• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első próbálkozás 60x30x36

Barp33h

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Szeretném bemutatni nektek, az első (számomra) komolyabb próbálkozásomat, amit a növényes akvarisztika rovására követtem el. Az akváriumot 2017 szeptemberében indítottam, és az elmúlt 2 hónap változásait bemutatva szeretném kezdeni. De nézzük sorba, mit használok az akváriumon kívül, és belül:

Akvárium: Clear Garden Weißglas 6mm 60x30x36 cm
Világítás: 2x 30w LED (ez hamarosan le lesz cserélve)
Szűrés: TetraTech EX 700
CO2: Nagynyomású 2Kg-os palack

Talaj: ADA Aqua Soil - Amazonia Light 9 Liter + ADA Power Sand Special-S, 2 Liter
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo

Növények:

  • Anubias barteri nana
  • Blyxa japonica
  • Lindernia sp. "India"
  • Cryptocoryne parva
  • Staurogyne sp. "Porto Velho"
  • Juncus repens
  • Rotala indica
  • Pogostemon helferi
  • Hottonia palustris
  • Gratiola viscidula
  • Hydrocotyle cf. tripartita
  • Tropica Fissidens Fontanus moha.
Dekor: Red Moor dekorációs fa, fakő

Indítás: 2017.09.27

A képen a víz, még talán egy picit zavaros, de a lényeg látszik. Középen a fák ágai lehet, elsőre hülyén állnak, de ezekre a vízszintes ágakra moha lesz (van) kötözve, ami függőlegesen nekem nem tetszene. Itt még sima kövek vannak a talajon és az egyik ágon. Megmondom őszintén nagyon hálás vagyok a GA-s csapatnak, mert a követ már másnap levehettem, és minden a helyén maradt. Korábban mástól vásárolt fák esetében nem győztem a barna vizet cserélni a fákat meg lesúlyozni.

1.nap
20170927_111607_resize.jpg
 
11.nap
A kövek lecserélve, az előtér közepén lévő 3db-ot a kislányom tette oda, tehát az számomra olyan, mint ha le lenne betonozva. Pár új lakó is beköltözött.
20171008_194429_resize.jpg
11.nap
Itt a bubikra koncentráltam, amikor megláttam azt a ... algát. :(
20171008_194559_resize.jpg
 
Hali, amnnyi tapasztalatom nekem van én úgy látom elég átgondolt a technika, nekem kifejezetten tetszik a "farakás", az a difi honnan van, jól működik? Láttam egy ilyet egy kínai oldalon és nagyon bejön.
 
Hali, amnnyi tapasztalatom nekem van én úgy látom elég átgondolt a technika, nekem kifejezetten tetszik a "farakás", az a difi honnan van, jól működik? Láttam egy ilyet egy kínai oldalon és nagyon bejön.
Szia, köszi szépen! A difi egy kínai oldalról van. :D Olcsó volt, és eddig remekül végzi a dolgát. (y)
 
Akkor lehet hogy igyanott láttam, talán benevezek én is egy ilyenre. Arra felkészültél hogy a tripartiza befogja nőni az egészet?
 
Back
Oldal tetejére