• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Pendulum

VIP kertész
Szerintem ne emelj. Csak gondod lesz vele. Akkor meg a kálium meg a vas szívodik nehezebben. Hiába van elég mennyiséged. Saját tapasztalat. Küzdöttem eleget míg levittem.
Elméletben egyet értek veled, de még is masszív foszforhiánya van. Persze ez lehet valamelyik támogató elem hiánya is, vagy egy másik, felvételt gátló túlsúlya. Vagy pH-val kapcsolatos.

sztanotomi

Legenda
Elméletben egyet értek veled, de még is masszív foszforhiánya van. Persze ez lehet valamelyik támogató elem hiánya is, vagy egy másik, felvételt gátló túlsúlya. Vagy pH-val kapcsolatos.
Csak egy kérdés. Vasra nem lett rámérve, mi van akkor ha sok a vas (0.1-0.5 ppm) és ezért (is) nem szívódik a foszfát. Az 1.2 elméletileg nem kell ,hogy kevés legyen. Fordítva is igaz az antagonizmus? Tehát nem a vas szívódik nehezen hanem a foszfát?
Lehet csak a macroból kellene visszavenni egy kicsit.

Pendulum

VIP kertész
Csak egy kérdés. Vasra nem lett rámérve, mi van akkor ha sok a vas (0.1-0.5 ppm) és ezért (is) nem szívódik a foszfát. Az 1.2 elméletileg nem kell ,hogy kevés legyen. Fordítva is igaz az antagonizmus? Tehát nem a vas szívódik nehezen hanem a foszfát?
Lehet csak a macroból kellene visszavenni egy kicsit.
Az antagonizmus-szinergizmus oda-vissza igaz. De 0.1-0.5 ppm vas még nem gátolja 1-1.2 ppm foszfát felvételét, csak extra sok kálium esetén. Több meg nem hiszem, hogy lenne.

sztanotomi

Legenda
A PH-nál azt érted, pl. ha időzítőre van kapcsolva a CO2 és lemegy 5 köré napközben a PH, akkor nehezebben veszi fel a foszfátot, ha nincs a víznek pufferkapacitása. @Cipo3 szerint a KH 0-1.

Oldal tetejére