• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Nekem is eltűntek az ikrák reggelre.... Sajnos , amerre a meggyhasúak viszik a kishalaikat "sétálni", ott kő kövön nem marad...
 
Ha először ikráztak, akkor nem olyan gáz. Ha folyamatosan ezt teszik, akkor ott már gond van. Társas akváriumban könnyen előfordulhat, ha valahogy nem találják meg a biztonságos zónát az ikrák lerakásához.

Először ikráztak, remélem majd fognak még :)
 
A nősténynek a hasaalja piroskás az oldalúszóihoz közel eső részen. MIvel a képek nem elég jók, ezért nézd meg, hogy látsz-e ilyesmit a halaidon. Ha nem, akkor több mint valószínű, hogy hímek.
 
Az egyik folyamatosan űzi a másikat. Amint előbújik rögtön átúszik az akvárium egyik végéből a másikba, hogy megkergesse. Enni is alig hagyja. Ez dominanciai harc, vagy udvarlás? Sajnos kinézet alapján nem egyértelmű a nem megállapítása.
 
Ramiknál ez normális. Akár egyneműek akár külömbözék a dominancia mindig erős. Még a nőstény is piszkálhatja a hímet folyamatosan nem csak fordítva.
 
Sziasztok! Hajnalra leikráztak a ramik. Első ikrázás, mióta belevágtam 1,5 hónapja az akvarisztikába. Szűrő befolyó ágára egyből húztam is 1 szivacsot, ugyanis pont alá ikráztak. Szép kis árkot ástak a manadoba, abban "költenek". Van valami speciális teendőm, vagy minden maradhat ugyanúgy? (Pl. Több vízcsere, karantén, haltáp, stb)
 
Miért dörgölőznek a ramirezik és a kakaduk az aljzatba és a kövekbe? Betegségre utaló jel?
 
Valamilyen parazitás betegség lehet. Akár láthatsz rajtuk apró fehér pöttyöket is. A legegyszerűbb módszer ha sózod az akvárium vizét. Ha nincs komolyabb baj, akkor működik. Vízcserénél érdemes sós oldatot hozzáadni. 2 púpos teáskanál simán mehet 100l vízbe. Aztán figyelni kell, hogy mikor múlik el. Érdemes lehet 1-2 alkalommal megismételni vízcserék alkalmával.
 
Valamilyen parazitás betegség lehet. Akár láthatsz rajtuk apró fehér pöttyöket is. A legegyszerűbb módszer ha sózod az akvárium vizét. Ha nincs komolyabb baj, akkor működik. Vízcserénél érdemes sós oldatot hozzáadni. 2 púpos teáskanál simán mehet 100l vízbe. Aztán figyelni kell, hogy mikor múlik el. Érdemes lehet 1-2 alkalommal megismételni vízcserék alkalmával.

Bakker, melyik a teáskanál? :-D
 
Sziasztok! Meddig bírják ki az ikrák megtermékenyítés nélkül? Ugyanis most leikrázott a nőstény, a fiú pedig még nem ivarérett és holnap délután tudnék berakni az aksiba egy ivarérett hímet. Tapasztalatok alapján a 3. napig nem eszik meg az ikrákat.
 
Mikrogeophagus ramirezi Electric Blue


Királykisasszony
10115656594_5fe0f80064_z.jpg


Úr a háznál! :D
10115750456_34b6929fe2_z.jpg
 
Valószínűleg bolíviai pillangó tarkasügeret kaptam a "hagyományos" helyett. Közös utódok lehetnek a "hagyományossal"?
 
Szia! Sok eselyt nem latok ra... De semmi se lehetetlen... :)


Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Szasztok! sikerult ma beszereznem 4-4 par sima es electrik bluet tenyesztesre... Igen szepek csak meg kicsik... Holnap megprobalok kepet is felrakni.

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Valószínűleg bolíviai pillangó tarkasügeret kaptam a "hagyományos" helyett. Közös utódok lehetnek a "hagyományossal"?
Hosszabb ideig tartottam a ket fajt kozos akvariumban de megcsak erdeklodest sem mutattak egymas irant.Igaz mindket fajbol tobb him es nosteny jelen volt ( gondolom igy sokkal inkabb a sajatjukat valasszak) de meg ha, tegyuk fel , hogy "osszekenyszeritenenk"
egyik fajbol egy himet ill. masikbol egy nostenyt, akkor sem hinnem, hogy osszeivnanak. 100% os nemet nem mondok semmire de velemenyem szerint nagyon kicsi a valoszinusege a "keveredesnek".
 
Miért dörgölőznek a ramirezik és a kakaduk az aljzatba és a kövekbe? Betegségre utaló jel?

Valoszinuleg parazita az oka. Jopar eloskodo eseteben ez a viselkedes tapasztalhato.A megtamadott hal igy probalja eltavolitani a korokozot.Hogy pontosan melyik elsokodorol van szo azt nem tudhatom.
Darakor eseten (Ichthyophthirius multifiliis) hasznalhat a so de erdemes ezzel egyidobe a viz homersekletet felvinni 30 C -ig .Nem tudom , hogy novenyes akvariumban vannak a halaid, de ha igen, akkor erdemes kivenni es egy karanten medencebe vegezni a kezelest.
A novenyek zome a sozast es a magas homersekletet nem nagyon szereti.
Ha a "vakarozas" csak elvetve tapasztalhato, akkor azt is megprobalhatod, hogy csak a homersekletet noveled es napi vizcsereket vegzel.( egyharmad/nap ) es 10 l vizhez adagolsz egy kamillatea zacskot.A kamilla nem a korokozo ellen hat, hanem nyugtato hatasu a serult hamreteg pedig hamarabb gyogyul mert bakteriumolo hatasa is van.A viz opalos-sargasra szinezodhet de nem kell megijedni , hamarosan letisztul. Mindenkepp ha sozozol es homersekletemeles mellett dontesz akkor eros szeloztetes ajanlott. Szerintem a karantenmedence lenne jobb.
 
A vizcsereknel ovatosa, mert az enyemek pl igen erzekenyek ra. Eloerlelt vizet kell hasznalnom kulonben elkezdenek pipalni. A friss vizet hordoba hagyom allni tebang levellel megy mangrove darabbal, plusz teszek bele egy keveset az aki vizibol "oltas" gyanant. Szinte olyan igenyesek meg erzekenyek mint a diszkoszok...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Sziasztok! Meddig bírják ki az ikrák megtermékenyítés nélkül? Ugyanis most leikrázott a nőstény, a fiú pedig még nem ivarérett és holnap délután tudnék berakni az aksiba egy ivarérett hímet. Tapasztalatok alapján a 3. napig nem eszik meg az ikrákat.

Az ikrakakat a lerakas utan a him kozvetlenul termekenyiti.A nosteny a kivalasztott es megtisztitott felulethez tapadva "felragaszt" egy adagot majd ezt a him megtermekenyiti.Nehany oraig is elhuzodhat az ikrazas folyamata, alltalaban keso delutan vagy este tortenik.
A meg nem termekenyitett ikrak kifeherednek majd elobb utobb peneszedesnek indulnak.( Ezert szokas peneszgatlot adni a vizhez.)
Az hogy masnap helyezel egy himet az akvariumba az a most lerakott ikrak szempontjabol teljesen lenyegtelen.Az uj him max. segit megenni a megtermekenyitetlen ikrakat, semmi egyeb nem tortenhet.A reproduckcios folyamat csak akkor indul be ha megfelelo vizparameterek mellett a him es nosteny egyszerre kerul izgalmi allapotba.
Ha jol eteted oket akkor elobb utobb megtalaja egymast az uj him es a jelenlegi nosteny.
Tarsas akvarium eseten a lerakott ikrakat, tereptargyastol el lehet venni es mesteregesen kikeltetni. Ha nem homokgodorbe ikraznak , akkor megoldhato.Helyezz be nehany lapos kovet az akvarium nyugisabb helyere ahol nem zavarja oket a tobbi lako es elobb utobb osszejon.
Ha ugy dontesz hogy elveszed az ikrakat hogy mestersegesen neveled, akkor egy kisebb medencet allits be amibe a nagy akvariumbol leszivott vizbe helyezed az ikraval boritott kovet, gyokeret.
26-28 C kb 3 nap a kelesi ido es meg kb 4 az eluszas.Magasabb homersekleten hamarabb kelnek de nagyobb az elhullas. A viznek lagynak es enyhen savasnak kell lenni. Apro elo eleseg szukseges a felnevelesukhoz.Bananfereg, Mikro (nem novenytapszer hanem aceti turbatrix :), elo plankton.
 
Sziasztok! Szerintetek ha osszeallt egy parom es kenyszerbol ikraztatoba kell raknom oket, hajlandoak lesznek ivni? Helyproblemak miatt nem tudok mast csak ikraztato ketrecet... :(

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Back
Oldal tetejére