• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényesem. 240l.

3. nap
Reggel tápok, stability.
A köd jelentősen csökkent.
Vettem új diffit, megy szépen, a növények már nagyon várták.
Az áramláson emeltem kissé, hogy jobban terítse a bubikat.
Este a vízcsere után elindítom a CD-t is.
 
Mi miatt? Az elején az ammónia-peak miatt, vagy egyéb anyagok oldódnak belőle?

A talaj összetétele miatt valamennyi ásványi anyagot eleve ad a talaj. Homoknál, kavicsnál ilyen hatással nem számolunk, de agyagos aljzatoknál igen.

Nem pont elnyeli a KH-t az aktív talaj? Vagy emiatt mondod, hogy teljesen fölösleges emelni, mivel úgyis megeszi?

A vizet lágyítja, de a KH egyedül a pH stabilizálása miatt érdekes. Az agyagos talajoknál emiatt nem kell aggódnod. Nem tud "beszakadni" a pH normális használat mellett.
 
4. nap

Reggel tápok, 10+10ml.
CD üzemben.
Napi vízcsere 50%, TDS120, stability 12ml.
A red moorok elkezdték a fehér trutyit magukra ölteni.
Köd még minimális, több növény elkezdett növekedni, hajtani.
Jobb oldalon az egyik fa ragasztása elengedett a vízcsere során. Amin meglepődtem, hogy a fa lent maradt.
A papírtörlőgalacsinos ragasztás működik vizes felületen?
 
6. nap

50% vízcsere
A gyökerekről próbáltam minél több trutyit leszivni.
Öröm látni, ahogy növekedésnek indult minden.
GA-ban javasolták a fiúk, de mások is helyeselték, hogy az első pár héten 60% fényerővel dolgozzak. (Chihiros wrgb2)Erről mi a véleményetek? És mikor szabad lassan elkezdeni emelni? Nagyon nem szeretném, ha jönne valami csúf alga, inkább várok türelemmel. :)
Holnap fogok először GH-t es KH-t mérni...
 
Nem akarlak elkeseríteni, de valamennyi alga(legalábbis az elején) úgy is lesz, de ez ne szegje kedved...
Elég nagy a lelkesedésem. :) Nem tudom, mennyire lehet rá lélekben felkészülni. Sokat olvastam a témában és ezzel a tudattal indultam el. De nagyon nem mindegy, hogy valamennyi, vagy bedurvul, ha hibázok.
 
Elég nagy a lelkesedésem. :) Nem tudom, mennyire lehet rá lélekben felkészülni. Sokat olvastam a témában és ezzel a tudattal indultam el. De nagyon nem mindegy, hogy valamennyi, vagy bedurvul, ha hibázok.
Én kívánom, hogy csak valamennyi legyen 😉.
 
Mi újság errefelé? 😁
Négy hetes, érkeztek lakók? 🤔
Hajjaj, de még mennyien :)
30 db. Amano, akik közül jó, ha 5-6-ot látok egyszerre, 5 versenycsigusz, akikből kettőt lehet, hogy kivégeztem :( Nem mozdultak 24 órán át és kivettem, hogy ne bomoljon. Aztán később láttam, hogy simán pihennek 2 napig is egy helyben.
Múlt héten 10 db. oto is érkezett, ők pár napig elég durcásak voltak és szinte csak az üvegen lógtak, most már kezdenek lakmározni a finom, friss algából is :D
A Hemigrammus vagy a galaxy-erythromicron páros között kellene döntenem, de ez eddig nem sikerült.
Kevés alga is akad már, nem vészes. Vettem egy reaktort, mert nagyon sok a bubi, ez még nincs beszerelve.
A 2. hét végén 70%-ra toltam a fényt, 60-ról, de valszeg e nélkül is jött volna már alga.
 
Hajjaj, de még mennyien :)
30 db. Amano, akik közül jó, ha 5-6-ot látok egyszerre, 5 versenycsigusz, akikből kettőt lehet, hogy kivégeztem :( Nem mozdultak 24 órán át és kivettem, hogy ne bomoljon. Aztán később láttam, hogy simán pihennek 2 napig is egy helyben.
Múlt héten 10 db. oto is érkezett, ők pár napig elég durcásak voltak és szinte csak az üvegen lógtak, most már kezdenek lakmározni a finom, friss algából is :D
A Hemigrammus vagy a galaxy-erythromicron páros között kellene döntenem, de ez eddig nem sikerült.
Kevés alga is akad már, nem vészes. Vettem egy reaktort, mert nagyon sok a bubi, ez még nincs beszerelve.
A 2. hét végén 70%-ra toltam a fényt, 60-ról, de valszeg e nélkül is jött volna már alga.
Juhuu. Amanokrol nekem is csak a számla van meg, vízcseréknel, vagy metszesnel azért előkerülnek páran.
Képet megosztasz velünk? 🙃
 
Hajjaj, de még mennyien :)
30 db. Amano, akik közül jó, ha 5-6-ot látok egyszerre, 5 versenycsigusz, akikből kettőt lehet, hogy kivégeztem :( Nem mozdultak 24 órán át és kivettem, hogy ne bomoljon. Aztán később láttam, hogy simán pihennek 2 napig is egy helyben.
Múlt héten 10 db. oto is érkezett, ők pár napig elég durcásak voltak és szinte csak az üvegen lógtak, most már kezdenek lakmározni a finom, friss algából is :D
A Hemigrammus vagy a galaxy-erythromicron páros között kellene döntenem, de ez eddig nem sikerült.
Kevés alga is akad már, nem vészes. Vettem egy reaktort, mert nagyon sok a bubi, ez még nincs beszerelve.
A 2. hét végén 70%-ra toltam a fényt, 60-ról, de valszeg e nélkül is jött volna már alga.
Nem haragszunk, ha képet is felteszel. Már közvetlen ide is fel tudod tenni. 😉
 
Back
Oldal tetejére