• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Mountainside forest

Ma van a 0. nap.
Megtörtént a növényesítés, gyönyörű , szép növények jöttek.
Megspricceltem mindent, és ültettem, gyorsan ment.
Zacskók elő, és ment is a víz, szerencsére semmi nem jött fel, ja, de mégis, a fa, de azt gondoltam is, kő a tetejére, és várakozás, hogy majd levegyem, és visszaigazítsam őkelmét, és a gyökereket a kövekre, addig elvan így.
Co2 elindítva, a bubiszámot utólag pontosítom majd, fény beállítva, jelenleg 7 órába fog menni, meglátjuk majd.
Ada tápozás elindítva.
Holnap első vízcsere, mára elég volt ennyi meló a meló után.
A növénylista jelenleg:
Anubias Nana
Riccardia
Rotala Bonsai
Fissidens
Eleocharis parvula mini
Bucephalandra sp. Red
Rotala sp. green


akvaf4.JPG akvaf5.JPG akvaf1.JPG akvaf2.JPG akvaf3.JPG



 
Bírom mikor még "steril" az akva! Jó lett és algamentes elkövetkező heteket kívánok, de ha mégis lesz, kíváncsi vagyok a harcra!
Egy apró ötelet, A jobboldali nagyobb ferde kőre lángmohát tettél, ha jól láttam, és az tovább fogja nyújtani a követ a már eleve domináns, magas facsoport mellett. Én inkább a a látványt folytatnám lefelé a talaj irányába, pl. egy lelógó monte carloval vagy lefelé növő mohával. Akkor a szem szépen kezdené a facsoporttal, jöhet a növényes szikla, majd a talaj.
 
Bírom mikor még "steril" az akva! Jó lett és algamentes elkövetkező heteket kívánok, de ha mégis lesz, kíváncsi vagyok a harcra!
Egy apró ötelet, A jobboldali nagyobb ferde kőre lángmohát tettél, ha jól láttam, és az tovább fogja nyújtani a követ a már eleve domináns, magas facsoport mellett. Én inkább a a látványt folytatnám lefelé a talaj irányába, pl. egy lelógó monte carloval vagy lefelé növő mohával. Akkor a szem szépen kezdené a facsoporttal, jöhet a növényes szikla, majd a talaj.
Riccardia ment arra a kőre, de még sok változtatás lesz, ahogy mondtad, a gyökerek felé megyek majd le, csak várok, még egy két hetet, míg a fát betudom állítani rendesen.
 
Első nap után a tds 113 , ammónia 1 , ph 6.
Tápozás megy, napi 4 ml Brighty step 2 , és 4 ml Brighty-K ada tápból, és 2 ml Flourish Excel megy.
Napi 10 csepp Green Bacter.

Mennek a napi vízcserék az első héten, és meglátjuk.
 
Ha, már nem kell súlyozni a nagy fát, akkor megtudom igazítani a"gyökereit" , meg még tervezek bele pár ágat. A bal oldali kő, valahogy kilog az összképből, cserélni kellene majd, de sajna, ha elveszem ledöl ott a domb, ezért valami mást kell kitalálni, lehet kisebb kövekkel kisegiteni a nagy követ. Bekerült ma egy eheim 2213-as külső pluszba, mátrix, szivacsok, meg siporax van benne, remélem nem zavar be, de gondoltam, minél több szürőanyag annál jobb. Jelenleg két darab jbl901-es, meg a eheim 2213-as dolgozik alatta. Tápozás továbbra is ugyanaz. A co2 11:00-kor kapcsol be, és 18:00-kor ki. A lámpa 12:00-19:00-ig megy, remélem jó lesz így. A napi vízcsere megy, meg a ada bacter is. A ammónia jelenleg 1, a nitrát 0,5.
 
4. nap, még hosszú út áll előtte, de szerintem jól halad.
Sok változtatás lesz még, gyökerek pluszba, a meglévők igazítása, meg persze a nagy fa beigazítása, ha végre majd lenn marad.
A beindulást a növényeken, hátul jobbra a rotala bonsai-on látom, nagyon megindult.
A fa, elkezdett taknyosodni.
A rilik, és a süncsigák, várják, hogy , ha minden jól megy, 2 héten belül átkerüljenek.
Összesen, olyan 20 darab süncsigát, és 10 darab amanót tervezek bele.
Egy jelenlegi kép.
újakvakertesz.JPG
 
9. nap.
Ma még megy egy vízcsere majd, és utána, átállok a 2 napi vízcserékre.
Tegnap előtt kicsit rendezgettem az akvát ,így valahogy jobban adja a képet magáról.
Bekerült pár darab Eriocaulon polaris , ide - oda.
Még karácsonyi mohák mennek majd a gyökerekre, és pár buce megy a fára.
Az algák szerencsére elkerülnek.
Néhány új kép.
újakvaforum1.JPG újakvaforum2.JPG
 
12. nap.
A nitrit sajnos, nem jó, betett a baciknak a 6 órás áramszünet, valahogy a 9.napon lehetett. :( Úgyhogy kivárás van ezzel kapcsolatba, pedig, a csiguszokat, meg az amanokat, már lassan szeretném beletenni.
A sün csiguszok a kis akvába vannak, ott minden oldala az akváriumnak zöld pontalgás volt, de durván, jelenleg, szinte alig van, tényleg nagyon megérik az árukat ezek a csigák !
A nitrát, 40 körül van, mondjuk, ennél a talajnál már megszoktam, kell, vagy 2-3 hónap, míg letudom vinni a szintet.
A foszfát, meg szinte nulla, ezért elkezdtem adagolni foszfátot, hátha, mivel, megjelent a zöld pont alga az üvegen, meg hétvégén, felemelem 5 cm még a lámpát, hátha.
Az ammónia, kezd normális szinten lenni, ennek örülök.
Most már, másodszor kezdtem el cserélni fele ro, fele kezelt csapvízzel, mert a ph 6 alatt volt folyton, a tds, meg ne is mondjam.
Így jelenleg a ph 6.9-7.00 között van, a tdst így is 1 nap alatt visszahúzza a talaj 150-ről, 98-ra, nem semmi.
A növények, egyébként gyönyörűen nőnek. :love:
A valóságban, nem fényképről, a ada solar annyira gyönyörűen adja vissza, ahogy hullámzik a víz, és ahogy az árnyékok játszanak, hogy eszméletlen, nagyon tetszik ! :love:
Egy jelenlegi kép az akváról.
01akvaforum.JPG
 
Jó lett!

A kilógó nagyobb tuskókra nem raksz valami emers szösszenetet, kis levelű növény szerintem passzolna, MC mondjuk?

Már késő de nekem kicsit homogén a kövek felülete amik a frontüveggel szemben vannak, azt jó lett volna megtörni középen valami előrébb meredő, hegyesebb darabbal talán.
 
Jó lett!

A kilógó nagyobb tuskókra nem raksz valami emers szösszenetet, kis levelű növény szerintem passzolna, MC mondjuk?

Már késő de nekem kicsit homogén a kövek felülete amik a frontüveggel szemben vannak, azt jó lett volna megtörni középen valami előrébb meredő, hegyesebb darabbal talán.
Igen, jól látod, nekem is, majd idővel megprobálok tompitani rajta a növényezéssel, az emers rész is késöbb kerül be a rendszerbe. Még fiatal az egész, én, úgy 3-4 hónapra tippelek, míg összeáll az egész. Ez az első spacem, az "építés" világába, majd egyre jobb lesz, ahogy bontom, és teszem ōssze az újakat, mert egy spacem, kB 9-10 hónapra tervezem, aztán jön az új. Picit elkanyarodott a mondanivalóm :wacky:
 
Igen, jól látod, nekem is, majd idővel megprobálok tompitani rajta a növényezéssel, az emers rész is késöbb kerül be a rendszerbe. Még fiatal az egész, én, úgy 3-4 hónapra tippelek, míg összeáll az egész. Ez az első spacem, az "építés" világába, majd egyre jobb lesz, ahogy bontom, és teszem ōssze az újakat, mert egy spacem, kB 9-10 hónapra tervezem, aztán jön az új. Picit elkanyarodott a mondanivalóm :wacky:
Jo pap holtig tanul.
Mit jelent a spacem? Gondolom, hogy tudnom kene, de nem ugrik be.
 
Szerintetek, milyen csapathal kellene az aksiba, ami arányaiban sem szedi szét, meg ,csapathal, és nem túl nehéz a tartása ? Ezek közül gondoltam valamelyik fajtát :
-amanda lazac
-gyémánt neonhal
-hengeli razbóra
-boraras brigittae
-microrasbora kubatoi - ő tetszik a legjobban
 
Szerintetek, milyen csapathal kellene az aksiba, ami arányaiban sem szedi szét, meg ,csapathal, és nem túl nehéz a tartása ? Ezek közül gondoltam valamelyik fajtát :
-amanda lazac
-gyémánt neonhal
-hengeli razbóra
-boraras brigittae
-microrasbora kubatoi - ő tetszik a legjobban
Szia.
Hengeli razbórák vannak most nálam. Rajban úsznak együtt, szép látvány.
Amandákat is tartottam, velük se volt semmi gond.
 
Szerintetek, milyen csapathal kellene az aksiba, ami arányaiban sem szedi szét, meg ,csapathal, és nem túl nehéz a tartása ? Ezek közül gondoltam valamelyik fajtát :
-amanda lazac
-gyémánt neonhal
-hengeli razbóra
-boraras brigittae
-microrasbora kubatoi - ő tetszik a legjobban
Szia! Nekem most egy 30 fős amanda csapat van, szépen együtt úsznak, nem félősek.
 
Szerintetek, milyen csapathal kellene az aksiba, ami arányaiban sem szedi szét, meg ,csapathal, és nem túl nehéz a tartása ? Ezek közül gondoltam valamelyik fajtát :
-amanda lazac
-gyémánt neonhal
-hengeli razbóra
-boraras brigittae
-microrasbora kubatoi - ő tetszik a legjobban

A Brigik szerintem egy ekkora akvában kis muslinca hatást keltenének - vagy nagyon sok kellene belőlük, hogy érvényesüljenek.
Kubotaiok szerintem jól muatanának benne. Rajszerű mozgást nálam nem túlzottan produkálnak, de lehet, hogy nagyobb egyedszámnál működne.
 
Back
Oldal tetejére