• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Mivel, két naponta megkellet igazítanom a fa gyökereit állandóan, ezért ma elúszott a két megtermett fonalalgázó .
Egyébként, minden nő mint a bolondgomba, a halak, meg egyre szebb színűek , mióta nálam vannak .
 
Az akvával minden rendbe, ha eljutok oda, akkor, lesz, egy -két finomítás növény téren, meg egyébként is. A szűrőcsöveket kellene tisztítani, egyébként, minden fain, egyedül a poppy belső felén van zöld pont, de legalább zöld, máshol nem látok algát.
Tegnap óta 5 mili ada iront is kap az akva, mert a vas még a 0 szintet sem éri el, eltűnt a vas, pár nap múlva meglátjuk.
Az egyik sziámi, a kisebb eltávozott , halottan találtam meg, nem is csoda, nem igazán van mit enni alga ügyileg.
Néhány egyszerű kép.
DSC00304akva.JPG DSC00305akva.JPG DSC00302akva.JPG
 
Nagyon szép az akva! Mintha a természet egy darabját kiemelted és bedobtad volna az akváriumba. :) Nem lehet egyszerű a garnéla népszámlálás. :p
 
Az aki szépen megy, a növények nőnek mint a gomba , szép egészségesek ! :)
A napi tápozás jelenleg a következő :
Brighty-K 5 nyomás, Brighty step 2 5 nyomás , folyékony szénforrás 2,5 mili, Brighty Special Lights 5 nyomás , szépen durrannak a növények.
A vas, még mindig 0, ezért megy bele 5 nyomás ada iron, ezzel kapcsolatba nem látok még semmi reakciót.
A Co2 jelenleg 1bubi/2mp megy, és így is inkább sárgába megy át a végén a dc folyadék.
Alga elkerül messzire /kopp-kopp / , csak egy kicsi zöld pont van a poppy üvegén.
Apropó, már kellene a szűrőcsöveket tisztítani, meg megnézni a szűrőket, remélem 7végén sort tudok rá keríteni.
Hamarosan, picit megspékelem még növényekkel a fát, meg megigazítom a gyökérzetet, csak az a fránya idő.
TetraPro Colourral etetem a halakat főleg, és szemmel láthatóan, kijöttek a színeik , élénkebbek, és imádják is . :)
 
Sziasztok !
Holnap vízcsere lesz, meg nagy nyírás hátul, mert a rotala, csöppet sok lett .:)
Az akival minden oké, megy szépen minden, lassan lassan beérik .:)
Az egyik kedves fórumtárstól megszereztem egy eheim 2075-ös szűrőt, full bio-rio töltettel, meg teszek bele perlont.
A eheim 2213 helyére megy az akiba, így holnaptól, lesz 2 darab jbl 901 greenline benne, meg egy ehheim 2075-ös , így, csöppet át lesz szűrve az aki vize. :)
Egy fotó, mert leteszteltem, és iszony jó . ;)
eheim2075.JPG
 
Ma vízcsere volt szűrő pucera, és nyiratkozás.
Megnyírtam a rotalat hátul, mert nagyon gyorsan túl növi magát, megnyírtam a pravulát, kipróbálom milyen lesz utána.
Jó átmulmoztam a pravula között, most tiszta.
Mindösszesen az egész nem volt több mint 3 óra. :cautious:
Szűrőcsövek/kifolyók/befolyók pucolva.
A kis eheim helyett, bekerült a nagy 2075-ös eheim, olyan áramlása lenne, ha nem húztam volna félig be a erősségét, hogy kivinné az aki oldalát, simán elvinné az egész akit egyedül, de ha már, ennyi szűrőm van, ne porosodjon egy sem.
Így, jelenleg 2 darab Jbl Greenline 901, és 1 darab Eheim 2075 dolgozik az aki alatt.
A tápozás ugyan az , a vasat még adagolom picit pluszba továbbra is.
Minden vízcserekor 15 csepp ada green bacter megy bele, de minden nap reggel a tápokkal együtt megy 5 csepp az akiba.
Ilyenkor, mikor nyírás van, pár napig használok ada green gaint is, mint most.
A heti karbantartás letudva.

uj1.JPG uj2.JPG uj4.JPG uj3.JPG uj5.JPG
 
Ma jött pár nagyon szép buce növényke @Luigi13 éktol, meg egy kis moha, nagyon szépek :). Most már csak várok, hogy belepjék a növények a nekik szánt helyeket. Remélem 2 hónap, és eljutok a majdnem elképzelt képhez, addigra remélem a kövek is picit jobban beleolvadnak a képbe. Holnap vízcsere, meg megszorom pár ada tápruddal a talajt picit.
 
Ma jött pár nagyon szép buce növényke @Luigi13 éktol, meg egy kis moha, nagyon szépek :). Most már csak várok, hogy belepjék a növények a nekik szánt helyeket. Remélem 2 hónap, és eljutok a majdnem elképzelt képhez, addigra remélem a kövek is picit jobban beleolvadnak a képbe. Holnap vízcsere, meg megszorom pár ada tápruddal a talajt picit.
Ez már így is nagyon ütős, nagyon szépen benőttek mindent a növények! Szép!
 
Ma vízcsere volt, mindig egy kanna kezelt csapvízzel, és egy kanna ro vízzel cserélek , az 40 litert jelent összesen.
Így, a tds 195 marad végig, és a ph 6.9-7.0
A hőmérséklet a jbl ventivel 24,5 egész nap.
Ma vízcserekor mulmoztam, még a Greenaquaba vettem , és ebbe az akiba tökéletes, imádom.
mulmlopo.JPG

Tettem a talajba Ada táprudakat, bízok benne, hogy még serkentőbben hat a növényekre, mivel, nem tettem bele túl sok táptalajt.
talajkapszula.JPG

Sajnos víz leszívás közben, egy halacska, bekerült a lefolyóba, nem tudtam, hogy benne van a kis hülye a leszívott vízbe, r.i.p neki !
A tápozás a régi, a vasat, meg a foszfátot adagolom, mert a mérések alapján mindkettő egy nagy nulla.
Egy kép , ezek segítenek, hogy minden növény, megkapja a mindennapi betevőjét. :)
tápok.JPG
 
Egy pár kép az akiról , messze érzem még az összkép végét, de remélem jól haladok .
Ez a naplózás , nem csak azért jó, hogy megosszuk másokkal a tapasztalatokat, elkövetett hibákat, hogy mások tanuljanak belőle , hanem, hogy én is visszatudom olvasni, mit, mikor csináltam . :):p
Köszönöm, aki olvassa a naplóm, és remélem tud belőle tanulni, tapasztalatokat meríteni ! :rolleyes:
Mindenkinek kellemes hétvégét ! (y)

Feltöltés közben.
feltöltés elött.JPG

Utána :)

közelről.JPG makro1.JPG makro2.JPG teljes1.JPG teljes2.JPG teljes3.JPG teljes4.JPG
 
Sajnos víz leszívás közben, egy halacska, bekerült a lefolyóba, nem tudtam, hogy benne van a kis hülye a leszívott vízbe, r.i.p neki !

Én is ugyanilyen leszívót használok, jártam vele ugyanígy, csak időben észrevettem a beragadt lüke halat. Sajnálom a halacskád!
Hal illetve kis garnusz beszívást meggátlandó applikáltam rá egy védőhálót. Sűrű szövésű hálóból vágtam egy darabot, ráillesztettem a cső végére, kívülről rásimítottam, az egészet egy O-gyűrű rögzíti. Végül benyomtam a hálót a csőbe annyira, amennyire tudtam, hogy ne legyen feszes, így az aljzat mulmozása közben, ha alá kerül egy kis garnéla, nem nyomódik agyon.

Az akva nagyon szépen alakul! Csini! (y)
 
Én is ugyanilyen leszívót használok, jártam vele ugyanígy, csak időben észrevettem a beragadt lüke halat. Sajnálom a halacskád!
Hal illetve kis garnusz beszívást meggátlandó applikáltam rá egy védőhálót. Sűrű szövésű hálóból vágtam egy darabot, ráillesztettem a cső végére, kívülről rásimítottam, az egészet egy O-gyűrű rögzíti. Végül benyomtam a hálót a csőbe annyira, amennyire tudtam, hogy ne legyen feszes, így az aljzat mulmozása közben, ha alá kerül egy kis garnéla, nem nyomódik agyon.

Az akva nagyon szépen alakul! Csini! (y)
Köszönöm ! Alkalmazni fogom a védőhálós technikádat , jó dolog ! :)
 
Az akival , jelenleg annyi a dolgom, hogy minden reggel, meló előtt, vagy ha nincs melo, amikor délelőtt felkelek, betápozom az akvát,11:00-ig ráérek, mert akkor indul a CO2, délben, megy a világítás, az alap táp megy minden nap, és még mindig megy a plusz ada iron, meg foszfát, amit én használok, az Ada green brighty special lights abba van foszfát is elvileg, de úgy látszik nem elég, mert állandóan 0 a foszfát, ezért adagolok pluszba még Seachem Flourish Phosphorust az előírtak szerint. Gondolkoztam, még régebben, hogy veszek tápadagolót, de inkább a tápozást a kezeimre bízom . :)
Nemrég kerültek be a táprudak, nem tudom, milyen gyorsan hatnak, de dugtam be a rotala green alá is, és szinte elkezdtek burjánzani, úgy látszik, már hetente kell majd nyírnom. :)
Az a szép zöld pázsit is kezdi összeszedni magát a nyírás után, ennek kifejezetten örülök. :)
A jbl 2-es venti, szépen lent tartja az akiba a hőmérsékletet , 24, 8 fölé nem megy, pedig a lakásba 28 van, csak az elpárolgott vizet szoktam naponta két naponta visszatölteni, kb 2,3 liter Ro vízzel.
Lassan lassan, megérdemelné az akvárium, hogy technika nélkül is csináljak róla képeket. :)
 
Back
Oldal tetejére