubikat.
A kép Levinen blogjából való.

http://levinen.blogspot.hu/2009/08/az-akvarium-igazi-ekszerei.html

View attachment 55324

Mivel nálad, ha jól láttam lejjebb van a diffúzor, ezért tanácsoltam a liy döntését egy kicsit.
Hmm, ezt még ki kell logikáznom akkor. Valószínüleg a lilyt kell kihoznom oldalra. Ma este ezt kipróbálom. Csak utálom az eheim zöld csöveit látni :D
 
Hmm, ezt még ki kell logikáznom akkor. Valószínüleg a lilyt kell kihoznom oldalra. Ma este ezt kipróbálom. Csak utálom az eheim zöld csöveit látni :D
Az is jó, ha jobb hátul van a lily a diffúzor meg jobb elől, csak lásd a bubikat picit "szétverve" és elkanyarodva az akva közepe és bal oldal irányába.
 
Gondoltam felveszem, hogy jelenleg hogyan kering a co2.

Ha jól látom az előző képen akkor a difi ellentétes oldalon van mint a lily. Tedd át a difit baloldalra, hogy közvetlenül menjen rá a flow. A videón szépen szétverődik, csak a lenti rész nem kap belőle. A beoldás miatt biztos oda is jut, csak ezek szerint nem elég.
 
Back
Oldal tetejére