• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

a 72 literes akiban JBL 901 szürö sziporaxxal, eheim subsztrat proval. van benne Seachem Purigen is most a kicsiben naponta 1 litert cserélek aminek a fele ozmo a másik fele csapviz. a nagyban heti 30 % ot cserélek.a fele csap a másik fele ozmo mindig.a GH 14 a KH 7 szokott lenni. sajna a ph 7.5 vagy 7.2
 
Ezzel nem lesz gond. Ha vannak az akiban tereptárgyak, és összeállnak párba le is ívnak.
köszi a válaszodat vannak kövek és ágak is . a jelenlegi halaim már 2 éve megvannak. csak az amano garnélák és az algázo gébek 3 honaposak nálam
 
köszi a válamanott vannak kövek és ágak is . a jelenlegi halaim már 2 éve megvannak. csak az amano garnélák és az algázo gébek 3 honaposak nálam
Neked a ramik nem bántják az amanokat?Én is szeretnék pár amanot, de nem tudom hogy viselkedne velük az éppen kőtisztogatással és kergetéssel foglalatoskodó ramirezi párocskám :)
 
Neked a ramik nem bántják az amanokat?Én is szeretnék pár amanot, de nem tudom hogy viselkedne velük az éppen kőtisztogatással és kergetéssel foglalatoskodó ramirezi párocskám :)
még csak a karantén akiban vannak a ramik nem találkoztak még az amanokkal.másfél hét még mire bekerülnek a nagy akiba. de az biztos hogy amikor még csak 3 amanom volt addig egy honapig állandoan bujkáltak alig lehetett látni öket. de még vettem hozzájuk 5 db t és azota ök az urak az akváriumban. pedig van rubingurámim is aztán rájöttek az amanok hogy nem kell tartani a bentlakoktol. remélem a ramiktol sem fognak félni. és a ramik miota vannak nálad? mindenhol olvasom hogy nagyon kényesek és nem hallottam még hogy sokáig éltek volna. probálom az igényeiket maximálisan kielégiteni. remélem meg lesz az eredménye
 
Kb 1 hónapja, nem karanténoztam csal fél órát adtam nekik hogy a zacskó vize vegye át az aki vizét és mentek bele.Nálam félkemény vízbe vannak több adatot nem tudok, de jól vannak és gyönyörűek.Mindjárt csinálok róluk képet :)
 
Ők az én kicsikéim:
21067277_88df1f7954d6b7ec6ddb6a13e65df76d_xl.jpg

21067279_f58931070054766c79fe261755868562_xl.jpg

Kicsit homályos, de siettem :)
 
Írtátok, hogy a kék rami szívósabb, mint a "sima". Az arany színűről tudni valami infót?
 
Az arany verziok ( aranyfejecske, gold ram) az osszes kozul talan az egyik legerzekenyebb. Ha fatyolos verzio akkor meginkabb.
 
Nem kell foltetlenul elkerulni, de nagyon tiszta vizet igenyel es az etetesere oda kell figyelni. A kulonbozo "mu" elesegektol egyszeruen nem fejlodnek es nem szinezodnek be megfelelo modon.
A szenyezett elo kajatol ( tubifex, szunyoglarva, stb ) pedig konnyen belgyulladast kap.
Sajat tapasztalat alapjan legjobban bevalt eleseg a sorak (Artemia salina)
Ezen kivul az egyik legfontosabb dolog, amirol nem szokott szo esni , hogy honnan szarmaznak a halak, vagyis mennyire beltenyesztettek.Ennek a fajnak ez az egyik legkritikusabb pontja.
 
Úgy tervezem, hogy az összes halam fog kapni élő (fagyasztott :D ) és szárított eleséget is, vegyesen, legalábbis ez a terv. :)
 
Nekem nem az aranyszinü változat van. nagyon szereti a fehér szunyoglárvát a fagyasztottat a sorákot. a sera vipachipszet amit széttörök ugy kapják de ha az egész lemenne a torkán akkor azt is bekapná. állandoan enne de csak 1x kapnak és nagyon oda kell figyelni a heti rendszeres vizcserére.
 
Sziasztok!
Úgy 4 hete indítottam egy 100 l-es dél-amerikai típusú "low-tech" társas akváriumot neonhalakkal és most vettem 3 pillangó tarkasügeret. Sok búvóhelyet alakítottam ki nekik. Úgy kértem az eladót, hogy 1 hímet és 2 nőstényt adjon. Az ismertetőjegyek alapján (hím: nagyobb, 3. hátúszópikkely hosszú, több türkiz pikkely, nőstény: kisebb, bíborszínű has) feltételezem, hogy valóban ilyen arányban kaptam a halakat. A nagyobbik, taréjos (hím ?) jól kijön a másik kettővel, azonban a kisebbek egymással elég durván civakodnak. Úgy tudom a hímek nem férnek meg egymással. A nőstények sem tolerálják egymást? Vagy két hímről lenne szó?
 
Sziasztok!
Úgy 4 hete indítottam egy 100 l-es dél-amerikai típusú "low-tech" társas akváriumot neonhalakkal és most vettem 3 pillangó tarkasügeret. Sok búvóhelyet alakítottam ki nekik. Úgy kértem az eladót, hogy 1 hímet és 2 nőstényt adjon. Az ismertetőjegyek alapján (hím: nagyobb, 3. hátúszópikkely hosszú, több türkiz pikkely, nőstény: kisebb, bíborszínű has) feltételezem, hogy valóban ilyen arányban kaptam a halakat. A nagyobbik, taréjos (hím ?) jól kijön a másik kettővel, azonban a kisebbek egymással elég durván civakodnak. Úgy tudom a hímek nem férnek meg egymással. A nőstények sem tolerálják egymást? Vagy két hímről lenne szó?
Azok alapján amit olvastam a sügerekről, azt tudnám mondani, hogy sosem jó kis létszámnál, ha nem párban vannak (itt kialakult párokról beszélek). A két nőstény lehet agresszív egymással. A múltkor voltam egy akvarisztikai üzletben ahol csak párban árulják a törpesügereket, volt ott egy trio, de nem lehetett megvenni, a srác mondta, azért nem viheti senki, mert nem tudják hogy hármasban hogy viselkednek, elvileg lehet agresszió. (ott is 1 hím 2 nőstény volt) Mondtam is az eladónak hogy azért ez elég korrekt, hogy amíg nincs tapasztalatuk, hogy viselkednek így trioban addig nem is merik kitenni őket eladni mint 3-ast...
De hozzá teszem, nem vagyok szakértő...
 
A ramik képesek ellenkezô nemben is civakodni. Egy 100as akiba ha kialakul a territórium mindegyiknek akkor kevesebbet fognak civakodni. De elkelne még egy hím a csapatba. Gondod nem lesz velük ha megtalálták a helyüket.
 
Back
Oldal tetejére