• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Most van egy kisebb csapat razbórám és pár darab garnélám. Ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, a garnélékkal nem mindenhol férnek meg. Egy kisebb akváriumban gondolom ez hatványozottabban igaz. A tél közeledtével most nem lenne szerencsés váltani, de jövő tavasszal át fogom gondolni.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy 160 literes növényes akvárium. Benne pár amano, rc, 2 black molly és két pár Ramirezi.
Az elmúlt 3 hétben mindkét pár rami leikrázott, aminek rendkívül örültem. Szorgosan őrizgették azokat, még éjjel is ott pihentek.
Eddig minden hibátlan.
Egyik napról a másikra az összes ikra eltűnt. (mindkét pár esetében)
Mi lehet a gond? Megeszik a mollyk? Vagy megeszik a ramik? Vagy elviszi a kismanó?
Nem igazán értem a dolgot.
Gondoltam már arra is, hogy nem termékenyültek meg az ikrák és ezért esetleg megették őket.
Illetve hogy a hímek esetleg nem-e túl öregek?

Van valakinek ötlete?

üdv.: Norbi
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy 160 literes növényes akvárium. Benne pár amano, rc, 2 black molly és két pár Ramirezi.
Az elmúlt 3 hétben mindkét pár rami leikrázott, aminek rendkívül örültem. Szorgosan őrizgették azokat, még éjjel is ott pihentek.
Eddig minden hibátlan.
Egyik napról a másikra az összes ikra eltűnt. (mindkét pár esetében)
Mi lehet a gond? Megeszik a mollyk? Vagy megeszik a ramik? Vagy elviszi a kismanó?
Nem igazán értem a dolgot.
Gondoltam már arra is, hogy nem termékenyültek meg az ikrák és ezért esetleg megették őket.
Illetve hogy a hímek esetleg nem-e túl öregek?

Van valakinek ötlete?

üdv.: Norbi
Az akvárium magazinban olvastam korábban,hogy 24 óra után javasolt elvenni az ikrákat a ramiktól,mert egyre kevésbé őrzik őket és nekiállnak felcsipegetni maguk is.
 
240 literbe egy pár apisto aggassizi mellé bevállaljak egy pár ramit vajon? Nem bunyóznak össze?

Egyébként nekem a vörös fejű kék színváltozat jön be nagyon. Lehet jövő héten rendelek egy párt... :)
Orange Head Electric Blue Ramirezi | Flickr - Photo Sharing!

Üdv. Nem tudom bevállaltad e, de nekem 84literben megvan egymás mellett egy szem hím rami egy szem hím kakadu sügérrel. Tudtommal az aggassizi is békés faj, biztos vagyok benne hogy az enyémnél 3szor nagyobb akváriumban jól meglesznek.
 
Szia, bevállaltam, de rosszul tudod, az agassizi pont hogy a keményebb apistok közé tartozik, nehezen lehet együtt tartani más törpesügér fajokkal, nálam se a kakadukkal, se a borellikkel nem voltak kompatibilisek. Kakadu és borelli egyébként az apistok között a legbékésebbek...

Egyelőre úgy néz ki, ha rami párom betarja a szabályt, hogy az akvárium jobb felére nem mennek, akkor nincs nagy baj, bár így is néha megkergetni az apisto pár a rami párost... :(
Szóval megvannak, de legközelebb szerintem csak ramikat fogok vállalni, abból lehet több színvariánst is, jobban eltűri a többi törpesügért az akváriumban.
 
240 literes, 40x120 cm az alapterülete. Szóval nem olyan nagyon pici. Ráadásul erősen növényesített, van benne két vasfa, szóval szeparált területek is bőven akadnak. Anno raktam be 3 kerámia ikráztató iglut is, de nem nagyon érdekelte egyik törpesügéremet se, egyedül a kakaduk szerették, szóval kivettem. :)

Ha az apisto agassizik kiöregednek, szerintem vagy maradok a ramireziknél, vagy egy kanyarral hozok el egy pár kakadut és egy pár borellit. Ha mindegyik növendékként, egyszerre kerül a helyére, és együtt nőnek fel, talán minimalizálni lehet a későbbi agressziót.

Ja, és nálam az összes apistomnál a nőstények sokkal genyábbak voltak, mint a hímek. :D
 
Bár a naplómba már beraktam ezt a képet, de Viktorék talán nem haragszanak meg, ha ide is bedobom. :)

20151013_131129 by Attila Szántó, on Flickr

Itt jól látszik a nőstény piros hasa, így a tuti megkülönböztetni, ahány változat van már a kereskedésekben, úszók alapján nehézkes...

20151013_130417 by Attila Szántó, on Flickr

Nagyon szépek! Én is imádom az enyémeket, igazi kis egyéniségek!
Mivel eteted őket?
 
Jobbára fagyasztott, néha száraz táp (Tetra különböző fajta kajái).
Amikor tudok, akkor adok nekik élő eleséget is, de nem annyiszor. mint szeretném.

Vörös szúnyoglárva és tubi kiesik mert apistok is vannak, bélgyulladás nem hiányzik, marad élő fehér szúnyog meg daphnia. Ebből szinte mindenhol csak az utóbbi van sajna.
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszettek a különböző színváltozatú (gold, electric blue) ramik. Nálam elvileg egy nőstény gold és egy hím electric blue volt, de utóbbi sajnos elpusztult. Látszólag nem is foglalkoztak egymással. Most újak vételén gondolkodok.
Úgy látom, hogy elég nehéz megkülönböztetni a nemeket. A nőstény pirosas hasa pl. alig kivehető. Tud valaki valami jól használható elkülönítést? Hogyan célszerű összeválogatni az egyedeket? Lehet vegyíteni a különböző színváltozatokat? Pl. egy gold és egy blue hím megfér egymás mellett? 100 literes az akim sok növénnyel, tereptárggyal.
 
parid.jpg
fölül/elől a lány, másik a fiú. Fiatalnak kb így néznek ki, felnőttnek, meg így:
fiú (tejes) jelölve az azonosítási "pontok":
male_blue_ram.jpg
lány (ikrás) jelölve az azonosítási "pontok":
female_blue_ram.jpg
az electric blue változat megkülönböztetése is hasonló:
fishtalk-how-to-sex-electri.jpg
Legbiztosabb, bár ez csak az ivarérett, vagy ahhoz közeli halaknál látszik markánsan: a végbél és az ivari nyílás mérete egyforma, akkor fiú, ha az ivari nyílás láthatóan nagyobb, akkor lány a hal. (Mindig a farok felőli az ivari nyílás.)
Fiatal halnál talán a hátúszó segít a leginkább (elsősorban a hátúszó vége: hegyesebb a fiú, kerekebb a lány), mert ott a megnyúlt páros úszók még nem igazán láthatóak, mint ahogy az ivari nyílás sem tér el látványosan.
 
View attachment 18939
fölül/elől a lány, másik a fiú. Fiatalnak kb így néznek ki, felnőttnek, meg így:
fiú (tejes) jelölve az azonosítási "pontok":
View attachment 18940
lány (ikrás) jelölve az azonosítási "pontok":
View attachment 18941
az electric blue változat megkülönböztetése is hasonló:
View attachment 18942
Legbiztosabb, bár ez csak az ivarérett, vagy ahhoz közeli halaknál látszik markánsan: a végbél és az ivari nyílás mérete egyforma, akkor fiú, ha az ivari nyílás láthatóan nagyobb, akkor lány a hal. (Mindig a farok felőli az ivari nyílás.)
Fiatal halnál talán a hátúszó segít a leginkább (elsősorban a hátúszó vége: hegyesebb a fiú, kerekebb a lány), mert ott a megnyúlt páros úszók még nem igazán láthatóak, mint ahogy az ivari nyílás sem tér el látványosan.
Köszi a segítséget az elkülönítéshez. Színváltozatok összeférhetőségével kapcsolatban van tapasztalatod?
 
Back
Oldal tetejére