• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

Sziasztok!szerintetek jól nézne ki iwagumiban?

Tapatalkkal küldve az én 709v82_jbla118 eszközömről
 
Sziasztok! Tanácstalan vagyok, a kakadu hímem szeme fölött olyan, mintha hiányozna egy kis részen a hús.. luk van rajta, ami minimális mértékben növekedni tűnik. Kezdetben megüthette magát, aztán a seben fehér valami képződött, ami később leesett, és most ez a luk van a helyén.. Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet (talán vmi gomba?) és mivel lehetne kezelni?
Az alábbi linken van két (sajnos sz@r minőségű) kép róla:
http://andrea-gulyas.blogspot.hu/
 
Egyébként a fent említett halacska jó közérzetnek örvend, étvágya is hatalmas. Mikor reggel felkapcsolt az aki lámpája, egy horrorisztikus kép tárult a szemem elé: a kakadu szájából egy neonhal 2/3-a lógott kifelé, melyet a kakadunő próbált kicibálni férje szájából. Az illető neon valószínűleg az éjjel halálozhatott el, 4 és fél évet élt, már tegnap sem volt jó bőrben :unsure:
http://andrea-gulyas.blogspot.hu/2017/02/ez-nem-csuszik.html
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Jól gondolom hogy mind a ketten hímek?
bc124b345e3ab6c4bce4be0cf3987496.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Jól gondolom hogy mind a ketten hímek?
bc124b345e3ab6c4bce4be0cf3987496.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szerintem igen.. a nőstény hasúszójának első fele feketés színű, ez a legbiztosabb megkülönbözető jel. Valamint a nőstény kisebb, mint a hím, és a nősténynél kevésbé van megnyúlva a hátúszó eleje. Jól látom, hogy a bal oldali fiatalabb?
 
Szerintem igen.. a nőstény hasúszójának első fele feketés színű, ez a legbiztosabb megkülönbözető jel. Valamint a nőstény kisebb, mint a hím, és a nősténynél kevésbé van megnyúlva a hátúszó eleje. Jól látom, hogy a bal oldali fiatalabb?

Sanszos hogy fiatalabb, pár hete vettem őket, elvileg párként, de nekem is úgy tűnik hogy két fiú. A nöstény talán sárgább is nem?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sanszos hogy fiatalabb, pár hete vettem őket, elvileg párként, de nekem is úgy tűnik hogy két fiú. A nöstény talán sárgább is nem?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
A nőstény akkor sárgul be, ha megtalálja az igazit - nászruhát ölt :) Nálam volt egy pár, de valahogy nem kattantak egymásra.. sajnos a hím elhalálozott, ekkor beszereztem egy másikat. Ahogy bekerült az akiba az új hím, egyből kacérkodni kezdett vele a nőstény, s másnapra be is sárgult
 
Értem. Még várok kicsit, egyenlőre probléma nélkül elvannak, ahogy kezd a kisebbik nagyfiúsodni ez biztos változni fog majd.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Találtam egy elfogadható képet egy párról:
caca9.jpg
Az uszonyok formája, színezete elég jó fogódzkodó, de ha nagyobb (ivarérettség közeli) halról van szó, akár az anális nyílások vizsgálata is szóba jöhet. Két nyílás van egymás mögött: a fej felőli a végbél, a farok felőli az ivari nyílás.
A fickóknál a kettő egyforma, a lányoknál az ivari nagyobb. Fiatal halaknál kár vesződni vele, nem igazán látszik a különbség, ott maradnak az uszonyok.
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Akkor kettő gazfickóm van[emoji846] Aki elcserélné az egyiket egy nőstényre az jelezze! Ha csere nem jön össze akkor elvihető lesz valamelyik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
GA-ban vettem pár hete, én meg veszprémi vagyok, annyit nem ér az egész[emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Mekkora az akvád? Két csaj elfér benne a fickókkal?
Veszprémben csak van egy valamire való bolt, ahol tudnak segíteni neked;)
 
160L. Van egy bolt ahol rendelésre szerintem tudnak hozni csajt. Bekerült egy rami pár is, így elég lesz egy hím és idővel egy nőstény Kakadu. Vagy mi a vélemény?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Bekerült egy rami pár is, így elég lesz egy hím és idővel egy nőstény Kakadu. Vagy mi a vélemény?
Hát, ez igen erőteljesen kialakítás/berendezés függő.
A lényeg, hogy a sügérfélék (is) reviertartók, elsősorban a fickók "sajátítják ki" a saját területüket, amit adott esetben kőkeményen meg is védenek. Néha (a Te halaid esetében) ikrázást megelőzően hajlamosak a saját területüket többé-kevésbé átrendezni a saját elképzeléseik szerint, ami jellemzően nem találkozik az akvarista elképzeléseivel.
Ha nincs túl sok búvóhely kialakítva, akkor a kevesebb több, tehát inkább egy pár kakadu legyen a ramirezi párod mellet. Ha bőven van búvóhely, akkor elbírhat esetleg két kakadu párt is, főleg ha a ramirezi esetleg középre pozicionálja magát..
 
Hát, ez igen erőteljesen kialakítás/berendezés függő.
A lényeg, hogy a sügérfélék (is) reviertartók, elsősorban a fickók "sajátítják ki" a saját területüket, amit adott esetben kőkeményen meg is védenek. Néha (a Te halaid esetében) ikrázást megelőzően hajlamosak a saját területüket többé-kevésbé átrendezni a saját elképzeléseik szerint, ami jellemzően nem találkozik az akvarista elképzeléseivel.
Ha nincs túl sok búvóhely kialakítva, akkor a kevesebb több, tehát inkább egy pár kakadu legyen a ramirezi párod mellet. Ha bőven van búvóhely, akkor elbírhat esetleg két kakadu párt is, főleg ha a ramirezi esetleg középre pozicionálja magát..

Van naplója: Angyalok Birodalma. Szerintem nem bír el két kakadu párt, ahhoz nincs elég búvóhely. Szóval az egyiknek mennie kell, majd.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére