• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Gulch - second time

Takács Zoli

Főkertész
Sziasztok! Négy év Low Tech növényes akvárium szünet után eljött az ideje ,hogy egy HIgh Tech akváriummal is megpróbálkozzak! Ennek fényében indítom ezt a naplót!

A kiszemelt hely a nappalinkban nem túl nagy , de épp elegendő egy 45P akváriumnak, így kizárásos alapon ez lett!

A technikai adatok:

Akvárium: Green Aqua Opti-White 45P - 45x27x30
Szűrés : Eheim Experience 250 - 2424 + Greenworks Lily Pipe és szivóág+ Eheim skimmer
Fűtés: Hidor ETH 200 külső fűtő
Világítás : DIY Led - 3120lm
Co2 : Oxyturbo reduktor+ mágnesszelep+ ADA visszafolyásgátló+Aquario Neo M diffuzor+ 2kg CO2 palack+ a többi szűkséges tartozék
Víz: RO vizlágyító + GH+

Bútor : DIY ADA style 75x45x27

Dekoráció:
Kövek:
Seriyu dark
Fa: Redmoor
Táptalaj: Dennerle Nutribasis
Talaj: ADA Amazonia Ver.2
Dekorhomok: ADA Colorado Sand
Kavics: ADA Aqua Gravel S

Tápozás: Green Aqua Micro, Macro + Seachem Excell

Növények, élőlények

Na azok még nincsenek.......... Válogatás alatt


Hardscape: Még nem döntöttem el, de első próbálkozásra egy szurdokot legóztam össze, (ebből lett a naplónév is : ) )

Tanácsokat szívesen fogadok!!


Ez lenne az:


20201009_225345.jpg



És egy közelebbi kép: 20201009_225134.jpg
 
Végre víz alatt és növényesítve! :cool:

A hardscape-en egy kicsit igazítottam, és tegnap elindult útjára a Nano.
Remélem sikeresen fogom üzemelni, mert még ismerkedőben vagyok a High vonalal, de itt a fórumon és a Green Aqua-s segédletekkel, remélem jó úton fogok haladni.



A növények amik bekerültek:

Eleocharis acicularis 'Mini'

Micranthemum 'Monte Carlo'

Vesicularia dubyana "christmas"

Fissidens fontanus

Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'

Marsilea crenata

Ranunculus inundatus

Hydrocotyle tripartita

Eleocharis parvula

Hemianthus micranthemoides


Co2-t a "kotta " szerint 1bubi /mp adagolom elsőre , a DC már zöld :),

Ami kérdésem lenne: A világítást 13.00-21.00 ig tervezem , viszont a tápozást csak reggel (amikor indulok melóba) tudom adagolni. Jó lesz ez így?

Valamit az RO vizem 5-ös, de syeiru kövan az akvában igy egy kicsit kéményít a vizen, de nem sokat.

Indulásanál : GH 8, KH 3, PH 6,5. TDS: 150 körül van ,de nem sóztam vissza a GH+ al? Kell igy sóznom egyáltalán az RO vizemet ?

Holnap mérek a co2 miatt , hogy mennyit változott a PH és a KH.

Jöjjön pár kép:

20201018_204450.jpg20201018_155631.jpg20201018_160336.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Az indítás óta lassan 5 hét telt el. Nagyjából stabilan indult az akva a szigorú vízcseréknek köszönhetően. Még a Co2 optimalizálásával próbálkozok , mert itt ott főleg a fák tetején a vízfelszín közelében megjelent a BBA és Stanghorn alga és gondolom attól van , hogy nem egyenletes a co2 . A tápozás terén az előirtakat követem. Nem nagy menyiségben ,de engem zavar így bevetettem az Seachem excell-es irtást és jött két kis Sziámi rókamárna is segítségként. A halak telepítése is megtörtént a hétvégén:
13db Boraras brigittae ( sajnos kettő elpusztult ,de a többi stabil)
10db Yellow Fire garnéla
9db Sakura garnéla
5db Otocinclus affinis

5db Clithon corona
2db Crossocheilus oblongus (ideiglenes lakók)

A növények szépen beindultak, itt-ott túlságosan is így lassan olló csattintás lesz a vége.

A vízparaméterek is jók, a visszasózást az 5-ös RO vizemnek a Seiryu kövek elintézik.
GH 7-8, KH5, Ph 6,8-7 között, No3 20-25, Po4 1-1,2 , Nh4 0,

Na de jöjjön egy-két naplementés kép:

20201113_195746.jpg20201113_195857.jpg


Köszi , hogy benéztél! :)
 
Helyzetjelentés! Beindult a dzsungel! Eddig minden szuperül működik! Úgy látom, hogy mind a tápozás, mind a fény is a co2-t sikerült beállítanom, mert eddig minimális alga ami volt, de az is megszűnt és azóta algamentesen üzemel ( kopp...kopp..) bekerült egy két növény még az indítás óta, főleg az előtérbe.
nem gondoltam volna hogy ilyen kis akváriumban egy ilyen szuper faunát lehet kialakítani. I'm happy! :D

20201201_213623.jpg
 
Sziasztok! Egy jó ideje nem irtam a naplóba. A mostani helyzet nem rossz , de sajnos a Blue-Green Algae felütötte a fejét és egyenlőre nem tudom mi tévő legyek. Vízcserekor a frontüvegnél leszívom ,de előjön 1 hét alatt megint. Nitrát szint , Ammónia ok. Már meg van a terv a következő setupra ,de a növények egy részét át akarnám rakni majd, így valahogy meg kellene fékeznem ezt a szörnyűséget. Ötleteket elfogadok tőletek!


nano tac 51kicsi.jpg

 
Back
Oldal tetejére