• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Nem tudok tökéletes, minden ízében kielégítő választ adni. Nálam csapvizbe 10 ből 8 túlélte a koltozest, plusz kemény vízbe fagyasztott artemian nőnek... A simak csak 5 en maradtak es eszrevehetetlen a novekedesuk. (egyszerre telepítettem mindkettőt, a feltételek is ugyan azok...)
 
Az electric blue ugyanugy mint a fatyolos vagy az "aranyfejecske"(mely narancs szin kek es fekete nelkul) , joval erzekenyebb mint a torzsforma.
A keleti tenyeszetekben szinte kizarolag UV fertotlenitessel es antibiotikumok segitsegevel nevelik.
 
Nem nagy para, lassan úgyis mennem kéne GA-ba.
Es elhoznad nekem? Az kiraly lenne.
A sima ramik jol vannak nallam viszont olvastam, hogy az electric blue erzekenyebb, ez csak a kulfoldi antibiotikummal tenyesztettekre igaz vagy az itthon tenyesztettre is?
 
Es elhoznad nekem? Az kiraly lenne.
A sima ramik jol vannak nallam viszont olvastam, hogy az electric blue erzekenyebb, ez csak a kulfoldi antibiotikummal tenyesztettekre igaz vagy az itthon tenyesztettre is?

Küldtem püt!
 
Nálam az elektric blue sokkal jobban fejlôdik plusz kevésbé viseli meg a vízcsere mint a simákat. Pedig direkt nekik berendezett akiba vannak.
 
Jelentem csoda történt! Elektric blue rami párom második ikrázásából, kb 50db, sikerült 10dbot mesterségesen kikeltetnem. A csoda pedig most jön: 18nk°os vízbe ikráztak, ebben is kelt ki a rakott ikrák ~20%a és ebben próbálom meg felnevelni is ôket.
Igyekzsem rendzseresen beszámolni az eseményekrôl.
U.I.: Kedves adminok ha nem idevaló a bejegyzésem helyezzétek át pls. Nem akartam újat nyitni.
 
Szervusztok !

Én is küzdök keményen a ramikkal,de nem jutok semmire.Előbb vagyutobb mindig kihullik egy. Szeretnék tőletek tanácsot kérni tartásukkal kapcsolatban.MOst keresem a probléma okát.Jelenlet artémiát és granulátumot kapnak.Lemezest nem eszik.Ti mivel etetitek őket? Élő,fagyasztott száritott? Emelett milyen talajt szeretnek.Homokos,köves? Szakirodalmak annyi mindnet irnak,hogy nem lehet rajtuk kiigazodni és már hónapok óta küzdök velül.Nagyon megszerettem őket de mindig egy elhullik valami miatt.Vizcsere hetente? Segitsetek pls. Köszi
 
Szervusztok !

Én is küzdök keményen a ramikkal,de nem jutok semmire.Előbb vagyutobb mindig kihullik egy. Szeretnék tőletek tanácsot kérni tartásukkal kapcsolatban.MOst keresem a probléma okát.Jelenlet artémiát és granulátumot kapnak.Lemezest nem eszik.Ti mivel etetitek őket? Élő,fagyasztott száritott? Emelett milyen talajt szeretnek.Homokos,köves? Szakirodalmak annyi mindnet irnak,hogy nem lehet rajtuk kiigazodni és már hónapok óta küzdök velül.Nagyon megszerettem őket de mindig egy elhullik valami miatt.Vizcsere hetente? Segitsetek pls. Köszi

Hali! Etetni én csak artemiával szoktam ôket. Talajnak a túltenyésztett változatoknál mindegy mit használsz, úgyis vmi tereptárgyra fognak leívni. A vízcseréket nagyon nem bírják, érdemesebb egy komolyabb szûrést összetakni nekik, de persze kicsit flowval mert ezt seminar szeretik.
 
Szervusztok !

Én is küzdök keményen a ramikkal,de nem jutok semmire.Előbb vagyutobb mindig kihullik egy. Szeretnék tőletek tanácsot kérni tartásukkal kapcsolatban.MOst keresem a probléma okát.Jelenlet artémiát és granulátumot kapnak.Lemezest nem eszik.Ti mivel etetitek őket? Élő,fagyasztott száritott? Emelett milyen talajt szeretnek.Homokos,köves? Szakirodalmak annyi mindnet irnak,hogy nem lehet rajtuk kiigazodni és már hónapok óta küzdök velül.Nagyon megszerettem őket de mindig egy elhullik valami miatt.Vizcsere hetente? Segitsetek pls. Köszi

180 literes növényes aksiban tartok 4db-ot. Vörösorrúakkal, otokkal, gébekkel, amanokkal osztoznak a helyen.
Ezekből etetek felváltva:
TetraMin Junior
Sera Wells-Chips
AN Tropical Excel Color
Ebita Breed garnéla kaja
fagyi cyclops

Ezeket mind nagy lelkesedéssel fogyasztják, még a csipszet és a garnéla kaját is. Azért kellett pár hét, mire megszokták ezeket az eleségeket! Eleinte azt hittem nem is maradnak meg! Etetéskor, mikor a többiek tették a dolgukat, ezek csak bambán úszkáltak. Igazi darwin díjasnak gondoltam őket, de csak kukáztak valamit maguknak... :)
Úgy vettem észre a mini csigákat is szívesen csipegetik.
 
Köszönöm mindegyikötöknek a segítséget,megpróbálkozom ezekkel a tápokkal.Eddig csak artémniát adtam nekik,de azt olvastam állitolag az élő csalit is nagyon kedvelik.Csak a szakirodalom elfeleljtette odabigyeszteni a bejedzéséhet hogy mi az az élő csali. :)
 
Back
Oldal tetejére