• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Köszi a segítséget az elkülönítéshez. Színváltozatok összeférhetőségével kapcsolatban van tapasztalatod?
Szívesen:)
Általában egy színváltozatot szoktak egy akváriumban tartani, de hát dísz akváriumnál nem mindenki elégszik meg egy színváltozattal.
Valószínűleg nem bántják majd egymást, de az összeívás borítékolható, ezért az ivadékokat nem javallott megtartani.
A "simánál" az electric blue kicsit nagyobbra nő és sokkal erősebb fizikumú, de ez nem jelent semmit, nem biztos, hogy nem jönnek ki egymással.
(nálam nagy akváriumokban lakott/lakik az e. blue csapatom, most a 940-esben vannak a frontikkal és a bárd sügérekkel és jól kijönnek, igaz, 8-10 cm-esre nőttek a tágas helyen, a húsos koszton)
 
Aranynál nem tudom így van-e, de simánál a pirosas has a nőstény jele. Annyiféle úszójú változat van már, hogy az alapján én nem tudnék dönteni. :)
 
Nálam 4 rami úszkál 250literben, de mindig szembe találkoznak egymással és akkor balhé van. Nem bántják egymást, csak úgy lökdösődnek... érdekes lények, de a szépségük mindenért kárpótol :)
 
Sírni tudnék, de nagyon állította a boltos, ha mind2 párban van, nem lehet gond. Videó...
Kakadum amúgy már sajna tömeggyilkos lett, holott viszonylag békésnek említett típus. Sajna én nem fogtam ki... Elkülönítettem. A rami lány egyedül maradt. Kell neki pár ugye ? :(

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Sírni tudnék, de nagyon állította a boltos, ha mind2 párban van, nem lehet gond. Videó...
Kakadum amúgy már sajna tömeggyilkos lett, holott viszonylag békésnek említett típus. Sajna én nem fogtam ki... Elkülönítettem. A rami lány egyedül maradt. Kell neki pár ugye ? :(

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
Én azt a kedves kakadút tettem volna külön. Ha megoldódik a helyzet az akváriumban a többiekkel, ő volt csak a gond. El lehet ajándékozni például
 
Sziasztok. Egy 60- literesbe vettem egy fiút és két lányt. Valakinek valami efféle tapasztalata? A két lány néha vetekszik. A fiú rendet teremt. Egyenlőre nálam ennyi.
 
Nekem volt többféle rami színváltozatom is, de mindig párban vettem őket - le is ívtak csomószor.

Ha nem veszélyes a bunyó a csajok között, akkor nincs gond, belefér egy kis csetepaté. Ha mondtad volna, hogy tuti törpesügér párt akarsz a 60-asba, akkor rábeszéltelek volna az apisto borellire, viszonylag békés és a legszebb törpesügér szerintem. :)
 
Nincs mit, Pasaréti Gyulának mindig van, de ha ott nincs, írj rám, van cseh import forrásom, brutáljó genetikájú halak jönnek onnan.
 
Már az első akváriumom indításakor szerettem volna egy ramirezi párt, de Miskolcon sehol nem lehetett kapni. Kb 3 hete egy helyi halasbolt kirakta az oldalára, hogy érkezett. Gyors utánajárás, hogy hogy fog kijönni a többiekkel: Neon, Dánió, Oto, RC garnéla. Az első pár oldalt elolvasva nem volt kétségem, hogy minden rendben lesz (ha megélik az első 2 hetet). Tapasztalataim: RC garnéla mellé NE! Rögtön a megérkezésükkor az addig boldogan az akvárium egyik szegletéből a másikba futó garnéláim eltűntek, elbújtak. Az új akvárium elindításáig nem is láttam őket. Így lettek 4-ből 23-an egy red moor alatt megbújva. Ha mégis előjött egy-kettő, akkor a fiú rögtön rárontott. 1.5 hete a fiú egyszer csak elkezdett pipálni, az összes többi hal normálisan viselkedett. Gyors 50%-os vízcsere, esőztetőt felfelé állítottam, hogy csobogjon a víz. Másnap még mindig folyamatosan a vízfelszínnél volt. A kopoltyúja kifehéredett és elkezdett eltűnni a színe. Talán az észlelést követő 3-4. napon találtam rá egy növény közé szorulva, élettelenül. Az összes többi hal jól van. A párja is. Ammónia 0, Nitrit 0.36, Nitrát 2 volt másnap. Mióta elúszott, a garnélák, mintha bátrabbak lennének, többet látom őket.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Eloszor is koszonom a befogadast!!
Masodik ivast kovetoen kivettem az ikrakat novennyel egyutt. 8 literes, 28 fokon tartott, lagyvizes aksiba, csak szort fenyt kapnak Koszonhetoen a peneszgatlonak, az a problema most elkerult, viszont masfel naposan meg mindig picik es szurkek az ikrak. En ugy kepzeltem, h az ikrak nonek a kikelesig, de ezek nem es a szin sem tetszik. Szerintetek mir csinalok rosszul? (Kepet meg nem tudom h hogyan kell csatolni)
Koszi: Andras
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy a fátyolos ramirezi a normál ramirezivel mennyire van összhangban mert asszonyt küldtem el hogy vegyen és a leglátányosabbat hozta el... :-D
 
Sziasztok!

Május eleji indítású üvegembe vettem 1 pári ramit, mint később kiderült két fiú volt. Az egyiket sikerült eladnom, a másik mellé szeretnék 1 lányt de sehogy sem járok sikerrel a beszoktatásban.
Az első lány pár hét után elpusztult. A másik darakóros lett, elvileg sikeresen kikezeltem, majd 1 hétre rá ő is elpusztult. A másodikat már nagyon óvatosan próbáltam szoktatni. Hőfokkiegyenlítés után 2-3 órán keresztül fokozatosan adagoltam akváriumom vizét az övéhez, de úgy néz ki nem számított. Van valami trükk esetleg ami megkönnyítené a beszoktatást? Esetleg számít az hogy a hím már kifejlett, a lány akit hozok meg nyilván fiatal egyed. Amikor látom a fiú nem üldözi a lányt. Ránézésre tök jól elvoltak. Neonok, guppik, plattik, garnélák, csigák vannak mellettük.
 
Back
Oldal tetejére