• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 90x45x45

Arpi82

Kertész szaki
Sziasztok!

Újraindítottam az akvámat, mert az előzőt sajnos teljesen elborította az ecsetalga.

Adatok:
90x45x45 Opti white

Világítás:
Arcadia 4x 39W

Szűrés:
Eheim 2075
Eheim 2213

Co2:
5kg palack+dennerle reduktor+ dennerle mágnesszelep, DIY külső reaktor

Jbl táptalaj
Tropica Talaj

Táp:
Greenaqua Mic-Mac 9-9-mlIMG_20210109_181329.jpg

Utoljára módosított:

Arpi82

Kertész szaki
Világítás 14:30-20:30
Co2 11:30-19:30

Azt vettem észre, hogy sajnos megint jön elő az ecset. Tehát valami nem jó...
A drop checker 2-3 napig frankón működött ahogy kell, aztán teljesen sárga maradt. Reggelre is.
Gondoltam megromlott a folyadék vagy valami. Kitettem az akván kívűlre, másnap reggelre sötét kék, tehát a drop checker jó.

Mi lehet a gond? Levegőztetni kellene éjjel, egy levegőztető+ porlasztókővel?
Sosem levegőztettem és a legutóbbi scape kivételével nem volt gond.

Köszönöm a segítséget!
Múlt heti állapot:
IMG_20210117_173305.jpg

cs_z_

VIP kertész
Ha tudsz, mérj Kh-t és pH-t, ebből is látod a CO2 mennyiségét. Ha egész éjszaka levegőztetsz akkor nagy lesz a pH ingadozás, ami szintén ecsethez vezethet. Én világítás után kb. fél órát levegőztetek.

Arpi82

Kertész szaki
Minek megy CO2 3(!) órával a világítás előtt?
Ezt ennél a scape-nél állítottam be. Így lámpa felkapcsolásnál már zöld a DC.
Az előző akinál fél órával előbb kapcsolt be, gondoltam hátha ez (is) volt a gond.

eMZé

Kertész bálvány
Szerinted jó, hogy 3 órával a lámpák előtt már megy a CO2?
Igen, mert mire megjön a nagy fény addigra a vízben kell legyen az összes tápanyag. Ebbe beletartozik a CO2 is. Ha fél~egy órával a fény előtt kezded beoldani a CO2-t, akkor nem lesz meg a szükséges koncentráció és az algásodáshoz vezethet. Ugyanígy lámpaoltás előtt fél~egy órával előbb célszerű lekapcsolni a CO2-t, hogy ne maradjon nagyon sok a vízben, hiszen fény nélkül a növények is CO2-t termelnek, nem oxigént.

Az hogy a 3 óra sok vagy kevés, azon lehet vitatkozni. Nyilván a beoldás minőségétől függ. Reaktornál jobb a hatásfok, a difiknél a legrosszabb. Ezt ki kell tapasztalni mindenkinek, mert nincs két egyforma akvárium. A DC-re nem érdemes viszont hagyatkozni, mert ott a reagens folyadék kb. egy órát késik a változásokhoz képest. Sokkal inkább egy profi pH mérő szükséges a megfelelő beállításhoz.

Gyukker

Legenda
Mikor mérjek? Este vagy reggel tápozás előtt.
Igen, ahogy Zoli mondja vízcsere előtt volna a legjobb, így láthatod ha felhalmozódik valamiből, de egyébkent bár mikor rámérhetsz. Ha túl sokat adagolsz már vízcsere után két nappal is magas lesz az érték.

Arpi82

Kertész szaki
Sziasztok!

Hát elöntött a fonál alga is az ecset mellé.

Azt olvastam, hogy magas foszfát szint okozza. Megmértem;
Po4: 1,2
No3: 1

Ez alá is támasztja. Viszont, hogy lehet ilyen magas a po4?Hogy lehet ilyen alacsony a no3 Naponta megy 9 ml mic-mac, mint az elmúlt 5 évben ebbe az akváriumba. Több scape is volt de ilyen nem volt benne.

Mitől lehet?
Mi a teendő ilyenkor?
Köszönöm!

Oldal tetejére