• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete Tetra

mintor

VIP kertész
Nem egy nano hal, de szerintem sok kezdő akvarista begyűjtötte már az idők folyamán. Nekem az első halam volt egy ilyen pár még a 80-as években.

  • Tudományos név : Gymnocorymbus ternetzi (Boulenger; 1895)
  • Szinonímák: Özvegy tetra
  • Magyar név: Fekete tetra
  • Csoport: Pontylazacok
  • Származás: Dél-Amerika; Bolívia, Brazília, Paraguay
  • Testhossz: 6 cm
  • Természetes élőhely: Gyenge sodrású folyók, állóvizek.
  • Viselkedés: Társas, rajban él.
  • Táplálkozás: Ragadozó, kedveli az élő zsákmányt.
  • Szaporítás: Elég könnyű.
  • Medence: Minimum 120 literes
  • Halnépesség: 120 literre 8-10 hal
  • Dekoráció: Sok növény és gyökerek
  • Hőmérséklet: 26-28°C
  • pH: 6-8
  • Keménység: 5-20 NK°
  • Várható életkor: 3-5 év
Megjegyzés: A hímek kisebbek, hátúszójuk megnyúlt és farokúszójuk nagyobb, mint a nőstényeké. Közös akváriumba ne tartsunk együtt a fekete tetrákat olyan halakkal, melyeknek hosszú úszóik vannak, mert esetleg megharapdálhatják azokat. Inkább más pontylazac-féléket válasszunk melléjük, pl. vörös-neont (Paracheidon axelrodi) vagy ciklámenlazacot (Hyphessobrycon callistus), melyek szintén csapatban élnek. A sötét talaj biztonságérzetet ad a halaknak és kiemeli a magukat kellető, parádézó hímek szépségét, amikor fickándozva köröznek a nőstények körül. Az eredményes szaporítás érdekében használjunk mellékakváriumot. Az ívás nyílt vízben történik. Utána ki kell a szülőket venni a medencéből, mert különben megehetik az ikrákat. Az utódok kb. 36 óra múlva kikelnek. Sóféreglárvákkal, kerekesférgekkel etessük őket.

Read more: http://diszhal.info/Gymnocorymbus_ternetzi.php#ixzz43o1KaLzK
 
Nálam keményen ragadozók voltak. Nem voltak hajlandók semmilyen száraz eleséget elfogyasztani, így, az akkoriban még igen kemény teleken, amikor befagytak a vizek, még a Duna is, s hiánycikké vált az élő eleség (Tubifex) bizony éheztek szegénykéim.
 
Éppen írni akartam, hogy milyen ragadozók. Nálam a guppikat kajálták és nem csak a kicsiket.:)
Nálam a Vitorlásokat kezdték csipkedni. El nem fogyasztották őket, de állandóan zaklatták őket, így a vitorlások elköltöztek.
Egyszer sikerült szaporítani őket, de a felnevelésük nem sikerült.

Mindig terveztem egy 10-15 fős csapatot, de a táplálkozási szokásuk miatt nem mertem többé belevágni.
 
Nálam a Vitorlásokat kezdték csipkedni. El nem fogyasztották őket, de állandóan zaklatták őket, így a vitorlások elköltöztek.
Egyszer sikerült szaporítani őket, de a felnevelésük nem sikerült.

Mindig terveztem egy 10-15 fős csapatot, de a táplálkozási szokásuk miatt nem mertem többé belevágni.
Érdekes ez a hal sosem ragadta meg a figyelmemet, ha látom kereskedésben csak egy pillantást vetek rájuk és megyek is tovább. Vajon a fehér változata is ilyen csipkelődős?
 
Érdekes ez a hal sosem ragadta meg a figyelmemet, ha látom kereskedésben csak egy pillantást vetek rájuk és megyek is tovább. Vajon a fehér változata is ilyen csipkelődős?
Nem tudom.

Nagyon elegáns hal, s csapatban tudja megmutatni magát rendesen.
 
Mivel nem tudom, hogy fajtabetegség e vagy nem, így előbb ide írok aztán a halbetegségekbe. Van öt darab fekete tetrám. Alap nem is annyira feketék, a kereskedésbe még az alsó és hátsó úszóik szép feketék voltak, nálam meg már olyan haloványak. Az egyiken egy bajuszt fedeztem fel. Ennél sokkal durvább amúgy, csatolok majd képet. Fekete valami van a száj felső kávája felett és nem tudom mi az, hogy került oda. Valakinek van valami ötlete?
 
Mivel nem tudom, hogy fajtabetegség e vagy nem, így előbb ide írok aztán a halbetegségekbe. Van öt darab fekete tetrám. Alap nem is annyira feketék, a kereskedésbe még az alsó és hátsó úszóik szép feketék voltak, nálam meg már olyan haloványak. Az egyiken egy bajuszt fedeztem fel. Ennél sokkal durvább amúgy, csatolok majd képet. Fekete valami van a száj felső kávája felett és nem tudom mi az, hogy került oda. Valakinek van valami ötlete?
Varjuk a kepeket. Ha uj helyre kerülnek, altalaban kell nekik 2-3 nap mire megyugszanak es ujra normal szineikben pompaznak. Egyebkent azt hiszem idövel talan halvanyodnak a szineik. Küldj kepeket akkor, hogy megnezhessük, nehogy valamilyen ektoparazita legyen rajtuk.
 
Krumplim van

Valami látszik de gyenge a kép. Fekete a felső ajka felett és ma már egy szál lóg alul bal oldalon az ajkából vagy mellette.Mintha kilógna egy kis hal uszonya de nem lóg ki. Este csinálok jobb képeket. Elkülönítettem a halat már.
 

Attachments

  • WP_20160623_10_44_51_Pro.jpg
    WP_20160623_10_44_51_Pro.jpg
    83.3 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított moderátor által:
Valami látszik de gyenge a kép. Fekete a felső ajka felett és ma már egy szál lóg alul bal oldalon az ajkából vagy mellette.Mintha kilógna egy kis hal uszonya de nem lóg ki. Este csinálok jobb képeket. Elkülönítettem a halat már.
Valoban nem sokat latni a fenykepen...ha tudsz kesziteni jobb kepeket, lehet azon többet latunk majd.
 
Back
Oldal tetejére