• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 90x45x45

Az ecsetes fákat, ha ki tudod venni, akkor könnyebb lenne lekezelni akváriumon kívül vagy újakra cserélni. Már az előzőt is az ecsetesedés miatt kellett újraindítanod. Ahhoz képest nem változtattál semmin? Ugyanaz a táp, ugyanaz a fény, ugyanolyan áramlás?
 
Nagyon klasszul nez ki, ha az ecsettol szabadulnal, nekem Suncsiga nagyon bejott. Ekkora akvariumban 6-10 darab eleg kell hogy legyen. Nem szaporodnak, nem nonek orult nagyra, es egesz jol neznek ki. Nalam napok alatt lepucoltak a fakat es koveket. Sose volt gond vele azota se. Evekig nem tudtam szabadulni tole aztan ezek a kis dogok elinteztek.
 
Úgy döntöttem újraindítom az akvát, mert a helyzet azóta csak rosszabb lett.
A terv:
Jelenleg Tropica talaj van benne kb. 4 éves. Jó lesz ez még új táptalajjal, vagy vegyek 1 zsák amazoniát frissítésnek?

A fát lepucolom hidrogén peroxiddal. Már csináltam, teljesen sikerült megtisztítani az ecsettől.

A régi vízből most nem teszek át az új akvába, csak a szűrőt járatom amíg feltöltom az újat.

GA tápokból betáraztam, azzal tervezem a tápozást.

Mit tanácsoltok mire figyeljek még?
Ki mit csinálna másképp?
Minden restart-al kapcsolatos tapasztalatot szívesen fogadok, és nagyon köszönök.
 
Úgy döntöttem újraindítom az akvát, mert a helyzet azóta csak rosszabb lett.
A terv:
Jelenleg Tropica talaj van benne kb. 4 éves. Jó lesz ez még új táptalajjal, vagy vegyek 1 zsák amazoniát frissítésnek?

A fát lepucolom hidrogén peroxiddal. Már csináltam, teljesen sikerült megtisztítani az ecsettől.

A régi vízből most nem teszek át az új akvába, csak a szűrőt járatom amíg feltöltom az újat.

GA tápokból betáraztam, azzal tervezem a tápozást.

Mit tanácsoltok mire figyeljek még?
Ki mit csinálna másképp?
Minden restart-al kapcsolatos tapasztalatot szívesen fogadok, és nagyon köszönök.
Lehet megköveznek, de ha a szűrőd marad járatva az új akvába is átviheted az ecsetalgát :S és kezdődik minden előről. Mielőtt betennéd az új akvába, szerintem mindenfélekképpen takarítsd ki a szűrőt, a régi perlont cseréld újra, hogy minimalizáld ezt a lehetőséget.
 
Persze szűrő takarítás lesz, csak gondoltam nem nyírom ki a bacikat.
A fa akkor kuka? Meddig lehet használni? Kb. 2 éves.
 
Lehet megköveznek, de ha a szűrőd marad járatva az új akvába is átviheted az ecsetalgát :S és kezdődik minden előről. Mielőtt betennéd az új akvába, szerintem mindenfélekképpen takarítsd ki a szűrőt, a régi perlont cseréld újra, hogy minimalizáld ezt a lehetőséget.
Ezzel egyet is értek, meg nem is :) Tény, hogy jobb minél kevesebb spórát bevinni, de nullát úgysem lehet. Akkor meg jobb megtartani a bacikat. A "szokásos" baci megtartó szűrő takarítás jó ötlet amúgy.
Sokunknál fordult már meg ecset és tűnt el. ettől még nem lett teljesen kiírtva csak nem látható, és ez a lényeg. Meg az, hogy ne teremtsünk kedvező körülményeket neki.

@Arpi82 őszintén szurkolok, hogy ne kerülj megint ebbe a helyzetbe :) Javaslom mielőtt újraindítanál, derítsd ki, hogy mit kellene másképp csinálnod, hogy ne juss megint ide.
Visszalapozva nem olvastam semmi konkrétat ezügyben. Kivéve talán ez:
A fa dekor mennyi idos? A tapasztalatunk az, hogy egy ido utan annyira elkezd rohadni, hogy kezelhetetlen ecsetesedest, algasodast idez elo mert nagyon terheli a vizet.
Gyanús, hogy ez a fa vonzza az ecsetet. máson nincs is nagyon, jól látom? szerintem így kár ragaszkodni hozzá. sőt talán már rég ki kellett volna venni...
 
Nem jövök rá, hogy mi okozza az ecsetet.
DC lime zöld, Tds 120, Green Aqua Micro Macro gyári ajánlás szerint.
Jó az biztos, hogy kicsit rendszertelen a karbantartás. Nem mindig jön össze a heti vízcsere, így családi ház, vállalkozás és család - gyerekek mellett.
Ez lehet gond, de azért az előző restart után sokáig becsületesen csináltam és akkor is ecsetesedett mint állat.
Fa helyett van még itthon Dragon stone.
Lehet azzal indítok egyet.
A fával ezek szerint csak a szopás van, vagy kb évente cserélni kell.

Talaj Ok vagy újat kell tenni bele?
 
A fa akkor kuka? Meddig lehet használni? Kb. 2 éves.
Változó. A természetből gyűjtötték, a vásárláskor sem eldönthető, hogy mennyire indult el az eredeti környezetében a lebontási folyamat, szóval erre nincs válasz.
Az ecset alga erős áramlással jön, azt kell akkor behangolnod.
Ez sem biztos, hogy mindig áll, mert ha a fa környezetében a lassú gazokon nincs, akkor nem biztos, hogy kizárólagosan áramlási probléma. 🙂
Nem jövök rá, hogy mi okozza az ecsetet.
DC lime zöld, Tds 120, Green Aqua Micro Macro gyári ajánlás szerint.
Azt azért szögezzük le, hogy a CO2 rendszer, a nagy fény, erős tápok nem a természet szintetizálása. Sokkal inkább egy kihegyezett, pengeélen táncoló balanszírozás a látványért. A 2 éves fád egy gyenge fénnyel Low-techben valószínűleg nem ecsetesedne. Mivel nem ezt az utat akarod(érthető), nem köthetsz kompromisszumot. Kifelé a fával! Tegyél bele új fát, ha tetszik ez a vonal, de az eddig állandóan ecsetesedettet ne erőltesd vissza. Tedd low-techbe, vagy komposztra. 😉
 
Back
Oldal tetejére