• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első növényesem. 240l.

Olvasgattam a cyanorol közben. A lehetőség szerinti mechanikus eltávolítás, nagyobb áramlás, carbo amit hatásosnak tapasztaltak a legtöbben. Mivel a szúnyoghálós reaktor amúgy is kicsit jobban fojt, mint eddig, így feltekertem maximumra a flowt. Veszek Carbot, pár napig még megpróbálom azzal pusztítani, aztán, ha nem segít, akkor blackout....
 
A talaj összetétele miatt valamennyi ásványi anyagot eleve ad a talaj. Homoknál, kavicsnál ilyen hatással nem számolunk, de agyagos aljzatoknál igen.



A vizet lágyítja, de a KH egyedül a pH stabilizálása miatt érdekes. Az agyagos talajoknál emiatt nem kell aggódnod. Nem tud "beszakadni" a pH normális használat mellett.
Hiánytünetek miatt mértem GH/KH -t és eléggé elsápadtam: 12/12. Heti 2x 30% vízcsere mellett...
Közel 30kg seyriu van benne. Mi a véleményetek, érdemes ezzel bármit csinálni, vagy hajítsam ki inkább az összes követ?
 
Nyugodtan vedd ki az összes követ, tedd be egy nagy dobozba és én majd elviszem tőled azokat a rontást hozó köveket. De ne feledd, hogy sok egyéb mellett az ünneplős gúnyádat is csomagold mellé.

a piócás ember
Oké, sajnálom, hogy a saját hibám miatt, saját magam felett érzett dühömet ide sikerült kiborítani. Hiba volt, el kellett volna számolnom százig, mielőtt így kérek tanácsot. Nyilván az sem mentség, hogy rossz napom volt. Ennek nem itt lett volna a helye. Mindenkitől bocsánatot kérek, aki olvasta!
 
Oké, sajnálom, hogy a saját hibám miatt, saját magam felett érzett dühömet ide sikerült kiborítani. Hiba volt, el kellett volna számolnom százig, mielőtt így kérek tanácsot. Nyilván az sem mentség, hogy rossz napom volt. Ennek nem itt lett volna a helye. Mindenkitől bocsánatot kérek, aki olvasta!
Figyu, ne gondold túl.:) Itten szeretünk viccelődni. Bálint is vidám figura. Senki sem akar megsérteni. Amúgy tekintsd meg, Viktor adminként is kapott viccet.;)
 
Viktor adminként is kapott viccet.;)
Csodálkozunk is, hogy még nem vagy banolva 1-2 évre... :ROFLMAO:


@selgabor Visszaolvastam a naplódat, és nem is értem, miért vagy dühös (pláne saját magadra)? Nem akarom kissebbíteni a bajodat, de úgy látom, átlagos akvarista problémákba ütközöl, amivel 99%-unk megküzd a hobbija alatt. Alga? Ciano? SiO2?
Na és...? Leküzdöd! Mi abban az érdekes, hogy ülsz az akvárium előtt, és nézed, hogy úsznak a halak? Az gyerekeknek való. Dög unalom.
Ha tud a fórum segíteni, akkor fog. Ha nem tud, akkor megoldod magad (előbb-utóbb). Az a lényeg, hogy egészség legyen! ;)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére