• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Ma, ha sikerül, akkor vízcsere lesz.
Lehet, kipróbálom, hogy csak Ro vízzel cserélek, de még nem tudom, mivel, eddig fele-fele kezelt csapvíz/ ro víz ment vízcserekor.
A mai vízmérések a következők, lehet, kellene egy pici foszfátot csorgatni, meg vasat.

Nitrát: 25
Nitrit: 0
Ammónia: 0
Foszfát: 0
Vas: 0
Ph: 7,2
Kh: 3
Gh: 7


teszt.JPG
 
Kb 2,5 óráig tartott, a karbantartás, megpróbálok mindig precíz lenni.
A szűrők csak tán kétszer 10 percre lettek lekapcsolva, míg a növénymaradékot, és az ültetést, vízcserét megcsináltam.
Hátul jól megnyírtam a rotala greent megint, mert már akkora volt, hogy megfogta az áramlást, nagyon szép üde zöld volt, de sajnos muszáj mindig.
Lepucoltam kicsit az üveg beömlőket, meg az aki üvegeket.
A pravulát megfésültem alaposan a szennyeződésektől a speciális fogkefével, eddig csak fogmosásra használtam, nem ezt. :)
Hátul jobb oldalt a bonsait is visszavágtam, mivel, már kezdett nagyon nagy lenni, a levágott részekből az erősebbekkel megtűzdeltem picit.
Elültettem szét szórva a lilaeopsist, remélem, beszövi magát a pravula közé, és , egy picit kusza hangulatot teremt, ez is volt a célom vele, kíváncsi vagyok.
Mivel a vas/foszfát nulla volt, ezért az ada-s vas megy megint adagolás szerint, a foszfát, meg heti 2x az adagolás szerint, aztán meglátjuk.
Ada green gain megy 3 napig , nyírások után mindig ezt használom, meg a green bacter, de az minden napos egyébként is .
Mégis fele -fele kezelt csapvíz/ro víz egyvelegével cseréltem, maradtam az indítási állapotnál.
Pár képet készítettem azért.
Kellemes hétvégét mindenkinek !
uj6.JPG uj5.JPG uj4.JPG uj3.JPG uj2.JPG uj1.JPG
 
Sziasztok !
Történt némi változás.
Vízcsere volt.
A diffuzort átettem a szemközti oldalra, onnan a lillyt a diffuzor régi oldalára, és a lilly régi helyére jött középről a poppy, a másik lilly, meg maradt a helyén hátul jobbra.
Így, az áramlás körkörösen megy, a Co2 meg, végre nem megy fel a vízfelszínig, hanem, az aki felénél felfelé menet az áramlás megtöri, és eloszlik.
A lámpa lejjebb lett téve 34,vagy 35 cm volt, most 24 cm -re lett lejjebb hozva.
A Co2 1bubi/mp helyett, 2bubi/mp emelkedett.
A táp, 1 ml -vel több lesz napi szinten, majd meglátjuk.
Az okok, nem tetszett az áramlás, nem volt jó szerintem a Co2 beoldás, és a fény túl magasan volt.
Még ezt elfelejtettem, pár darab ada táprudacska lett elrejtve a talajba jó mélyre a pázsitba.
Pár kép.



4.JPG
2.JPG 3.JPG 1.JPG
 
Továbbra is egyik kedvenc! :) Jól csurig töltöd az akvát, ha bekapcsol a venti a másik oldalon nem folyik ki a víz? :D :p
 
Helyzetjelentés.
A 2bubi/1mp bejött, mert nap vége felé, szépen eregeti a legtöbb növény a bubikat, és végre a fű is elkezdett bubizni . A Co2 beoldás végére kezd picit sárga lenni a dc folyadék, utána visszamegy lime zöldre, és az is marad .
A 1 ml -vel megemelt táp marad, alga növekvőbe nincs, vagyis nem látok.
A lámpa is marad 24 cm , meglátjuk, eddig, még nincs semmi baj vele, csak a növények kezdtek el jobban "élni" .
 
A növényeknek tetszik a változtatás, remélem így is marad kop kop .
Van egy- kettő kisebb szikla, amit majd takarnom kell növényekkel , mert nem tetszenek.



View attachment 60455
Márk!, csak úgy megkérdezem, minek ilyen szép kő? ha a maradékot is ami látszik elakarod takarni nővényekkel?;) Lassan, már nem látszik semmi a kövekből.:) Egy kis türelemmel, a mohák, megfogják enni a köveidet, ahogy én látom.:D
 
Márk!, csak úgy megkérdezem, minek ilyen szép kő? ha a maradékot is ami látszik elakarod takarni nővényekkel?;) Lassan, már nem látszik semmi a kövekből.:) Egy kis türelemmel, a mohák, megfogják enni a köveidet, ahogy én látom.:D
Szép kő, csak pont a fehér rész látszik egy, két helyen, de úgy tűnik a növények igyis úgyis megeszik majd őket. :)
 
Szép kő, csak pont a fehér rész látszik egy, két helyen, de úgy tűnik a növények igyis úgyis megeszik majd őket. :)
Bocs! Nem is tudom mért is szóltam bele, mert végül is, neked kell hogy tetszedjen. Lehet hogy csak azért szóltam bele, mert mivel ezek a kövek ismerősök, és a utolsó kép róla, és ami "bele éget" a szemembe, az hogy csak a kövek tetején voltak növények. Bocs még egyszer.
 
Bocs! Nem is tudom mért is szóltam bele, mert végül is, neked kell hogy tetszedjen. Lehet hogy csak azért szóltam bele, mert mivel ezek a kövek ismerősök, és a utolsó kép róla, és ami "bele éget" a szemembe, az hogy csak a kövek tetején voltak növények. Bocs még egyszer.
Nehogymár! :) Azért van a napló, hogy mindenki, akinek észrevétele van, javaslata, vagy bármi az írjon, én örülök, ha bárki hozzászol, bármilyen értelemben, mert nem magamnak írom a dolgokat, hanem azoknak a fórumozóknak, akik olvassák a naplóm, vagy akár néha belenéznek. A kövekkel kapcsolatban amit írtál igazad van, mert akkor minek tettem bele követ, nekem, csak a rikító fehér rész, egy kettő nem jön be, az elején erre nem figyeltem, és most picit zavar, de, alapból annak örülök, hogy így elsőre olyat tudtam csinálni, ami majdnem teljesen tetszik. :)
 
Nehogymár! :) Azért van a napló, hogy mindenki, akinek észrevétele van, javaslata, vagy bármi az írjon, én örülök, ha bárki hozzászol, bármilyen értelemben, mert nem magamnak írom a dolgokat, hanem azoknak a fórumozóknak, akik olvassák a naplóm, vagy akár néha belenéznek. A kövekkel kapcsolatban amit írtál igazad van, mert akkor minek tettem bele követ, nekem, csak a rikító fehér rész, egy kettő nem jön be, az elején erre nem figyeltem, és most picit zavar, de, alapból annak örülök, hogy így elsőre olyat tudtam csinálni, ami majdnem teljesen tetszik. :)
Ahogy már írtam, neked kell hogy tetszedjen,a te ékszered.
Az ilyen köveket én hagynám érvényesülni . De ez a én véleményem.
 
Gondoltam, hogy zselés növény akció van a Ga-ba, veszek pár növényt, így egy adag hemi cubat, pogo helferit, és rotala macrandrat vettem.
Úgy is takarítás lett volna, így azokat is elültettem, majd kiderül mi lesz belőlük, de több növény már nem fér bele, teli az üveg.
Mértem vasat, foszfátot, mind a kettő 0, olvastam, hogy az ada tápozás 0-val dolgozik, én mégis adagoltam most egy kicsit.
A difi fürdött egyet ada superge oldatba, a twinstar reaktort, meg csak átőröltem vele.
Néhány képpel zárom a mai posztot.
1.JPG 2.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG
 
Back
Oldal tetejére