• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete Tetra

Nem hiszem.Bocs csak párom Estére lebetegedett,borultak a tervek programok. Ma hozom az új telóm s azzal már jobb képek készülnek majd.

No talán sikerült jobb,nagyíthatóbb képeket csináljak. Minden esetre a bajusz az jól látszik,az alsó ajak mellett logó valami kevésbé viszont nem volt hajlandó modellt állni. Valami ötlet?

telón jobban látszott :(
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    87.2 KB · Megtekintések: 3
  • image.jpeg
    image.jpeg
    97.5 KB · Megtekintések: 3
  • image.jpeg
    image.jpeg
    117.1 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított moderátor által:
Mit csonáljak? Sajnálom ezt a kis jószágot is de féltem a többit is. Valami gyógyszerrel próbálkozzak?

Vág mintor úgy érted hogy ez lehet egy normális alakzat mondjuk hímek esetében? Mert amúgy szemmel láthatóan nem kínlódik nem dörgölődzik, eszik rendesen.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Mit csonáljak? Sajnálom ezt a kis jószágot is de féltem a többit is. Valami gyógyszerrel próbálkozzak?

Vág mintor úgy érted hogy ez lehet egy normális alakzat mondjuk hímek esetében? Mert amúgy szemmel láthatóan nem kínlódik nem dörgölődzik, eszik rendesen.
Hát??? Eutanázia. Én is sajnálom sokszor a kis lurkókat, de kicsi élettérben sajnos, hamar lehet bármi, járvány, stb, ráadásul beteg állat a természetben sem...
Tom, kegyetlen, de jobb a békesség. Vagy külön pakolod, s vársz.
 
A hal külön van. Nem mondanám hogy orvosi akvában de orvosi vederben... Ma jobb hijján elkezdtem egy metilénkék kezelést neki. A levegő folyamatosan megy. Bízom benne, hogy meggyógyul. A nagy akvában viszont nem látom, hogy máson is jönne hasonló gond.
 
A hal külön van. Nem mondanám hogy orvosi akvában de orvosi vederben... Ma jobb hijján elkezdtem egy metilénkék kezelést neki. A levegő folyamatosan megy. Bízom benne, hogy meggyógyul. A nagy akvában viszont nem látom, hogy máson is jönne hasonló gond.
Simán lehet, h csak valami sérülés. Esetleg parazia?
A harmadik a beltenyészet?
 
Sérülésnek azért nem gondolom, mert nem vérzik, nem látszik seb. Olvastam két végén tapadó valami élősködőről, még annak inkább gondolnám, csakhogy nincs a halnak semmi baja így ahogy látom. A beltenyészetről ugye nem tudok mit mondani, mert kereskedésben vettem a csapatot. Na a parazita... Annyiszor átnéztem már a jellegzetes halbetegségeket, de nem találom egyiket se olyannak mibe ez beleférne.
 
Sérülésnek azért nem gondolom, mert nem vérzik, nem látszik seb. Olvastam két végén tapadó valami élősködőről, még annak inkább gondolnám, csakhogy nincs a halnak semmi baja így ahogy látom. A beltenyészetről ugye nem tudok mit mondani, mert kereskedésben vettem a csapatot. Na a parazita... Annyiszor átnéztem már a jellegzetes halbetegségeket, de nem találom egyiket se olyannak mibe ez beleférne.
Ha bizonytalan vagy egyszerűbb lehúzni a wc-be. Nigro blogjában olvashatsz róla.
 
Azt én még a csigákkal sem szívesen tenném meg :(Adok neki pár napot így s meglátjuk hova halad
Tedd azt. Ha nincsen vàltozàs pàr nap alatt sem, és az àllapota sem romlik, akkor mehet vissza a közösbe. Lehet csak valamilyen kinövés.
 
Érdekes ez a hal sosem ragadta meg a figyelmemet, ha látom kereskedésben csak egy pillantást vetek rájuk és megyek is tovább. Vajon a fehér változata is ilyen csipkelődős?
Szia!

Én két hete kaptam egy fehér példányt, egy hétig az 5 mollymmal lakott, meg az almacsigával. Eleinte figyeltem, hogy nehogy duhajkodjon, de nem tette, ezért a második héten kapott társat, most együtt bandáznak, de nem bántják a többieket.
Nálam száraz táp és fagyasztott táp megy, simán megeszik.
 
Világos apró kvarc az aljzat nálam s neon világítás van s tiszta hólánc :( bezzeg ha le van kapcsolva a lámpa akkor mindjárt befeketülnek. Valamit a fénnyel kellene kezdjek?
 
Világos apró kvarc az aljzat nálam s neon világítás van s tiszta hólánc :( bezzeg ha le van kapcsolva a lámpa akkor mindjárt befeketülnek. Valamit a fénnyel kellene kezdjek?
Sötét környezet minden lény közérzetén sokat lendìt. Sötét aljzat, fekete víz. Ez a természetes közegük
 
No ezt már írhatnám a halbetegségekhez is de itt kezdtem, itt fejezem be. Az este megvizsgáltam a karanténban levő halat s azt vettem észre, hogy a bajusz eltűnt ám a hal felső ajkával együtt. Nem tudom mi lehetett ez. Vizes zsebkendőben be a fagyóba. Egy hobbi társ mondta ezt a lehetőséget s ezt találtam a leghumánusabbnak. De mi lehetett ez? Most lesem az akváriumot s ami meg érintkezett vele fertőtlenítem.:(
 
No ezt már írhatnám a halbetegségekhez is de itt kezdtem, itt fejezem be. Az este megvizsgáltam a karanténban levő halat s azt vettem észre, hogy a bajusz eltűnt ám a hal felső ajkával együtt. Nem tudom mi lehetett ez. Vizes zsebkendőben be a fagyóba. Egy hobbi társ mondta ezt a lehetőséget s ezt találtam a leghumánusabbnak. De mi lehetett ez? Most lesem az akváriumot s ami meg érintkezett vele fertőtlenítem.:(
Valoszinüleg a felsö ajka....elkepzelhetö, hogy serüles vagy egymas közti csipkedes következteben a felsö ajka levalt, vagy leszakadt es azt lattad ott, mint egy bajuszt. Nem hinnem, hogy fertözö betegseggel lenne dolgod.
Egy pohar vizben be a fagyoba, es annyi. Az is humanus modszer.
 
Papirzsebkendőt bevizeztem, abba hajtottam bele s úgy a fagyóba. Bízom benne hogy nem fertőzés volt de csipkedés biztos hogy nem.
 
Sziasztok!
Pár tetrámon a fekete csíkok között fekete foltok jelentkeztek, ami mintha a pikkelyek alatt lennének. Két éve megvannak és nem volt még ilyen problémám. Mi lehet ez?
 
Sziasztok!
Pár tetrámon a fekete csíkok között fekete foltok jelentkeztek, ami mintha a pikkelyek alatt lennének. Két éve megvannak és nem volt még ilyen problémám. Mi lehet ez?
Szia!

Igy latatlanban nem hiszem, hogy sokat tudunk mondani, jo lenne egy foto roluk. Nekem hirtelen semmilyen betegseg nem ugrik be , aminek a börfelületen terjedö vagy meglevö fekete foltok lennenek a tünetei.
Viselkedesük valtozott? Etvagyuk van, mozgasuk teljesen normalis?
Meg azt is elkepzelhetönek tartom, hogy mivel 2 evesek, a szinezetük valtozasa normalis, es velejaroja a kornak.
 
Szia!

Igy latatlanban nem hiszem, hogy sokat tudunk mondani, jo lenne egy foto roluk. Nekem hirtelen semmilyen betegseg nem ugrik be , aminek a börfelületen terjedö vagy meglevö fekete foltok lennenek a tünetei.
Viselkedesük valtozott? Etvagyuk van, mozgasuk teljesen normalis?
Meg azt is elkepzelhetönek tartom, hogy mivel 2 evesek, a szinezetük valtozasa normalis, es velejaroja a kornak.



Viselkedésük változatlan, kajálni is ugyan úgy, semmi sem változott. 1 elhullott kb egy hónapja azon is voltak ilyen fekete foltok, ami a pikkely alatt volt és lehetett törölni a bőréről. 4 en vannak most egy 1 db van még ilyen foltos. Kép sajnos rosszul sikerült.
https://1drv.ms/i/s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
 
Viselkedésük változatlan, kajálni is ugyan úgy, semmi sem változott. 1 elhullott kb egy hónapja azon is voltak ilyen fekete foltok, ami a pikkely alatt volt és lehetett törölni a bőréről. 4 en vannak most egy 1 db van még ilyen foltos. Kép sajnos rosszul sikerült.
https://1drv.ms/i/s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
s!Apw8eL1rRfh_kLt-TmuBoOPNe5hQKA
Igen, valoban nem latni szinte semmit ezekböl a foltokbol.
Esetleg valamilyen bör alatti parazita? Bar nem hinnem, akkor a többi halon is mutatkozna mar.
 
Back
Oldal tetejére