• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Spikes of the Dragon

Szèp jó estét mindenkinek,

Éppen kicsit utànatöltöttem és gondoltam megosztok veletek egy képet.

42bd928c65e82d8bb372f3713551ccc0.jpg

A gàzból ma kicsit vissza vettem @Jopet @evavigh mert az új keringéssel a DC nap végére àtment sàrgàba. Most nap végére szép lime.

Egyébként gond az, hogy a lámpakapcsoláskor (két óràval a co2 indulàsa utàn) még messze nem lime zöld?
 

Attachments

  • 42bd928c65e82d8bb372f3713551ccc0.jpg
    42bd928c65e82d8bb372f3713551ccc0.jpg
    825.4 KB · Megtekintések: 36
Egyébként gond az, hogy a lámpakapcsoláskor (két óràval a co2 indulàsa utàn) még messze nem lime zöld?

Szerintem várj pár napot, míg beáll az új áramlással a dolog. Nálam úgy optimális és elég stabil a szint, hogy lámpakapcslás előtt indítom 2 órával, megy addig, amíg a lámpa megy, majd a sötét időszakban 2-szer negyed órára bekapcsol. Ki kell kísérletezni, hogy nálad hogy a legjobb.
Még egy észrevétel: a skimmer optimálisabb, ha nem az áramlással ellentétesen fúj. Ha elöl szeretnéd hagyni, akkor inkább a másik oldal lenne jobb, vagy mehet a lily mellé.
 
Szerintem várj pár napot, míg beáll az új áramlással a dolog. Nálam úgy optimális és elég stabil a szint, hogy lámpakapcslás előtt indítom 2 órával, megy addig, amíg a lámpa megy, majd a sötét időszakban 2-szer negyed órára bekapcsol. Ki kell kísérletezni, hogy nálad hogy a legjobb.
Még egy észrevétel: a skimmer optimálisabb, ha nem az áramlással ellentétesen fúj. Ha elöl szeretnéd hagyni, akkor inkább a másik oldal lenne jobb, vagy mehet a lily mellé.

Hmm, ezen még nem is gondoltam, hogy esetleg èjjel is belöjem a co2-t. Lehet, hogy jó lehet.

A kèp itt csalóka, valójàban a lily mellett van és az àramlatot segìti. De egyèbkènt a masik oldal még így is lehetséges, hogy jobb lenne.
Köszi a tippet [emoji119][emoji108][emoji119] @evavigh
 
BUÉK!
Szia!
Te nem látogattál haza Karácsonyra?
Hogy alakul a műved? Megoldódtak a problémák?

Várjuk a beszámolót, lehetőleg képekkel!;)
 
Sziasztok,

Egy pár hete nem jelentkeztem már. Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok. Köszi az érdeklődést @star67
Nagy változások történnek hamarosan, ugyanis úgy döntöttnk hazaköltözünk Budapestre nemsokára. Ez azt is jelenti, hogy mindkét akvámat lefogom bontani és valami újat kezdek otthon.

Úgy látom, hogy a problémák nagyjából megoldódtak és a növekedési ütem egy kicsit jobban beindult. Egy hete megmetszettem a növényeket mindenhol és ahoz képest egészen jól festenek a dolgok. Sajnálatos módon a Riccardia az elbarnult teljesen és nem úgy tűnik, hogy új életre akarna kapni, de egy kis foszfátot elkezdtem adagolni heti kétszer 1ml-t adok nekik a Seachem Phosphorusból. Nemtudom elég e, de az ADA tápozás mellé úgy gondoltam inkább kevesebbet adok hozzá mint többet.

A parvula olyan jól érzi magát, hogy már több helyen is szeretne előjönni mint én szeretném, de ez legalább ad egy kicsit a természetes hatáshoz.
Megjelent pár hete a zöld poralga a köveken, de ha egy dolog nem zavar az algák közül az ez. Reméljük nagyob gondot nem fog okozni.

Legutóbbi nyíráskor már használtam Green Gain-t, ami azt gondolom, valóban hatásos, ugyanis a növények sokkal hamarabb összekapták magukat, mint eddig.

Véleményeteket kérném viszont azonelvetemült gondolatom kapcsán, hogy ADA tápozást Green Aqua Micro+Macro-ra cserélném az akvárium utolsó heteire, hátha esetleg egy intenzívebb növekedés esetén még egy utolsó kép erejéig valami jó eredményt is elérhetek a növényeket illetően. Kérdéseim ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet ADA-ról GA-ra váltani, és hogy kockázatos e ez, amennyiben a zöld poralga jelen van az akvában?

Emellet, szerintetek leszedjem a kövekről a Riccardiát? Az már nem hiszem, hogy rendbejönne.


SAM_1862.JPGSAM_1863.JPG SAM_1864.JPG

Üdv,
Norbi
 
Személy szerint nagyon örülök, hogy visszatértek és itthon erősíted az akvakertészek csapatát!
Az üveget, dekort és technikát azért hozod, ugye vagy valami sokkal nagyobba kezdesz a hazatérésetek után?

A barna riccardiát szerintem mindenképp szedd le, mert nem esztétikus, és valószínűleg a víz minőségének sem használ.

A tápozáshoz úgy szólok hozzá, hogy nem tápozok egyikkel sem, viszont, egyre több ismerőstől hallom, hogy ugyanazt meglépte, amire te is készülsz és nem gondolja túl, csak vált.
De csak írnak majd ők is és ennél hasznosabb tanácsokkal látnak el.;)

Üdv
Csilla
 
Személy szerint nagyon örülök, hogy visszatértek és itthon erősíted az akvakertészek csapatát!
Az üveget, dekort és technikát azért hozod, ugye vagy valami sokkal nagyobba kezdesz a hazatérésetek után?

A barna riccardiát szerintem mindenképp szedd le, mert nem esztétikus, és valószínűleg a víz minőségének sem használ.

A tápozáshoz úgy szólok hozzá, hogy nem tápozok egyikkel sem, viszont, egyre több ismerőstől hallom, hogy ugyanazt meglépte, amire te is készülsz és nem gondolja túl, csak vált.
De csak írnak majd ők is és ennél hasznosabb tanácsokkal látnak el.;)

Üdv
Csilla

Köszi a tippet Csilla [emoji108]
Kedden jön a GA táp, ha addig még kapok egy két megerősítést akkor váltok azonnal.

Mind a két akváriumot és felszerelést viszem magammal haza. Leürítem őket és újrakezdés. Valami mást szeretnék építeni mint most. Nem azért mert nem tetszik, de ha már lehet megpróbálok valami mégjobbat.

Sokat tanultam ezzel az akival. [emoji3526]
 
Sziasztok,
Csinàltam ma egy nagyobb kb 70% vízcserét, hogy az ADA tápokról reggel a Green Aqua Micro+Macro tápjaival kezdjek. Elöször 2ml-t. Tervezek hasznàlni mivel a z aksiban rengeteg az aljzat.
Seachem excelt is fogok nyomni bele.

Kivàncsian vàrom mennyivel nyomja majd meg a növekedèsi ütemet az ADA-hozkèpest. Hátha hónap végére be is érik.

0cd9dd93dfce0d8f64c19961865ac289.jpg

c777780fdbc297c30f6f223cd77305e2.jpg
 
Sziasztok,
Csinàltam ma egy nagyobb kb 70% vízcserét, hogy az ADA tápokról reggel a Green Aqua Micro+Macro tápjaival kezdjek. Elöször 2ml-t. Tervezek hasznàlni mivel a z aksiban rengeteg az aljzat.
Seachem excelt is fogok nyomni bele.

Kivàncsian vàrom mennyivel nyomja majd meg a növekedèsi ütemet az ADA-hozkèpest. Hátha hónap végére be is érik.

View attachment 71243

View attachment 71244
Ha a HAC-ra gondolsz a hó végére, akkor én nem most váltanék tápot. Nem biztos hogy jó fog elsülni ez a táp csere, mert a növényeknek kell egy kis idő a átálláshoz, és még ki kell tapasztalni hogy a új tápból, miből mennyi kell, mert minden akva más.;)
 
Ha a HAC-ra gondolsz a hó végére, akkor én nem most váltanék tápot. Nem biztos hogy jó fog elsülni ez a táp csere, mert a növényeknek kell egy kis idő a átálláshoz, és még ki kell tapasztalni hogy a új tápból, miből mennyi kell, mert minden akva más.;)

HAC csak egy plusz lenne ha sikerülne. Hónap végén sajnos lehet màr bontàsra is kerül amiatt kellene hogy jobban megeredjenek a növénykék.

Meglàtjuk mi lesz. [emoji854]

Most még nem tudom, hogy eböl lehet e barmi HAC-ra [emoji85]
 
Sziasztok,

Hàrom napja már a GA tápot használom. Eddig minden szuper de a pumpája nagyon rossz es csak 0,4 ml körül jön belöle egy nyomàsra. Ehelyett most fecskendözök, de az legalább pontos. A green gain-t elkezdtem használni és én határozott külömbséget látok nyírás utáni regenerálódást illetöen.

55e01a7a00e5958e6bf09cc18f58b53a.jpg

Üdv,
Norbi
 
Egy két hete nekem is ilyen alga jelent meg a dragon köveken. Holnap terveztem vízcsere előtt lekefélni, viszont az a gond, hogy nekem is tetszik. Olyan természetesebb hatása van :) Sehol máshol nincs semmi, csak a köveken.
 
Egy két hete nekem is ilyen alga jelent meg a dragon köveken. Holnap terveztem vízcsere előtt lekefélni, viszont az a gond, hogy nekem is tetszik. Olyan természetesebb hatása van :) Sehol máshol nincs semmi, csak a köveken.

Szerintem njól müködik a monte carloval. Jó a szine :)
 
Back
Oldal tetejére