• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano Island

kupola

Főkertész
Sziasztok,

Benő vagyok, egy ideje tagja a fórumnak. Történetem tipikus példája az ittlévő fiatal generáció kertészeinek, Green Aqua videók csekkolása, első látogatás az üzletbe és BOOOM, a többit már ismeritek...
Januárban készítettem el első akváriumom, ami egy jó kiindulási alap volt. Sok hibával szembesültem, jópár algafajtával kezet fogtam, de mindent összevetve sokat tanultam. Egy ideje megérett a gondolat egy tudatosabb restartra, így született meg az új layout és egyben első naplóm is.

Akvárium/szekrény:
Dennerle Nano Cube 30l.
IKEA Eket erősítve. (Nyáron szeretnék készíteni egy saját konstrukciót)

Technika:
Eheim 2213 Classic 250 (1,5l Eheim Substrat Pro, Seachem Matrix 1l, perlon és Seachem Purigen 100ml)
Eheim Reeflex UV 350 (jelenleg 24h, idővel esti üzemeltetésre váltok)
Eheim ThermoControl 50W (téli üzemeltetésre)
Chihiros C2 LED (16 W, 1500 lm) (13:00-21:00-ig, 1 óra napfelkelte, 6 óra 80%-on és 1 óra naplemente)
Dici DC02-02AA Reduktor Sodastream-es palackal (kb. 1 bubi/1,5 másodperc, 12:00-21:00-ig)

Aljzat/dekor:
ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2
ADA La Plata Sand
Fuji kő
Red Moor fa

Növények:
Rotala rotundifolia Green TC
Rotala ‘Vietnam H'ra’ TC
Micranthemum Sp. 'MonteCarlo' TC
Microsorum pteropus
Bucephalandra Wavy Green
Anubias barteri nana

Tápozás:
Green Aqua Micro/macro (napi 0,5ml)
GA GH/KH vízkeménység növelő (150 ppm-re visszasózva)
Seachem Stability (1ml 50%-os vízcserénél)

Előlények:
8 Boraras Merah
2 versenycsiga
2 sisak csiga
4 CRS
4 Sakura
2 Amano

3.png1.png2.png
 
Utoljára módosított:
Ma készítetettem víztesztet (JBL ProScan)

NO2: 0
NO3: 10
GH: >4
KH: 0
PH: 6.8
CL2: 0
CO2: limezöld (<15)

A friss Amazonia nagyon eszi a KH-t, 150ppm-et emelhetem még?
 
Utoljára módosított:
a képek csalókák, mert építést követően lőttem. Mostanra szép limezöld (kb. 1 bubi/1,5 sec.)
 
Nem azért kérdezem mert nem hinném.
De 0 kh azt jelenti h a vized buffer képessége kb 0. Azaz minimalis co2 is eléggé le tudja rántani a ph-t, viszont akkor nem értem miért limezöld a dc miért nem sárga. Szoval a kh0 / limezöld dc / beoldott co2bol kèrdeztem a nem ismert tételt.
 
Ma készítetettem víztesztet (JBL ProScan)

NO2: 0
NO3: 10
GH: >4
KH: 0
PH: 6.8
CL2: 0
CO2: limezöld (<15)

A friss Amazonia nagyon eszi a KH-t, 150ppm-et emelhetem még?
Többek véleménye szerint (nekem nincs, nem használtam) a ProScan meglehetősen pontatlan eredményt ad. Akár félrevezető is lehet.
Tesztekhez a csepptesztek ajánlottak. Sajnos abból egy összetevő tesztje kerül annyiba, mint ebből a 7 féle teszt.
Viszont az ár és a várható eredmény a kétféle teszt között, nagyjából összhangban van... ;)
 
Nem azért kérdezem mert nem hinném.
De 0 kh azt jelenti h a vized buffer képessége kb 0. Azaz minimalis co2 is eléggé le tudja rántani a ph-t, viszont akkor nem értem miért limezöld a dc miért nem sárga. Szoval a kh0 / limezöld dc / beoldott co2bol kèrdeztem a nem ismert tételt.
A DC nem a víz PH-ját mutatja, hanem a CO2 koncentrációját. Szóval, ha a 0 KH miatt, már egy egészen kis mennyiségű széndioxid is nagyon lerántja a PH-t, akkor képzeld el sárga DC (sok CO2) esetén mi lenne!
 
Elkészült a steril mérés (ro víz 160 ppm-re GH/KH val visszasózva):

NO2: 0
NO3: 0
GH: >7
KH: 0
PH: 6.8
CL2: 0
CO2: <15

Ennek alapján elég egyértelmű, h problémás a teszt.
 
Elkészült a steril mérés (ro víz 160 ppm-re GH/KH val visszasózva):

NO2: 0
NO3: 0
GH: >7
KH: 0
PH: 6.8
CL2: 0
CO2: <15

Ennek alapján elég egyértelmű, h problémás a teszt.
Ez a teszt tök jó akkor, ha nincs semmi gondod és egy nagyobb szórású átfogóbb képet szeretnél. Viszont probléma esetén a pontatlansága nem segít.
 
A DC-ben lévő oldatban a reagens színe az oldat PH-ját mutatja, amit viszont a benne lévő oldott széndioxid befolyásol. A széndioxid igyekszik kiegyenlítődni a vízben és a levegőben, így az akvárium vizéből kijön a levegőbe (a DC-ben lévő levegőbe is) és innen beoldódik a reagens oldatba. Ezáltal az akvárium víz és a reagens széndioxid tartalma azonos lesz. Szóval a reagens sohasem érintkezik az akvárium vízével, ezért nem befolyásolja a víznek a PH-ja, de a széndioxid tartalma igen.
 
Back
Oldal tetejére