• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Porosodik egy tetra 800-as eltéve ,szerintem fizukor veszek egy üveg beszivót, meg egy lilyt, és a maradék 3 kiló bio rioval beüzemelem ōt is az akva alà. A Flow még úgy sem lesz túl erős, a plusz szűrés meg sosem árt. Jelenleg ugye 2 darab jbl 901-es, meg egy eheim 2213-as megy.
Az igen. Nem aprozod el.
 
Életem első scape-ja még várat magára, de nagyon nagy barackot nyomtál bátortalanságomra ezzel az akvával.
Giga gratula!
Köszönöm szépen! :) Nem érdemes bátortalankodni, ahogy láttam te is olvasol tanulsz, én is. ;) Most is tanulok sok minden t, de a legjobb tanulás az volt, hogy belevágtam egy összetettebb akváriumba, és megérte, mert miközben ez az akva megy, még több dologra jövök rá, és a kövi elrendezésbe jövőre mégjobb lesz egyre jobb minden évben. Ha valami gond lesz/van, alga, stb, nem hajitom ki az egészet, és rögtön kezdek újat, hanem megpróbálom megkeresni az okokat, mi miért van, hogy a kövi összeállításba ne fussak bele ugyanabba a hibába. Tehát hajrá ! (y)
 
Köszönöm szépen! :) Nem érdemes bátortalankodni, ahogy láttam te is olvasol tanulsz, én is. ;) Most is tanulok sok minden t, de a legjobb tanulás az volt, hogy belevágtam egy összetettebb akváriumba, és megérte, mert miközben ez az akva megy, még több dologra jövök rá, és a kövi elrendezésbe jövőre mégjobb lesz egyre jobb minden évben. Ha valami gond lesz/van, alga, stb, nem hajitom ki az egészet, és rögtön kezdek újat, hanem megpróbálom megkeresni az okokat, mi miért van, hogy a kövi összeállításba ne fussak bele ugyanabba a hibába. Tehát hajrá ! (y)

10+ éve ismertem meg Viktort és Nigrot, és azóta dédelgettem az álmot, tervet. Azóta olvasok, figyelek.
Sokkal később jutottam el az üzletükbe, és ott bizony berezeltem, mert marha magasan volt (és még mindig van) a léc. Ez visszavetett abban, hogy nekilássak, inkább tovább olvastam.
Tavaly novemberben tört meg a jég. Igaz, scape az nincs, van helyette víz alatti füvészkert. Nem győzök betelni, hogyan mesélnek/üzennek a növények. Szóval még ebben lubickolok, de holnap @törpesügér jóvoltából érkezik 30 kg megkövesedett fa, már van itthon sok csavart fűz, úgyhogy következi a hardscape gyakorlása. :)
 
A ro 19-es vizet csinál, lassan esedékes a membrán csere, a Ga-s nyomásfokozó pumpával, elfogadható a vízhozam is, kell is , mivel, nem tudom mennyi lehet nálam a lakásba a víznyomás, de brutálisan xar, míg nem volt nyomásfokozóm, ne is mondjam, mikorra volt lenn pár liter ro víz.
Vízcserekor, így is, egy 20 literes ro víz, és egy 20 literes kezelt csapvizes kannával megy az akvába, így is, 190 max a tds, és pár nap alatt lemegy 140-re.
A ph 6,9-7.0 között tartósan megvan.
A co2 11:00-18:00 időtartamba megy, 2mp/bubival, és így is, majdnem sárga a dc folyadék.
A lámpának a világítási idejét múltkor felemeltem 7,és fél órára, de 2 nap, és jött a zöld pont az üvegre, ahogy visszavettem 7 órára, el is tűnt, tehát, 7 óra világítási idő elég az akvának úgy látszik, 12:00-tól 19:00-ig megy.
A növények, szerintem szépen fejlődnek, hiánytünetet egy sem produkál.
Még mindig, Brighty-K 4 nyomás, és Brighty step 2 4 nyomás megy bele naponta, meg a a folyékony szénforrás 2,5 mili.
Brighty Special Lights is adagoltam, de, nem látom értelmét még, ezért, ha a növények úgy mutatják, később, majd meglátom, és akkor ő is napi táphoz menni fog.
Jövő júniusig van régi ada táp combom, ezért ezekkel ki is húzom ezt a spacet .
Kiakartam próbálni, milyen ez az ada tápozás, ugye, még a régi összeállítással, meg kell mondjam, nekem bejött, megéri az árát számomra.
 
Pár egyszerű kép, a rotalat hátul, kövi vízcserekor picit megmetszem .
Egyébként, azért lett ada hqi, agyagos talaj, táptalaj, főleg ro víz, twinstar , ada tápozás, do!aqua diffúzor, minőségi szűrőanyagok, 3 külső szűrő, nemsokára jön még egy a csatasorba , hogy milyen, ha, picit drágább cuccokkal próbálja meg az ember, az alga elkerül, minden ok, tehát, megéri, hogy mondjam röviden, könnyebb . ;)
Ja, és a Seachem Purigen, most 200 ml van benne, még lesz plusz 100 milis zacsival, ha belemegy még egy külső szűrő , szerintem vágni lehet a vizet késsel, olyan tiszta.
akva1.JPG akva2.JPG akva3.JPG
 
10+ éve ismertem meg Viktort és Nigrot, és azóta dédelgettem az álmot, tervet. Azóta olvasok, figyelek.
Sokkal később jutottam el az üzletükbe, és ott bizony berezeltem, mert marha magasan volt (és még mindig van) a léc. Ez visszavetett abban, hogy nekilássak, inkább tovább olvastam.
Tavaly novemberben tört meg a jég. Igaz, scape az nincs, van helyette víz alatti füvészkert. Nem győzök betelni, hogyan mesélnek/üzennek a növények. Szóval még ebben lubickolok, de holnap @törpesügér jóvoltából érkezik 30 kg megkövesedett fa, már van itthon sok csavart fűz, úgyhogy következi a hardscape gyakorlása. :)
De tenyleg csak a gyakorlasa. Csavartfuz nagyon hamar lebomlik a vizben.
 
Kis tanácsot szeretnék kérni ! Most mini pravula van csak gyepnek , gondoltam, megbolondítom még valamivel , közéje ültetnék , más fajta gyep növényt is.
A kérdésem mindenkihez szólna, aki olvassa a naplómat, tegyek közé valami más fajta gyepnövényt, picit vadregényesebb legyen, ha igen , melyik fajtát, vagy maradjon csak pravula ?
Segítséget, javaslatot, észrevételt nagyon szépen köszönöm !
 
A kérdésem mindenkihez szólna, aki olvassa a naplómat, tegyek közé valami más fajta gyepnövényt, picit vadregényesebb legyen, ha igen , melyik fajtát, vagy maradjon csak pravula ?
Segítséget, javaslatot, észrevételt nagyon szépen köszönöm !
Én hagynám így, de ha nagyon akarod bolondítsd meg mohával (riccardia), más csipeszeli. :D
Komolyra fordítva a szót, elszórtan ültess pogo helferit (4-5 db-ot).
 
Fonalagázó nagyon hamar nagyon nagy lesz. :( És alig lehet kivadászni. :(

A parvula mini közé én https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-marsilea-crenata-zseles.html vagy https://www.greenaqua.hu/hu/tropica-elatine-hydropiper-tc-zseles.html növénykéket tennék, ezek elég apró levelűek és nem is túl invazív viselkedésűek.

Az elatine a nehezebb dió, szerintem olyan 50-50% hogy megmarad vagy pedig kipusztul... én több akvámba is raktam, semmiféle következetességet nem tudtam felfedezni benne. Most a fél high-tec black galaxy pintosban elkezdett szépen terjeszkedni. Másik, több CO2+több fény 60 literesben meg szűrén-szálán eltűnt két hét alatt két doboznyi. :D
 
Fonalagázó nagyon hamar nagyon nagy lesz. :( És alig lehet kivadászni. :(

A parvula mini közé én https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-marsilea-crenata-zseles.html vagy https://www.greenaqua.hu/hu/tropica-elatine-hydropiper-tc-zseles.html növénykéket tennék, ezek elég apró levelűek és nem is túl invazív viselkedésűek.

Az elatine a nehezebb dió, szerintem olyan 50-50% hogy megmarad vagy pedig kipusztul... én több akvámba is raktam, semmiféle következetességet nem tudtam felfedezni benne. Most a fél high-tec black galaxy pintosban elkezdett szépen terjeszkedni. Másik, több CO2+több fény 60 literesben meg szűrén-szálán eltűnt két hét alatt két doboznyi. :D
Lehet, hogy nagyok, mert egész nap döglenek a növényekben, mint a tehenek a réten. :cautious: Köszi, a növényinfot! :)
Én hagynám így, de ha nagyon akarod bolondítsd meg mohával (riccardia), más csipeszeli. :D
Komolyra fordítva a szót, elszórtan ültess pogo helferit (4-5 db-ot).
Köszi a növényinfot! :)
 
Sziasztok ! Szép nyári hőség van ! :) Ma vízcsere volt.
Megnyírtam hátul a rotalalat, és pár levágott résszel kiigazítottam.
Mától 3 napig megy a green gain . :)
Minden változatlan, szépen nő minden. :)
A kettő ezüst fonalalgázó, csak pihen egész nap, kiszedni, meg nem kell őket, mert olyan gyorsak . :devil:
Bekerült kettő nagyon fiatalka sziámi algaevő, remélem, ők ügyesebbek lesznek.
Egy kép, mert szeretem ! :)
AKVAAAAAAA11111111111111111111.JPG
 
A kettő ezüst fonalalgázó, csak pihen egész nap, kiszedni, meg nem kell őket, mert olyan gyorsak .

Gyorsak valóban, na de nem olyan okosak, hogy ne lehessen túljárni az eszükön! ;) Én simán kifogtam, kb. 5 perc alatt az enyémet. A kedvenc kajáját betettem a hálóba majd lesben álltam, amikor gyanútlanul beúszott legelni, egy gyors háló-mozdulat és már kinn is volt.
 
Gyorsak valóban, na de nem olyan okosak, hogy ne lehessen túljárni az eszükön! ;) Én simán kifogtam, kb. 5 perc alatt az enyémet. A kedvenc kajáját betettem a hálóba majd lesben álltam, amikor gyanútlanul beúszott legelni, egy gyors háló-mozdulat és már kinn is volt.
Nagyon lusták, egész nap a gyepen, vagy hátul a bonsaiokon fekszenek, ha beteszem a hálót mint a villám. :) Lehet maradnak, mert alapból szép halak, csak nem tudom mit adjak enni nekik, mert az a kevés fonal nem fogy :joyful:
 
Back
Oldal tetejére