• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

+1 a nitrogénre, a foszfornak a jele inkább a nagyobb elhalt foltok keletkezése ( buce-nál nehezebben esik le a levél).

De óvatosan a nitrogén adagolással, mivel "üres" a víz, egy túl nagy mértékű nitrát adagolás könnyen relatív foszforhiányban üthet ki.
 
+1 a nitrogénre, a foszfornak a jele inkább a nagyobb elhalt foltok keletkezése ( buce-nál nehezebben esik le a levél).

De óvatosan a nitrogén adagolással, mivel "üres" a víz, egy túl nagy mértékű nitrát adagolás könnyen relatív foszforhiányban üthet ki.


Sziasztok
Ada tápozok,mellé bedobom ezt is.
Mennyivel kezdjem?
Az akvárium 64l a gyári ajánlás sok? 1ml/20l
 
Sziasztok
Ada tápozok,mellé bedobom ezt is.
Mennyivel kezdjem?
Az akvárium 64l a gyári ajánlás sok? 1ml/20l
Ahhoz tudni kellene a hatóanyagtartalmat (N, NO3, bárhogyan) hogy erre a kérdésre értelmes és használható választ lehessen adni. Rajta van esetleg? (Kétlem...)
Milyen növények vannak benne? És egy telibe kép sokat segítene, hogy hogyan állnak benne (friss hajtások vannak-e már, stb miatt)
 
Ahhoz tudni kellene a hatóanyagtartalmat (N, NO3, bárhogyan) hogy erre a kérdésre értelmes és használható választ lehessen adni. Rajta van esetleg? (Kétlem...)
Milyen növények vannak benne? És egy telibe kép sokat segítene, hogy hogyan állnak benne (friss hajtások vannak-e már, stb miatt)
Nem tudom sajna majd szombaton tudok érte menni csak.
A teljes kép majd ha hazaértem.
 
Nem tudom sajna majd szombaton tudok érte menni csak.
A teljes kép majd ha hazaértem.
Van otthon valami tápod, vagy neki valód?
A ga oldalán nem írják, csak az adagolást, ezért vélelmezem, hogy "hidd el, jó lesz, oszt jóvan"-alapon adagolandó..
Ha megkérdezhetem, van valami konkrét oka, hogy ezt választottad? (Jöhet pm is, ne itt legyen, ez nem növénygond.)
 
@Szépe Kálmán

Esetleg kezd el a fele adaggal, ha ragaszkodsz az ADA nitrogénhez, és látni fogod javul-e. Lehet, hogy ár/érték arányban mondjuk egy easy-life nitroval jobban jársz(ha csak nitrogén kell), ott pontosan tudod mit adsz be. Kérdés, az ADA nitrogén tápja ad-e valami pluszt, amiért megéri, mivel a neve alapján egy mono műtrágya. Nem tudom, lehet, ezt a használók tudnák megmondani.

Sok tápnál nem tudni az összetételt, itthon is van ilyen, de attól még lehet használható. Egy kereskedelmi táp összetevőinek állandósága viszont nagy előny a használat során.
 
@Szépe Kálmán

Esetleg kezd el a fele adaggal, ha ragaszkodsz az ADA nitrogénhez, és látni fogod javul-e. Lehet, hogy ár/érték arányban mondjuk egy easy-life nitroval jobban jársz(ha csak nitrogén kell), ott pontosan tudod mit adsz be. Kérdés, az ADA nitrogén tápja ad-e valami pluszt, amiért megéri, mivel a neve alapján egy mono műtrágya. Nem tudom, lehet, ezt a használók tudnák megmondani.

Sok tápnál nem tudni az összetételt, itthon is van ilyen, de attól még lehet használható. Egy kereskedelmi táp összetevőinek állandósága viszont nagy előny a használat során.
Szia.
Rendben köszi,kipróbalom az adat ha mar ugyis azzal tápozom.
Majd meglátjuk.
 
Sziasztok! 3 nappal vagyok az akvárium indítás után és azt kezdtem észrevenni, hogy a rotala sp green szenved. Kezdjek aggódni, hogy valami nem stimmel vagy ez még lehet az indítás/költözés okozta probléma?
Talaj: Dennerle Shrimp king
Vízhőmérséklet: 25
pH: 7
NO2: 0,3 mg/L
NO3: 15 mg/L
GH: kb. 10 (ezt sajnos csepp teszttel nem tudtam megmérni, úgy hogy csak a csík teszt alapján tippelem)
KH: 7
PO4: 0,25
Fe: 0,05
Tápot tegnap kaptak először, seachem flourish-t (az indításra való tekintettel csak fél adagot)
Flourish Excel-t a gyári javaslat alapján kapja.
CO2 nincs.
IMG_20190810_132130.jpg IMG_20190810_132139.jpg
 
NO2: 0,3 mg/L
NO3: 15 mg/L
GH: kb. 10 (ezt sajnos csepp teszttel nem tudtam megmérni, úgy hogy csak a csík teszt alapján tippelem)
KH: 7
PO4: 0,25
Fe: 0,05

Ha van mérhető vas a vízben, a 60:1-es nitrát foszfát arány nem ideális(amúgy sem, de így méginkább nem), legalább 20:1 környékére érdemes hozni, vagy még közelebb kicsit.

De amúgy még nagyon új az akvárium, fognak alakulni a szintek, a nitrit is azt mutatja hogy még áll be a rendszer. (halat ne rakj bele)
 
Sziasztok.

Betettem egy doboz zselés Rotala Bonsai-t a frissen indított akváriumba de sajnos most látom, hogy a szép egészséses nyövény szinte elolvadt.

A kérdésem, hogy a gyökér maradjon bent, hátha kihajtl, vagy szedjem ki és újraültetés jöhet?

Köszönöm
 
Sziasztok.

Betettem egy doboz zselés Rotala Bonsai-t a frissen indított akváriumba de sajnos most látom, hogy a szép egészséses nyövény szinte elolvadt.

A kérdésem, hogy a gyökér maradjon bent, hátha kihajtl, vagy szedjem ki és újraültetés jöhet?

Köszönöm
Újra ültetés sajnos.Lemostad rendesen a zselét?Milyen talajod van?
A zselében sok a tápanyag.Lehet hogy a talajod gyenge,vagy a vízben nincs elég tápanyag.
 
Utoljára módosított:
Újra ültetés sajnos.Lemostad rendesen a zselét?Milyen talajod van?
A zselében sok a tápanyag.Lehet hogy a talajod gyenge,vagy a vízben nincs elég tápanyag.

Alaposan lemostam, biztos nem marad (vagy legalábbis nem mindegyiken).
Amazónia talaj, alul használt, felül kb. 2cm friss. Alatta táptalaj.

Ami furcsa, kb 1 nap alatt történt. Tegnap reggel még rendben volt.
Mára pedig megjelent az alga is. Valami nem kerek.

4 napos az akva, fullRO vízzel van töltve az akvárium, GH 6-7 körülre beállítva. TDS 170 körül. Mic-Mac megy bele 17ml/nap (~400L)
Ez még teljesen új terület nekem :)

20190913_130047.jpg20190913_125935.jpg
 
Alaposan lemostam, biztos nem marad (vagy legalábbis nem mindegyiken).
Amazónia talaj, alul használt, felül kb. 2cm friss. Alatta táptalaj.

Ami furcsa, kb 1 nap alatt történt. Tegnap reggel még rendben volt.
Mára pedig megjelent az alga is. Valami nem kerek.

4 napos az akva, fullRO vízzel van töltve az akvárium, GH 6-7 körülre beállítva. TDS 170 körül. Mic-Mac megy bele 17ml/nap (~400L)
Ez még teljesen új terület nekem :)

View attachment 80916View attachment 80917
Nekem sem sikerült megtartanom. Kétszer próbálkoztam vele akvárium indításkor. Ha rendesen beállt a víz megpróbálom újra.
 
Nekem sem sikerült megtartanom. Kétszer próbálkoztam vele akvárium indításkor. Ha rendesen beállt a víz megpróbálom újra.
Alaposan lemostam, biztos nem marad (vagy legalábbis nem mindegyiken).
Amazónia talaj, alul használt, felül kb. 2cm friss. Alatta táptalaj.
3 hetes az akvárium. Az előtéri fű miért sárgul?
Ami furcsa, kb 1 nap alatt történt. Tegnap reggel még rendben volt.
Mára pedig megjelent az alga is. Valami nem kerek.
4 napos az akva, fullRO vízzel van töltve az akvárium, GH 6-7 körülre beállítva. TDS 170 körül. Mic-Mac megy bele 17ml/nap (~400L)
Ez még teljesen új terület nekem :)

Új a akvában hogyan tápoztok, és hogyan cseréltek vizet.A folyamatot írjátok le az első 4-5 nap alatt alatt,nem a mennyiség érdekel.
 
Sziasztok
Kb 3 hónapja boldogít ez az alga ,és a képen a bal oldali növényem is gyengélkedik.Hol kezdjem a gyógyítást szerintetek és mivel?
 

Attachments

  • IMG_20191028_181454_HDR.jpg
    IMG_20191028_181454_HDR.jpg
    392.6 KB · Megtekintések: 68
Back
Oldal tetejére