• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Second Chance

Egy nagyon régen elkezdett és be nem fejezett projektet folytatok, a DIY lámpa készítést, azaz inkább lámpa tartó készítés. Korábban készültek tervek, de a 3D nyomtatása során kiderült, hogy vannak korlátok, melyet célszerű figyelembe venni.
Ezért készült teljesen új terv, ahol a nyomtatást és a dizájn lett figyelembe véve. Nagy valószínűséggel ezzel is lesznek problémák, de majd ha egy nyomtatásra kerül, kiderül hol a gyenge pont.
Spoiler alert! ADA koppintás a lába 😁
Lampa_tartó.PNG
A Fenti részbe mennek majd a LED alu profilok 5 darab. Ezzel kapcsolatban is vannak félelmeim, de a puding próbája az evés.
 
Egy nagyon régen elkezdett és be nem fejezett projektet folytatok, a DIY lámpa készítést, azaz inkább lámpa tartó készítés. Korábban készültek tervek, de a 3D nyomtatása során kiderült, hogy vannak korlátok, melyet célszerű figyelembe venni.
Ezért készült teljesen új terv, ahol a nyomtatást és a dizájn lett figyelembe véve. Nagy valószínűséggel ezzel is lesznek problémák, de majd ha egy nyomtatásra kerül, kiderül hol a gyenge pont.
Spoiler alert! ADA koppintás a lába 😁
View attachment 101088
A Fenti részbe mennek majd a LED alu profilok 5 darab. Ezzel kapcsolatban is vannak félelmeim, de a puding próbája az evés.
Most beszéltem egy ismerősömmel, akinek a cége, fém megmunkálással foglalkozik. Úgy néz ki, nem 3D nyomtatott lesz, hanem Alu egybe mart így nem kell félnem, hogy eltörik a lába.
 
Az akvárium eddigi kinézetével semmi gondom nem volt a tegnapi napig.
De tegnap szemetszúrt, hogy az akvárium középen van egy ág, ami nem illik oda. Ágaskodik ott a semmibe, ráadásul elől.
Ez volt.
20210131_170552.jpg
Ez lett
20210202_212212.jpg
Most őszintén. Senkit nem závárt ott az az ág?😁😁
Ezen felül került bele Rotala Hra. Meglátjuk mit sikerül kihozni belőle. Max valami narancssárgás árnyalatot szerintem.
 

Attachments

  • 20210201_214105.jpg
    20210201_214105.jpg
    276.9 KB · Megtekintések: 8
Tudom, hogy nem jó ha közvetlen fény éri az akváriumot, de sajnos vagy szerencsére a házban körben vannak ablakok és az egyetlen hely ahol elfért az akvárium, ilyenkor télen 5 percre kap egy kis fényt. Persze alapból alig süt ilyenkor a nap, így nem okoz problémát.
Imádom ezt a fényt, mert teljesen más fényben látni a növényeket. Feltehetően egy jobb lámpával el tudnám érni ezt az eredményt. Ezen dolgozom majd a jövőben csak itthon nem könnyű jó, de olcsó power ledeket beszerezni.
20210127_075732.jpg
 
A lámpa projekt nem halad. De ami késik nem múlik.
Addig is feltettem a hátteret az akváriumra, ami nagy mutatvány volt, mivel a szekrény és a fal között 5 centi volt.
A mutatvány részeként akvárium majdnem teljes víz leengedése, szekrény kipakolása volt az alap. Majd készült hozza egy gurulós láb, amihez előbb a jelenlegit meg kellett emelni, betolni alá az ideiglenest, majd ráengedni a súlyt. Így már ki tudtam húzni. Majd hátterezni és vissza az egészet. Mivel ez is több órás mutatvány volt, nem volt idő a kövek és a növények rendbe rakására.
Szűrő, világítás, co2 diffúzor helyet cserélt. Persze miután mindennel kész lettem, akkor érkezett meg az üveg ki és befolyó... na ez mar holnapra marad.
Addig is. Volt:
20210209_195636.jpg
Lett:
20210209_194632.jpg
 
Csatlakozom, nagyon szép az összkép. A baloldali micro bokor alá-elé még 2-3 tő reinickii mini? Szerintem szép kontrasztot adna.
Dolgozom rajta. Csak a montecarlo konkrétan 1 hét alatt a duplájára hízik és lassan mindent elnyom. Pedig nyírom rendesen.😁
 
Már nem tudom kinél olvastam, de nagyon megtetszett az ötlet, hogy a lily pipe-t úgy takarítja, hogy igazából 2 van és beteszi a tisztát és a koszost meg ráér áztatni és így egyszerűbb a takarítás. Nem is gondolkodtam sokat és már rendeltem is a következőt keleti barátainktól nyomott áron. 😁
 
Sziasztok!

Nagyon rég jelentkeztem. Sajnos a tavasz meghozta a kinti kerti munkákat aminek következtében nagyon szép lett a kert, de kisbaba és építkezés mellett az akvárium viszont hanyatlásnak indult. A talaj kimerült, nem tudtam rendszeresen karbantartani...stb. a vége felé meg már annyira szörnyen nézett ki, hogy elengedtem az egészet és gyűjtöttem az erőt az újra indításhoz.

Végre elértem ehhez 😊 és jöhet a tervezés, építés. Mivel sok időm továbbra sem lett, ezért próbálok kicsit kevésbé karbantartás mentes növényéket és koncepciót választani.

Hamarosan nyitok egy új naplót és küldöm a képeket a tervekről.

Üdv.
Szabolcs
 
Sose láttam tetemet de szerintem nem. Még a kicsi külön taiwanosban sem lettek újszülöttek, úgyhogy egyelőre elengedem a garnélazás eme módját. Elvileg minden stimmelt, ph, vizkemenyseg, kaja, szűrés, hőmérséklet de valami mégsem volt oké. Pedig nagyon szerettem őket. A nagyon sokáig húzták de őszre ők is elfogytak...
😔😢😢. Nem tudom mi lenne a jó megoldás a tartásukra. Sokaknál szinte gond nélkül elvannak egy kis lágy vizben, de nekem nem volt jó a karmám ezekszerint..
Új akvariumban még nem találtam ki, hogy vissza költöznek az eddigi lakók, vagy újak jönnek és ott nagy vizmennyiségben próbálkozzak crs-kel esetleg...
Egyelőre harddcape építés van.
 
Back
Oldal tetejére