• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényesem. 240l.

Köszönöm, ezt sem tudtam. Nekiestem csipesszel, a nagy részét sikerült kiszednem. Remélem, elmegy a kedve attól, hogy hívatlanul nálam érezze jól magát.
De persze visszajött. Ma megint kifésülöm, de terjed sajnos.
 
A cyano terjedése mintha megállt volna. Nem tudom, mitől, de jól van ez így.
Csipesszel kiszedtem, amit tudtam és közelről excelt is nyomtam a maradékra esténként. Talán 1-2 fokkal csökkent a víz hőmérséklete, az októberi melegebb napokon 25C fölé is ment estére, most 23C körül van.
A fákon a trutyi is elenyészett, a maradékot fogkefével leszedtem.
Elkezdtem nitrogent és iront adni, heti 3x10-10 ml-t.
Koopa csiga éppen sehol sem kapható, süncsiga viszont beköltözött néhány, 10 db. galaxy társaságában. A héten jön még több galaxy, és erythromicron is.
Hétvégén, vagy, ha időm engedi, a reaktort is beüzemelem.
Némi köd még mindig van, gondolom ez 6 hetesen még normális (?). Bacit már nem adtam a legutóbbi 3 vízcsere után.
 
A cyano terjedése mintha megállt volna. Nem tudom, mitől, de jól van ez így.
Csipesszel kiszedtem, amit tudtam és közelről excelt is nyomtam a maradékra esténként. Talán 1-2 fokkal csökkent a víz hőmérséklete, az októberi melegebb napokon 25C fölé is ment estére, most 23C körül van.
A fákon a trutyi is elenyészett, a maradékot fogkefével leszedtem.
Elkezdtem nitrogent és iront adni, heti 3x10-10 ml-t.
Koopa csiga éppen sehol sem kapható, süncsiga viszont beköltözött néhány, 10 db. galaxy társaságában. A héten jön még több galaxy, és erythromicron is.
Hétvégén, vagy, ha időm engedi, a reaktort is beüzemelem.
Némi köd még mindig van, gondolom ez 6 hetesen még normális (?). Bacit már nem adtam a legutóbbi 3 vízcsere után.
A nitrogént kihagynám, ugyan is a caridina fajok nem kultiválják és elhullás lesz a vége.
 
Beizzítottam a reaktort.
150 bubi/ min. Fordítva szereltem, felül megy be a CO2, időnként kiköp néhány bubit a lilyn, de az levegő is lehet még...
Cyano nem állt meg, csipesszel szedegetem, a frontüveg mögé pedig excelt nyomok minden nap.
 
Erős a szűrő, bypass ággal be lehet állítani.
Lehet tekergetni a fordulatszámot, ha még 1-2 nap múlva is jonnek bubik, akkor lejjebb csavarom.
Az eredeti hengerecskéket hagytam a reaktorban es ezekben jó sok levegőbuborek maradt a szűrő indítása utan 1 oraval is....
Ezért gondolom, hogy levegő is lehet akár.
 
Lehet tekergetni a fordulatszámot, ha még 1-2 nap múlva is jonnek bubik, akkor lejjebb csavarom.
Az eredeti hengerecskéket hagytam a reaktorban es ezekben jó sok levegőbuborek maradt a szűrő indítása utan 1 oraval is....
Ezért gondolom, hogy levegő is lehet akár.
1.a reaktort légteleníteni kell. Akkor ezt nem tetted.
2.1000l/h felett bypass használata javasolt
 
1.a reaktort légteleníteni kell. Akkor ezt nem tetted.
2.1000l/h felett bypass használata javasolt
Mivel felül megy be a co2, így csak annak csoven lehetne legteleniteni. Elegge odzkodtam oda még T elosztót es csapot is szerelni. Gondoltam, par napig, ha jon par bubi, az annyira nem fájdalmas.
 
Mivel felül megy be a co2, így csak annak csoven lehetne legteleniteni. Elegge odzkodtam oda még T elosztót es csapot is szerelni. Gondoltam, par napig, ha jon par bubi, az annyira nem fájdalmas.
Mostanában párszor szétszedtem a reaktoromat, bevallom lusta voltam légteleníteni. Kidolgozta hamar.

Viszont játszottam a bypassel. Anélkül nekem a végtelenségig köpdösne co2-t.
Annyira nem értek hozzá, lesz más aki tapasztaltabb, de szvsz nem lejjebb kell venni a co2-t ha bubi száll ki a lilyn, hanem kezelni az okát. Ha nem akarsz bubit eregetni, akkor bypass, ha kevés belefér akkor meg jól van az úgy.
 
Mostanában párszor szétszedtem a reaktoromat, bevallom lusta voltam légteleníteni. Kidolgozta hamar.

Viszont játszottam a bypassel. Anélkül nekem a végtelenségig köpdösne co2-t.
Annyira nem értek hozzá, lesz más aki tapasztaltabb, de szvsz nem lejjebb kell venni a co2-t ha bubi száll ki a lilyn, hanem kezelni az okát. Ha nem akarsz bubit eregetni, akkor bypass, ha kevés belefér akkor meg jól van az úgy.
Bocs, félreértettem, nem a co2-t, hanem a szűrőt vennéd lejjebb 🤪🤐
 
Mostanában párszor szétszedtem a reaktoromat, bevallom lusta voltam légteleníteni. Kidolgozta hamar.

Viszont játszottam a bypassel. Anélkül nekem a végtelenségig köpdösne co2-t.
Annyira nem értek hozzá, lesz más aki tapasztaltabb, de szvsz nem lejjebb kell venni a co2-t ha bubi száll ki a lilyn, hanem kezelni az okát. Ha nem akarsz bubit eregetni, akkor bypass, ha kevés belefér akkor meg jól van az úgy.
Nekem is kidolgozta a túlnyomó részét.
A bypasst meg azért gondoltam feleslegesnek, mert a szűrő teljesítményét kedvemre (a reaktor kedvére) tekergethetem.
Ha tényleg co2 bubikat nyom, akkor lejjebb csavarom ( a szűrőt).
 
Mivel felül megy be a co2, így csak annak csoven lehetne legteleniteni. Elegge odzkodtam oda még T elosztót es csapot is szerelni. Gondoltam, par napig, ha jon par bubi, az annyira nem fájdalmas.
Nem kell oda T meg csapok... bubiszámláló és a reaktor közé beraksz egy visszafolyásgátlót. A v.gátlóról lehuzva a csövet, lehet szépen légteleníteni majd vissza.
 
Nem kell oda T meg csapok... bubiszámláló és a reaktor közé beraksz egy visszafolyásgátlót. A v.gátlóról lehuzva a csövet, lehet szépen légteleníteni majd vissza.
Gátlót raktam oda is. Viszont ugy ranyomtam a csövet, hogy nem tudtam lehuzni utana. Aztan 'bosszúból' maxra csavartam a szűrőt, úgy nyomta ki a levegőt, mint a kisangyal.
 
10 napig kísérleteztem azzal, hogy mekkora flow kell ahhoz, hogy ne is köpjön bubit és ne is csobogjon a reaktorban a felgyűlt CO2. Miközben képtelen voltam elérni a DC szerint azt a színt, ami diffivel megvolt. Na, ma lett ebből elég. Kihajítottam a gyári hengerecskéket és alaposan megtömtem szúnyoghálóval. Lehet, hogy kevesebb is elég lett volna bele, mert most mintha jobban visszafogná a szűrőt, viszont se nem látszik egy árva bubi sem a reaktorban, se nem köpködi azt. Remélem, most már tényleg beoldódik rendesen. A cyano kitartó, de még mindig nem tartok ott, hogy legyógyszerezzem az egészet. Úgy látszik, hogy a front és a talaj, illetve a front közelében a felszínen érzi magát legjobban. Szerintetek a Carbo szuri többet ártana neki, mint az 1-1 arányban higított excel?
 
Back
Oldal tetejére