• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Szervusztok !

Én is küzdök keményen a ramikkal,de nem jutok semmire.Előbb vagyutobb mindig kihullik egy. Szeretnék tőletek tanácsot kérni tartásukkal kapcsolatban.MOst keresem a probléma okát.Jelenlet artémiát és granulátumot kapnak.Lemezest nem eszik.Ti mivel etetitek őket? Élő,fagyasztott száritott? Emelett milyen talajt szeretnek.Homokos,köves? Szakirodalmak annyi mindnet irnak,hogy nem lehet rajtuk kiigazodni és már hónapok óta küzdök velül.Nagyon megszerettem őket de mindig egy elhullik valami miatt.Vizcsere hetente? Segitsetek pls. Köszi

Nem csak a kaja lehet a probléma, sokszor a víz keménysége is problémát jelent.
 
Szép kis aki, én tennék bele még búvóhelyet, a sügérfélék imádják.
Sajnos nekem sem teljesen sikertörténet a ramirezi nevelés, az első párom mindig mgette az ikrákat, majd mióta megdöglött a hím és új jött,
egyszer leívtak, és azóta semmi.
Etetésben én a fagyasztott dolgokban hiszek, artémia és cyclops a fő eleség.
Beszerztem melléjük Kakadu sügereket, teljesen jól elvannak. Remélem előbb-utóbb leívik valamelyik pár. A meggyhasúkat azért kellett megszüntetnem, mert 3-4alom élt együtt a társas akváriumban...
 
Elektromos kék rami növendék GA-ból.
14023041555_70212ff312_c.jpg


+ a már jól ismert buborékos kép...csak úgy
13999777276_8ec6c57b09_o.jpg
 
3 napja sikerült vennem 1 ramirezi párt. gyönyörüek,most karantén akiban vannak.van bent melegitö szürö oxigénnel ellátott.Ami nagyon érdekes az akereskedésböl hazahozva kiváncsiságból megmértem a zacskoban a viz paramétereket és a nitrát érték 500 mmol/l volt az eredmény.én meg rosszol vagyok ha az akiban 50-100 között van. a halak elevenek csak az elsö délután bujkáltak a növények mögé.nekem a viz fele ozmo a másik fele csapviz. remélem szerencsém lesz velük.
 
3 napja sikerült vennem 1 ramirezi párt. gyönyörüek,most karantén akiban vannak.van bent melegitö szürö oxigénnel ellátott.Ami nagyon érdekes az akereskedésböl hazahozva kiváncsiságból megmértem a zacskoban a viz paramétereket és a nitrát érték 500 mmol/l volt az eredmény.én meg rosszol vagyok ha az akiban 50-100 között van. a halak elevenek csak az elsö délután bujkáltak a növények mögé.nekem a viz fele ozmo a másik fele csapviz. remélem szerencsém lesz velük.

Csak arra figyelj hogy nem szeretik a hirtelen vízváltozást.
 
Csak arra figyelj hogy nem szeretik a hirtelen vízváltozást.
igen olvastam ezt is de azt is hogy érzékenyek a magas nitrát szintre . fokozatosan fogom hozzászoktatni majd a nagy aki vizéhez de hogy szegények az 500 mmol/l es nitrátszintet hogyan birták. nem tudom. ezért igaz hogy azt a vizet soha ne tegyük a saját akvárium vizébe amiben a kereskedésben tették öket.pedig gondoltam rá hogy ne legyen olyan nagy a változás a vizzel együtt rakom a kis 11 literes akiba és elötte megmértem a paramétereket,
 
igen olvastam ezt is de azt is hogy érzékenyek a magas nitrát szintre . fokozatosan fogom hozzászoktatni majd a nagy aki vizéhez de hogy szegények az 500 mmol/l es nitrátszintet hogyan birták. nem tudom. ezért igaz hogy azt a vizet soha ne tegyük a saját akvárium vizébe amiben a kereskedésben tették öket.pedig gondoltam rá hogy ne legyen olyan nagy a változás a vizzel együtt rakom a kis 11 literes akiba és elötte megmértem a paramétereket,

Sokszor kevés vizet cserélj. Plusz legyen tele a szûrôd bio töltettel!
 
Back
Oldal tetejére