• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

A lámpa 28 cm -re volt, most feltettem 36,5 cm-re, meglátjuk, mivel jön az üvegre a zöld pont rendesen.
Kicseréltem a ventit, feltettem a régi taiwanin volt megbuherált jblt, a hőfokot 24,5-ön tartja folyamatosan, fölé nem megy.
Ja, elfelejtettem, végre ma mértem, az ammonia 0 nitrit 0 :)
 
Utoljára módosított:
Tds 170-190,a pH 7.0 a nitrát 20 a nitrit 0,ammónia 0. Jelenleg ezek az értékek vannak, majd még a foszfátot próbálom állítani. Az első telepesek megvannak, semmi bajuk, ezért bekerült mégegy adag garnéla , és a maradék süni. Jövőhéten, jön még süni, azok is majd csatlakoznak. Jövőhéten elkell mennem, ezüst fonalalgázóért szerintem 2 darab elég lenne, mert kellene algák ellen, meg talán amanok. Képek majd. :)
 
Tds 170-190,a pH 7.0 a nitrát 20 a nitrit 0,ammónia 0. Jelenleg ezek az értékek vannak, majd még a foszfátot próbálom állítani. Az első telepesek megvannak, semmi bajuk, ezért bekerült mégegy adag garnéla , és a maradék süni. Jövőhéten, jön még süni, azok is majd csatlakoznak. Jövőhéten elkell mennem, ezüst fonalalgázóért szerintem 2 darab elég lenne, mert kellene algák ellen, meg talán amanok. Képek majd. :)

Nálam 2 ezüst fonalalgázó csodát tett az akvával, szinte tejesen eltüntették az ecsetet, pedig nem volt kevés benne. Kettőt mindenképp vegyél belőlük, mert egyedül kötekedőek lesznek.
Szépen alakul az akva, tetszik, amit összeraktál! (y)
 
Nálam 2 ezüst fonalalgázó csodát tett az akvával, szinte tejesen eltüntették az ecsetet, pedig nem volt kevés benne. Kettőt mindenképp vegyél belőlük, mert egyedül kötekedőek lesznek.
Szépen alakul az akva, tetszik, amit összeraktál! (y)
Köszi ! Már nekem is kezd tetszeni, lassan, összeáll a kép, amit képzeltem, vagyis nem, de egy két kocka már megvan. :) Remélem eszik a fonalat is, ha már a nevükbe benne van, mert nem ártana, egy kis segítség az elején. Gondoltam a sziámin is, de azzal kapcsolatba, nem olvastam ennyi jót.
 
Köszi ! Már nekem is kezd tetszeni, lassan, összeáll a kép, amit képzeltem, vagyis nem, de egy két kocka már megvan. :) Remélem eszik a fonalat is, ha már a nevükbe benne van, mert nem ártana, egy kis segítség az elején. Gondoltam a sziámin is, de azzal kapcsolatba, nem olvastam ennyi jót.

Fonalat is csipegetik, a fissi között akad néha, el nem hatalmasodik, ezt leginkább nekik tudom be. Hasznos kis jószágok. Nálam az egyik kiugrott valahogy a tetővel rendelkező akváriumból még a legelején. Hónapok múlva találtam rá a szekrény mögött. Máig sem tudom, hogy tudta összehozni szegényke. A másik kettőnek szerencsére nem voltak öngyi hajlamai.
 
Ma fényképeztem, alakulgat, bekerült két kisebb black molly, már csipegetnek.
Ezüst fonalalgázót, csak nagyokat tudtam volna hozni, akkor inkább nem, a sziámiba, meg nem bízok.
A vízparaméterek jók.
A hőfok állandó 23,5-24.
Élőlénypusztulás nincs.
Várom, hogy a mohák fejlődjenek a gyökereken, azt igazítom őket, jelenleg, elég kuszán állnak.
Íme két kép, gyors fényképezés, de az összkép picit látszik.
akvaforum2.JPG akvaforum1.JPG
 
Ma volt víz csere, még 4 naponként cserélek. Múltkor feljebb tettem a lámpát, azóta nem nagyon látok zöldpontot. A fonalat, a mollyk bekerülése után eltűnt szinte 100%-osan, nem tudom, hogy nekik köszönhetem, vagy másoknak, de nagyon kevés lett. :) Fél-fél arányba megy lágy/kezelt csapvízes vízcserekor, így 180 a tds, a pH 6.9. 1528201051971.jpg
 
Egy molly éjjel megijedhetett, mikor felkapcsolódott kinn a lámpa, a akvától 4 méterre találtam meg . :hungover:
Ma bekerült 15 darab ékfoltos , meglátjuk, hogy mire jutok velük. Nagyon remélem, hogy nem lesz öngyilkos közöttük. :cautious:
Tetra pro colourt kaptak ma ízelítőnek, a kezem majd leharapták érte, ízlik nekik .
A zöld pont teljesen eltűnt, és más algát sem látok . A víz kristálytiszta. A vízparaméterek a szokásosak.
Jelenleg 2,5 ml Seachem Flourish Excel, 4 ml Brighty Step 2, 4 ml Brighty K tápozással megy az akva.
 
Leállítottam a szűrőket, mert etetés volt, erre, mire elkezdem lőni a képeket, nem elfogy minden, sebaj.
A beszívokra tettem, egy kis védőhálót, mert úgy szippantja be a garnélát, hogy kettétöri, és megy is befelé.
Fényképezés közbe, látom, picit visszakel vennem a beoldásból, mert picit sárga a dc.
Egyébként minden megy , ahogy mennie kell.
A képek, nem valami jók, majd egyszer.
akvakertesz111.JPG akvakertesz222.JPG akvakertesz3333.JPG
 
Gratula, ez nagyon szepen alakul, jol kezd bedusulni, igazan szepek a szinek. Szerintem szep kis versanyakvarium születik majd belöle, ha vannak ilyen ambicioid.
Ott a bal oldalon mi figyel?:)
Gekko?

Köszi ! Azt szeretném , de, még sok időm van , hogy összeálljon a kép , még sok alakítgatás lesz sajna. :) Nem, párom szakállas agámája . :)
 
Köszi ! Azt szeretném , de, még sok időm van , hogy összeálljon a kép , még sok alakítgatás lesz sajna. :) Nem, párom szakállas agámája . :)
Most alaposabban megnéztem, kicsit nehezen làtszik, de nanà, hogy szakàllas agàma!:)
Dobj róla egy fotót, ha van.
 
Back
Oldal tetejére