• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikrogeophagus ramirezi - Pillangó tarkasügér

Sid said:
Nállunk a Betta járt így egy ilyen vulkanikus kőbe úszkált ki be ami élesebb volt kicsit és gondolom megsérült neki is....

Köszi, lehet az lesz, szeret beúszkálni a fehércement bujkálóba, akkor kiveszem, holnap meg veszek valami szert. Még friss, mondom 2 napja vettem észre, és elég sok időt szoktam az akik előtt tölteni.
Remélem megmarad, már úgy hozzám nőtt, nagyon kis aranyos. Bár a redjeimet levadászták :( Élőkaja :D
 
Sziasztok!

Pár napja azt vettem észre, hogy a ramik ráálltak a puhább növények megdézsmálására.

HM friss hajtások elég tépázottak, és amit a különösen szeretnek az a Heteranthera zosteraefolia friss hajtásai. Gyakorlatilag legelik.

Ez normális? Nemár..
Valami kajaelem hiány?

Más ilyet nem tapasztalt?
 
Franc :) Még tanuló fázisban vagyok összevissza tartom és figyelem a növényeket, technikát környezetet koncepció nélkül, tapasztalom az algásodás megjelenését és hoyg milyen harcolni ellene. egész jó tanuló vagyok. az akvárium zöldül folyamatosan rakodik össze, és alakul. most épp világítás és co2 beoldás upgrade van.
Erre a nekem legkedvesebb hal valszeg felzabálja a (mint minden kezdőnek) a legkedvesebb növényeket...
Marha jó mondhatom...
 
Sziasztok
Az egyik ramim(nőstény)megfeketedett és lelassult,nem nagyon akar úszni csak áll egy helyben!
Segítsetek
Mi lehet a gond?
 
Már mind1 sajnos mert elpusztult :(
A másik párom meg leikrázott tegnap de a nőstényt elvettem mert a hím elkezdte kergetni meg csipkedni!
Az baj hogy elvettem?
 
240 lityis aksiba 8db rami szerintetek túlzás?
Ebből 3db hím a többi nőstény!
Csak azért érdeklődök mert van egy kis összetűzés közöttük!Lehetséges, hogy várnom kell néhány napot míg kialakulnak a területek, meg az erőviszonyok????
 
debidevil10 said:
240 lityis aksiba 8db rami szerintetek túlzás?
Ebből 3db hím a többi nőstény!
Csak azért érdeklődök mert van egy kis összetűzés közöttük!Lehetséges, hogy várnom kell néhány napot míg kialakulnak a területek, meg az erőviszonyok????

Még ha rendeződnek is a viszonyok, mit csinálsz, ha elkezdenek szaporodni? Én, igaz kakadut vettem egy párat, de most 10 sügér úszkál az akiban, úgyhogy fő a fejem hova passzoljam el őket. ;)
 
debidevil10 said:
240 lityis aksiba 8db rami szerintetek túlzás?
Ebből 3db hím a többi nőstény!
Csak azért érdeklődök mert van egy kis összetűzés közöttük!Lehetséges, hogy várnom kell néhány napot míg kialakulnak a területek, meg az erőviszonyok????

Szervusz!

Nem túlzás.
Az ivararány tekintetében szerencsésebb lenne ha ugyanannyi hímed volna mint nőstényed, de igazából ez sem komoly gond. "Nézeteltérések" mindig is lesznek közöttük, de ezek - főként, hogy nálad a több egyed miatt majd szépen megoszlik az agresszió - nem vezetnek sérülésekhez.
Ha megfelelőek a vízértékek és a halak takarmányozása valószínűleg előbb-utóbb a kivált párok ívni is fognak, de nem kell attól "tartanod", mint az Apistogramma fajok esetében, hogy mihez kezdesz a szaporulattal. A tenyészetekből származó ramik tapasztalataim alapján az esetek 99%-ban az ívást követő 24 óra elteltével elfogyasztják saját ikrájukat, vagy nem megfelelően védik azt, így a medence többi lakója falatozik belőle.

Persze a WF és a WF f1 ramikkal más a helyzet. Bennük igen erős az ivadék gondozási ösztön és ha esetleg ilyen halaid vannak, akkor bizony könnyen bejöhet Viktor jóslata. ;)

Üdv,
Rain
 
Köszönöm a válaszokat!
Bár csak ott tartanák, hogy az ivadékokkal keljen foglalkoznom :roll: !
Most elsőként azon izgulok, hogy túléljék a szállítással járó stresszt, mert ahogy olvasgattam az esetek többségében elhullanak!
 
A fiatal(abb) egyedeket lényegesen kisebb mértékben viseli meg a szállítással járó stressz mint a korábban már megszokott helyükről kiragadott idősebb példányokat és ha a "csepegtetős" módszerrel kerülnek át az új lakhelyükre, akkor általában nem szokott előfordulni semmilyen a "költözésből" adódó probléma/betegség.
 
Körülbelül egy hete vannak ramirezik az akimban, és egy pár már le is ikrázott!
Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogyha takarítom az akit akkor az ikrázó helyüket ne nagyon zaklassam??
 
Régen jelentkeztem, a rami fiúka felgyógyult, és egész szépen fest, bár az egyik has alatti úszója rövidebb mint a másik.
Sikerült szereznem egy párt neki, majd fele akkora a kislány. Rá irányul a kérdésem, kb. mekkora mérettől számít ivaréretnek?
Már 3 napja van nálam, a fiú már kiválasztott egy helyet, elkergeti a neonokat, de még az ancit is.
A lánynak meg mintha pirosodna a hasa, vagy nem tudom, van valami jel arra hogy a lány mikor lesz ikrázásra kész?
 
Back
Oldal tetejére