• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növények fény nélkül

Levii

Tapasztalt kertész
Ha veszek alacsony vagy közepes igényű pázsitfűfélére hasonlító növényeket (csakis amelyiket a Green Aqua oldalon meg lehet találni és ők csinálják) és nem rakok nekik se világítást se CO2-ő rendszert akkor mi van?(a profik számára elég brutális kínzás lehet ilyet olvasni :D )Vagy ha csak ezt a lámpát venném meg? QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua akkor mi lenne?
Esetleg ha csak az elején használnék
Tropica System 60 CO2 szett-et és ha kifogyna nem vennék újat?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha veszek alacsony vagy közepes igényű pázsitfűfélére hasonlító növényeket (csakis amelyiket a Green Aqua oldalon meg lehet találni és ők csinálják) és nem rakok nekik se világítást se CO2-ő rendszert akkor mi van?(a profik számára elég brutális kínzás lehet ilyet olvasni :D )Vagy ha csak ezt a lámpát venném meg? QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua akkor mi lenne?
Esetleg ha csak az elején használnék
Tropica System 60 CO2 szett-et és ha kifogyna nem vennék újat?
A lámpa önmagában elég, még a harangos CO2 sem kell, csak egy kis EasyCarbo, de miért akarsz világítás nélküli akváriumot? És ezt miért a DC használata topikba írtad?
 
bocsánat, semmi támadót nem akartam
Semmi baj,nem vettem sértésnek és meg is értelek! :)
Egyébként ha "elfogyna minden pénzem"(ami úgyse lesz mert nem költenék rá annyit)akkor is raknék nekik világítást, több lehetőség van.
Pl.:van csíptetős lámpám amiben energiatakarékos izzó van, a másik lehetőség hogy van egy álló lámpám aminek a tetején vagy egy lámpa (nem tudok róla semmit :D ) és a lényeges az alsó lámpa az Max 40 W-ot bír (most van benne egy ismeretlen villanykörte) és lehet e bele kapni akváriumnak megfelelő villanykörte félét?
Szerintetek egy növényes aksiba melyik lenne a jó? Vagy inkább vegyem meg eszt :QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua?
 
Pl.:van csíptetős lámpám amiben energiatakarékos izzó van, a másik lehetőség hogy van egy álló lámpám aminek a tetején vagy egy lámpa (nem tudok róla semmit :D ) és a lényeges az alsó lámpa az Max 40 W-ot bír (most van benne egy ismeretlen villanykörte) és lehet e bele kapni akváriumnak megfelelő villanykörte félét?
Attól függ: nekem 10 literest világít egy jüszkös íróasztali lámpa, energiatakarékos izzóval (6400 Kelvin, 9 Watt, 410 lumen). Nagyobb akváriumnál már nem ilyen egyszerű a helyzet.
 
Semmi baj,nem vettem sértésnek és meg is értelek! :)
Egyébként ha "elfogyna minden pénzem"(ami úgyse lesz mert nem költenék rá annyit)akkor is raknék nekik világítást, több lehetőség van.
Pl.:van csíptetős lámpám amiben energiatakarékos izzó van, a másik lehetőség hogy van egy álló lámpám aminek a tetején vagy egy lámpa (nem tudok róla semmit :D ) és a lényeges az alsó lámpa az Max 40 W-ot bír (most van benne egy ismeretlen villanykörte) és lehet e bele kapni akváriumnak megfelelő villanykörte félét?
Szerintetek egy növényes aksiba melyik lenne a jó? Vagy inkább vegyem meg eszt :QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua?
Igen a válaszon, vedd meg azt. Ezeket a lámpákat erre alkották a teljesítményük, színhőmérsékletük, stb. miatt. A növényeknek a fotoszintézishez fényre is szükségük van, persze annak mennyisége sok növénynél változó. Olvass sokat itt a fórumon és magadtól is rájössz majd sok okosságra. Egy új akvárium indítása nem abból áll, hogy veszek egy "üvegvalamit", beleöntök vizet, s beledobálok jó sok halat, de szerintem ezt te is tudod. Ahhoz, hogy valaki gond nélkül a kedvére, örömére tudjon akvarisztikával foglalkozni, annak a tudomány sok-sok ágából kell az információkat hasznosítani, fejben elraktározni. Nem egyszerű dolog, de az egyik legszebb hobbi.
Az elmélet után persze következik a gyakorlati megvalósítás, melyhez szintén vannak tanácsok. Elég sok mindent kell összehangolni ahhoz, hogy az élőlényeid jól érezzék magukat az általad kreált környezetben és te is örömöd leld benne.
Itt ehhez megfelelő segítséget kaphatsz, csak ehhez a te aktivitásod, önképzésed is szükséges.
 
Köszi a válaszokat!
Egyébként már annyit olvastam napok óta hogy majd ki ugrik a szemem :( Minél több dolgot tudok meg annál rosszabbul érzem magam :D
Az egyszerű alföldi megoldásról mondanék pár szót:
Kiskoromban első halam betta volt 3L gömb aksiban.Annyi volt hogy akváriumot,halat,nagy méretű kék kavicsot,1 roncs kalózhajót (kis dísz),1 gömb mohát(remélem ez a neve) és 1 növényt kellet venni ja meg persze kaját és KÉSZ :D mindig teljes vízcsere sima csapvízel a növény cserépben volt hagyva! Minden bettám élt kb 1-1.5 évet és ha meghalt mentünk a kis boltba újat venni :D

Haverom most pl 10 L aksiba tart 3 guppi 1 algaevőt és egy másik halat vagyis 5 halat se világítás se élő növény.A guppija 16 vagy 32-őt szül abból adot most 4-et és az elöb leirt kis akváriumomban tartom műnövénnyel kis LED lámpáva és az eggyik guppija beteg mert fehér a hát de nem hiszi el.
Szóval így is élnek a halak :D
 
Ja de nem örökre tartom ott már rendeltem egy aksik : 55x35x35-öset és ennek a berendezésén vagyok most (még csak egy szűrőm van német, az eheim 2008-nak másolata max 60L hez jó de nem nagyon érdekel egyenlőre)
 
Back
Oldal tetejére