• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second Chance

Egy kis státusz jelentés.
A dolgok úgy ahogy haladnak. Az MC nő mint a gomba, a növények nagy része bubizik. A pont alga egyre kevesebb vagy lassabban nő, de az Eleocharis nem akar szépen fejlődni lehet kellene neki egy kis kapszula? A moha is kicsit visszalassult, de az nem baj, mert kevesebbet kell nyírni 😁
Jelenleg egyébként így nézünk ki:
20210121_215213.jpg
Köszi, hogy benéztél 😊.
 
Mai nap megint tálaltam egy érdekes garnélát. Red sakurak és orange változat gyereke az tisztán látható...😊
20210123_185207.jpg

Nem a legjobb a minőség, de talán látszik. Narancs alapon vannak benne piros foltok, vonalak, pontok.
Persze a keresztezések nagy része kezd inkább a vadas irányba menni ,ez az egy kettő a kivétel meg persze pár gyönyörű sötétpiros sakura.
Csak sajnos nekem a sziámi alhatok rákaptak az ízükre és neki mennek az éppen úszó garnéláknak és konkrétan szét tépik őket, mint pitbull a lábtörlőt 😞😔. Valahogy ki kellene őket fogni.
Ezen felül egy másik nézőpontból az akvárium. Ezt is nagyon szeretem 😊
20210123_185655.jpg
 
Mai nap megint tálaltam egy érdekes garnélát. Red sakurak és orange változat gyereke az tisztán látható...😊
View attachment 100713

Nem a legjobb a minőség, de talán látszik. Narancs alapon vannak benne piros foltok, vonalak, pontok.
Persze a keresztezések nagy része kezd inkább a vadas irányba menni ,ez az egy kettő a kivétel meg persze pár gyönyörű sötétpiros sakura.
Csak sajnos nekem a sziámi alhatok rákaptak az ízükre és neki mennek az éppen úszó garnéláknak és konkrétan szét tépik őket, mint pitbull a lábtörlőt 😞😔. Valahogy ki kellene őket fogni.
Ezen felül egy másik nézőpontból az akvárium. Ezt is nagyon szeretem 😊
View attachment 100714
Nálam a neonok csinálják néha ezt...
Amúgy meg...gyep pöpec, micro pöpec, szép színek, szép akvárium 👌
 
Nálam a neonok csinálják néha ezt...
Amúgy meg...gyep pöpec, micro pöpec, szép színek, szép akvárium 👌
Köszi szépen. Én.mindig variálnék rajta.... pl nagyon kianyzik a homokos kis előrész. De ehhez már nem nyúlok. Már a talaj kezd szétesni... majd szerintem ősszel kap egy restartot. Addig gyűjtögetem a pénzt és az ötleteket 😁
 
Te klasszisokkal jobban indultál, mint én 😉. Mindenesetre nagyon látványos a fejlődés!
Hát én egy konkrét mindent kidob, és újra épít. Táptalaj, dekor, növények, minden új lett. A régi talaj már 3 éves volt...
Szerintem azért nálad is elég látványos a fejlődés 😉
 
Tegnapi nap a hím amano garnélák versenyt rendeztek. Körbe -körbe rohangáltak. Elsőnek nem tulajdonítottam neki problémát, de miután meg 2 órával később is ezt tették kezdtem aggódni. A többiek, hálák, noecardiniak nem jelezték semmit. JbL 7in1 nem mutatott semmi nagyon különöset, de mivel.meg reggel.lis szaladgaltak, inkább kihúztam a CO2t a mai napra, mert lehet a lágyabb vizet a CO nagyon elviszi alacsony PH irányba. Hazafelé GA ban vettem cseppentős PH tesztet... 7.2- 7.4...😮. Szóval vagy tévedtem, vagy a CO kihúzás segített. Lehet, mert a garnélákat sem láttam rohangálni és egyelőre holtan sem.
Valaki találkozott hasonlóval?
 
Akkor szoktak még így viselkedni, amikor a nőstényeket kergetik.Nálam volt, hogy 3 hím akaszkodott rá egy nőstényre. De azért figyeld őket.
Tegnapi nap a hím amano garnélák versenyt rendeztek. Körbe -körbe rohangáltak. Elsőnek nem tulajdonítottam neki problémát, de miután meg 2 órával később is ezt tették kezdtem aggódni. A többiek, hálák, noecardiniak nem jelezték semmit. JbL 7in1 nem mutatott semmi nagyon különöset, de mivel.meg reggel.lis szaladgaltak, inkább kihúztam a CO2t a mai napra, mert lehet a lágyabb vizet a CO nagyon elviszi alacsony PH irányba. Hazafelé GA ban vettem cseppentős PH tesztet... 7.2- 7.4...😮. Szóval vagy tévedtem, vagy a CO kihúzás segített. Lehet, mert a garnélákat sem láttam rohangálni és egyelőre holtan sem.
Valaki találkozott hasonlóval?
 
Akkor szoktak még így viselkedni, amikor a nőstényeket kergetik.Nálam volt, hogy 3 hím akaszkodott rá egy nőstényre. De azért figyeld őket.
Ezen gondolkodtam én is, mert volt egy petésedő nőstény és annak a hátán már volt egy stoppoló hím 😁, de a többiek nem őt kergettek, csak szaladtak körbe. Gondolom ha nagyon nem oké valami, akkor kimásznának.
De a 7.4 PH akkor sem oke. Most holnap majd mérem nap Közben CO indulás előtt, alatt és utána.
 
Back
Oldal tetejére